Ravitalli Salta

VRER Ravit 10.7.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Raveihin ei saa osallistua ennenkuin kutsu näkyy VRER:n kalenterissa!
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Sprint Test

~Ryhmäajo lämminverisille 1609m, ennätys alle 13,0
~Jatkoon: 4 parasta jatkaa NDM-finaaliin
~Osallistujat: Fantasy Milestä 6 parasta ja loput 6 valitaan ilmoittautuneiden joukosta
~Hevosten tulee löytyä NDM:n osallistujat sivulta
~1 hevonen / omistaja

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla ravit152
~VIP 10.7. klo.23.00
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 2v t Divine Pomp / (PoRa) 21,4ly -- 01.22,6ke x 1000ve
2. 2v o Givememoremoney / (MRA) 21,0ake -- 01.23,1ke 500ve
3. 2v o Impala Ach / (ARO) ilm kl -- 01.23,2ke 250ve
4. 2v o Gargouille de Fey / Laura (RDT) 20,4ke -- 01.23,2ke x 150ve
5. 2v o Blackfyre Ach / (ARO) ilm kl -- 01.23,3ke 100ve
6. 2v r Ivar Luthor / Lauri (RagNa) 17,5aly -- 01.23,3ke 100ve
7. 2v t Framed Pomp / (PoRa) 18,5aly -- 01.23,6ke 100ve
8. 2v o Rjazán Bumblebee / (PoRa) 21,4ly -- 01.24,2ke 100ve
9. 2v o Pretty Boy Swagger / Anna (RDT) 23,6ke -- 01.24,4ke
10. 2v t Cobra Lily Ach / (ARO) ilm kl -- 01.24,4ke
11. 2v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 21,3a -- 01.24,6ke
12. 2v r Billy Elliot / Toivo (RagNa) 18,2aly -- 01.25,5ke x
13. 2v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 19,9a -- 01.25,6ke
2v t Rout Pomp / (PoRa) 20,5ke -- HLL
2v o Elastic Flame RG / Juhani (RagNa) 20,1aly -- HPL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 3v+
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 3v t Onya Speed / Lilja (JK)19,5ake -- 01.18,2aly 3000ve
2. 3v t Golden Avenger / Toivo (RagNa) 19,2ake -- 01.18,3aly 1500ve
3. 3v o Rjazán Orion / Spookiness (RDT) 20,1ake -- 01.19,3aly x 750ve
4. 3v t God Damn Honeybee / Antti (JK) 18,5ake -- 01.19,3aly 450ve
5. 3v o Promion Unia / Heli (JK) 20,2ake -- 01.19,4aly xx 300ve
6. 3v t Cherie Rus / (PoRa) 19,4aly -- 01.19,4aly 300ve
7. 3v t Golden Silhouette Pomp / (PoRa) 19,1ly -- 01.20,1aly x
8. 3v t Dramatic RC / Noora (RDT) 18,5ake -- 01.21,2aly
9. 5v r First Mister / Emilia (Petraus) ei enn -- 01.21,5aly
3v o Better Fake It RC / Emmi (RDT) 19,7aly -- HLL
3v r Damnit Anton / Juhani (RagNa) 18,6ake -- HLL
4v t Classic Shot / Matilda (RagNa) 18,6ake -- HML6

Ryhmä 2.
1. 3v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 17,4ly -- 01.17,3aly xx 3000ve
2. 3v t Shakethatbrass / (ARO) 17,3a -- 01.17,4aly x 1500ve
3. 4v o Star Of Fate / Inka (RDT) 16,4aly -- 01.17,5aly 750ve
4. 3v t Radical Zinzinzin / Oili (RDT) 17,6aly -- 01.17,5aly 450ve
5. 3v t My Lovebirds / (MRA) 18,2ake -- 01.18,3aly 300ve
6. 3v o Red Jack / (ARO) 18,4 -- 01.18,4aly 300ve
7. 3v t My One In A Million / (MRA) 18,2ake -- 01.19,3aly
8. 3v t In Your Dreams RC / Jose (RDT) 18,3aly -- 01.19,4aly
9. 3v t Take It / Iiro (JK) 18,1ake -- 01.19,4aly
10. 3v o Born To Be Showman / (PoRa) 17,3aly -- 01.20,5aly
11. 3v o Radical Freakshow / Piia (RDT) 18,2ake -- 01.20,6aly
3v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- K

Ryhmä 3.
1. 9v t Awamori Duán / (ARO) 14,5a -- 01.15,1aly 3000ve
2. 4v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 16,2a -- 01.15,1aly x 1500ve
3. 5v o Black Fox Ach / (ARO) 14,4 -- 01.15,3aly 750ve
4. 4v t Horror Pomp / (ARO) 15,1a -- 01.15,5aly 450ve
5. 6v t Mascarade Unia / (ARO) 15,1a -- 01.16,2aly x 300ve
6. 6v o Rjazán Stribog / (ARO) 14,3 -- 01.16,3aly 300ve
7. 9v t Ironborn Ach / (ARO) 14,2a -- 01.16,4aly xx
8. 7v t Wicked Grace Ach / (ARO) 16,2a -- 01.16,5aly
9. 6v o Astral Unia / (ARO) 14,3 -- 01.17,4aly
10. 7v o Thunderstruck / Unna (RDT) 16,1ly -- 01.17,5aly
11. 4v o Fireborn Duán / (ARO) 16,3a -- 01.17,6aly x
6v o Radical Riddler / (ARO) 14,3 -- HPL

Ryhmä 4.
1. 9v o Firestorm Ach / (ARO) 12,9a -- 01.13,4aly 3000ve
2. 9v t Marquisse Duán / (ARO) 13,3a -- 01.13,5aly x 1500ve
3. 8v t Lyrique Duán / (ARO) 14,2 -- 01.14,2aly x 750ve
4. 8v o Conrad Ach / (ARO) 14,1 -- 01.14,4aly 450ve
5. 7v o Hawke Ach / (ARO) 14,1a -- 01.14,5aly 300ve
6. 10v t Cherryblossom Rus / (ARO) 13,1 -- 01.15,1aly 300ve
7. 5v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 13,2aly -- 01.15,3aly
8. 9v t Quantum Ximena / (ARO) 12,8a -- 01.15,3aly
9. 5v t Candy Crusher / JP (BUG) 13,4aly -- 01.15,4aly
10. 6v t Rjazán Morana / (ARO) 14,1a -- 01.15,5aly x
11. 5v o Big Precious Rus / Tinu (BUG) 13,4aly -- 01.15,5aly

Ryhmä 5.
1. 7v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a -- 01.11,1aly x 3000ve
2. 11v o Supreme Xerxes / (ARO) 11,5a -- 01.11,2aly 1500ve
3. 5v t Lorem Ipsum BUG / Tuuli (BUG) 11,5aly -- 01.11,3aly x 750ve
4. 9v o Theotitus / (ARO) 12,3a -- 01.11,3aly 450ve
5. 8v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.11,3aly 300ve
6. 5v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 12,2aly -- 01.12,2aly 300ve
7. 9v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.12,3aly xx
8. 5v t Veilfire Ach / (ARO) 12,6a -- 01.13,4aly
9. 5v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 10,6aly x -- 01.13,4aly
10. 11v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a -- 01.13,5aly x
9v o Constantine Ach / (ARO) 11,6a -- HML4


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2600m Lämminverisille 3v+
3400ve - 1700ve - 850ve - 510ve (- 340ve)
Ryhmä 1.
1. 3v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) 17,7a -- 01.17,2akp x 3400ve
2. 3v t Winy Blondie / (PoRa) 16,3aly -- 01.17,3akp x 1700ve
3. 3v o Hawkeye JN / (PoRa) 16,1ly -- 01.17,5akp 850ve
4. 5v o Bye Bye Hero / Eero (JK) 18,6ke -- 01.17,6akp 510ve
5. 3v t Just A Ghost Pomp / (PoRa) 16,2ke -- 01.18,2akp xx 340ve
6. 5v o Speedrunner / Jussi (JK) 18,2aly -- 01.18,4akp x
7. 4v t My Eternal Love / (MRA) 16,6ake -- 01.18,5akp xx
8. 4v t You Walk Too Much / (MRA) 18,4ake -- 01.19,2akp
3v o Leslie Cliff / (PoRa) 17,2ake -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v t Let Me Kick / Asko (JK) 15,3ake -- 01.16,6akp 3400ve
2. 8v o Nikita / Tinu (BUG) 10,5aly -- 01.16,6akp x 1700ve
3. 5v r Mr Trouble / Juha (JK) 14,3ake -- 01.17,6akp xx 850ve
4. 5v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 14,8a -- 01.18,2akp 510ve
5. 5v t Gone With The Sin / (MRA) 14,4ake -- 01.18,2akp
6. 5v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 14,3a -- 01.18,5akp xx
7. 5v t By Your Side / (MRA) 14,2ake -- 01.18,6akp x
5v t Any Victory Will Do / Salla (JK) 14,2ake -- HYL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 3100m Lämminverisille 4v+
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Sissi Survivor / Anne (SS) 19,1ke -- 01.19,3api xx 4000ve
2. 7v o Just Like The Others / Saana (SS) 16,2make -- 01.20,3api 2000ve
3. 5v o Radical Adrenaline / Noora (RDT) 15,2ake -- 01.20,4api xx 1000ve
4. 4v t Bella Ciao / Jussi (ss) 21,2ke -- 01.20,5api x 600ve
5. 4v o Moon Miklas / Juhani (RagNa) 15,5ake -- 01.20,6api xx 400ve
6. 4v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.21,1api 300ve
7. 4v o Prince Carpenter / (PoRa) 15,6aly -- 01.21,2api
8. 4v o Typical Victory / Lauri (RagNa) 17,3ake -- 01.21,4api
9. 4v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.22,1api
10. 5v o Habitude Pomp / Anna / (RDT) 15,2ly -- 01.22,5api
4v o Ascanio Passo / Aino (ss) 21,3ke -- HLL
5v o Alex East / Toivo (RagNa) 17,4ake -- K

Ryhmä 2.
1. 7v t Destroyer / Spookiness (RDT) 15,1aly -- 01.18,2api 4000ve
2. 5v t Radical Jillabran / Simo (RDT) 13,2aly -- 01.18,2api 2000ve
3. 4v o Expensive Salazar / (PoRa) 13,4aly -- 01.18,2api 1000ve
4. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,4ake -- 01.18,3api 600ve
5. 4v o Marvel Pomp / (PoRa) 14,5aly -- 01.18,4api 400ve
6. 6v t K. Lizzette Capris / Piia (SS) 15,2aly -- 01.19,2api x 400ve
7. 7v t Whole Lotta Love / (MRA) 13,2aly -- 01.19,3api
8. 4v t Sweet Little Sin / Emmi (RDT) 15,1aly -- 01.20,1api x
9. 5v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 14,3a -- 01.20,2api
10. 4v o Valery Pomp / (PoRa) 14,2ake -- 01.20,3api
11. 4v t Crazy But Worthy / (PoRa) 15,1aly -- 01.20,3api
12. 4v t Fregatta / (PoRa) 14,5ake -- 01.21,4api

Ryhmä 3.
1. 7v t Radical Like No Other / Arto (RDT) 12,5aly -- 01.17,2api 4000ve
2. 8v t Imperial Ach / Niko (RDT) 11,6aly -- 01.17,2api 2000ve
3. 7v t Jubilee / Mira (MRA) 12,6ake -- 01.17,5api x 1000ve
4. 7v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 13,1a -- 01.18,3api x 600ve
5. 8v t Chocoholic Cram! / Lasse (RDT) 12,5ly -- 01.18,4api 400ve
6. 6v o Extraordinary / (MRA) 13,0aly -- 01.18,5api 400ve
7. 9v o Radical Wailord / Jose (RDT) 11,1ly -- 01.19,1api x
8. 7v o Less Is More RC / Elli (RDT) 11,2aly -- 01.19,4api
9. 7v t My Scarlet O'Hara / (MRA) 11,2ake -- 01.20,4api
10. 7v o Catch Me If U Can / (MRA) 13,0aly -- 01.20,5api
11. 8v t Pretty Sweet RC / Erkki (RDT) 12,2aly -- 01.20,6api xx


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 4100m Lämminverisille 4v+
4400ve - 2200ve - 1100ve - 660ve (- 440ve)
1. 10v t Sweet As Sin / (MRA) 10,1aly -- 01.18,1api 4400ve
2. 8v t Sweetheart Snilli / (MRA) 10,3aly -- 01.18,3api 2200ve
3. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.18,5api 1100ve
4. 5v t Shakira Z / (PoRa) 13,1ly -- 01.19,3api 660ve
5. 9v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- 01.19,5api 440ve
6. 4v o Fortitude Vehka / (PoRa) 12,1aly -- 01.19,5api 440ve
7. 5v t Lady Robinia / (PoRa) 13,3ly -- 01.19,5api xx
8. 6v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 11,1aly -- 01.19,5api
9. 6v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 13,1aly -- 01.20,1api
10. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 10,5aly -- 01.21,4api
10v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- HPL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Peitsareille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Royal Gem / Viveka (Team Lily) p.18,4a -- p.01.19,6aly 1000ve
2. 2v o Lord Black Gem / Emilia (Team Lily) p.16,2a -- p.01.20,4aly 500ve
3. 2v t Eris Ach / (ARO) i. Seth Ach, ilm kl -- p.01.21,4aly xx 250ve
4. 2v t Dark Sister Ach / (ARO) i. Desperado Ach, ilm kl -- p.01.21,5aly 150ve
5. 2v o Red Devil Reckoning / (ARO) i. Harlequin Hate, ilm kl -- p.01.21,5aly
6. 2v o Destroyer Ach / (ARO) i. Hellbird Ach, ilm kl -- p.01.21,6aly


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Peitsareille 3v+
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 4v t Krysia Icatha / (RuKo) i. evm, p.13,3aly ? p.01.15,2ake x 3000ve
2. 4v o Black Cash / (RuKo) i. Stechkin Sokolov, p.14,5aly ? p.01.15,2ake xx 1500ve
3. 5v o Tarmles Duán / (RuKo) i. Deity Faron, p.13,3aly ? p.01.15,2ake 750ve
4. 3v t Uniquity Duán / (ARO) i. Get Ugly, p15,1a -- p.01.15,3ake 450ve
5. 3v o Saltas Crummy / (ARO) i. Capitaine Duán p15,4a -- p.01.15,4ake 300ve
6. 4v o Infiltrator Stain / (ARO) i. Tricky Duán, p16,1a -- p.01.15,4ake 300ve
7. 3v t Sweet Maniac / (SS) p14,1aly -- p.01.17,1ake
8. 4v t Swashbuckler Stain / (ARO) i. Capitano Duán, p15,4a -- p.01.17,3ake x
9. 3v t Saltas Rosemary / (ARO) i. Saltas Uneasy, p15,4a -- p.01.17,4ake
10. 4v t Reaver Stain / (ARO) i. Macabre Twist, p15,3a -- p.01.17,5ake xx
11. 3v o Dexter Ach / (RuKo) i. Death Ray, p.17,3aly ? p.01.17,6ake
3v t Vivacious Duán / (RuKo) i. Atlantic Skipper Depac, p.18,1aly -- HPL

Ryhmä 2.
1. 5v o Deygan Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p11,5a -- p.01.12,2ake 3000ve
2. 5v o Dorian Ach / (ARO) i. Groovy Stain, p11,4a -- p.01.12,3ake 1500ve
3. 5v o Traveler Ach / (ARO) i. Tricky Duán, p12,1a -- p.01.12,5ake 750ve
4. 7v t Flippetyflap Ach / (ARO) i. Applejack P Ace, p12,3a -- p.01.12,6ake 450ve
5. 6v o Stormbringer Stain / (ARO) i. Hexplosive Minefield, p12,1a -- p.01.13,2ake 300ve
6. 9v t Dance Of Time / (ARO) i. Mind Maker, p09,5a -- p.01.13,2ake x 300ve
7. 5v o Araknofobia Dawn / (RuKo) i. Argorok, p.13,3aly ? p.01.13,3ake
8. 6v o Wyvern Stain / (ARO) i. Dragondoom Depac p12,4a -- p.01.13,4ake x
9. 5v t Selket Ach / (RuKo) i. Mystletainn, p11,1a -- p.01.13,5ake
10. 6v t Wingless Stain / (ARO) i. Chaos Coordination, p11,2a -- p.01.13,6ake x
11. 6v o Wolfburn Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,5a -- p.01.14,3ake
7v o Niijo Surprise / Jussi (SS) p.13,2aly -- HYL

Ryhmä 3.
1. 8v o Tombstone / (ARO) i. evm, p09,3a -- p.01.11,3ake 3000ve
2. 8v t Sledgehammer / (ARO) i. evm, p09,2a -- p.01.11,3ake 1500ve
3. 9v o Resist And Bite / (ARO) i. Lawless Earl, p09,2a -- p.01.11,4ake 750ve
4. 8v t Iamthebest / (ARO) i. evm, p09,3a -- p.01.12,2ake 450ve
5. 8v o Quinlan Duán / (ARO) i. Atomic Depac, p09,2a -- p.01.12,4ake 300ve
6. 8v o Assess Duán / (ARO) i. Nottachance, p09,2a -- p.01.13,2ake
7. 8v o Iceking Stain / (ARO) i. Shot Ice Depac, p09,3a -- p.01.13,3ake
8. 7v t Tempest Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,3a -- p.01.13,4ake x
9. 8v t Devana Ach / (ARO) i. Seth Ach, p09,3a -- p.01.13,5ake
5v t Dagna Ach / (ARO) i. Dasha Ach, p09,4a -- HML8

Ryhmä 4.
1. 9v o Atomic Samurai / (ARO) i. Deity Faron, p09,1a -- p.01.11,2ake 3000ve
2. 8v o Moneyinthebank / (ARO) i. evm, p09,1a -- p.01.11,5ake 1500ve
3. 10v o Icaros Duán / (ARO) i. Modern Investigate, p09,2a -- p.01.11,5ake x 750ve
4. 7v t Devilslittlesister / (ARO) i. Devil Don't Care, p09,2a -- p.01.11,6ake 450ve
5. 8v t Hellion Ach / (ARO) i. Blackout Depac, p09,1a -- p.01.11,6ake 300ve
6. 8v o Archangel Duán / (ARO) i. Funcyte Essense, p09,2a -- p.01.13,1ake
7. 9v o Sandman Snilli / (ARO) i. Seth Ach, p09,1 -- p.01.13,1ake x
8. 10v t Delete Ach / (ARO) i. Pathfinder Ach, p09,2a -- p.01.13,5ake
10v o D'aragon Duán / (ARO) i. Absolutely Awesome, p08,8a -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2600m Peitsareille 3v+
3400ve - 1700ve - 850ve - 510ve - 340ve
PERUTTU
3v t Golden Gems Queen / Eero (Team Lily) p.11,2a --
3v t Sweet Maniac / (SS) p.01.14,1aly --


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 3100m Peitsareille 4v+
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
1. 5v t Lilyofthevalley / Emilia (Team Lily) p.10,4a -- p.01.16,2api x 4000ve
2. 5v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.10,3a -- p.01.16,4api 2000ve
3. 7v o Niijo Surprise / (SS) p.01.09,2aly -- p.01.16,4api x 1000ve
4. 5v o Snickerdoodledandy / Tuukka (Team Lily) p.12,6a -- p.01.17,4api 600ve


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 13,0aik. NDM Sprint Test
10000ve - 5000ve - 3000ve - 2000ve - (1000ve)
1. 9v o Darkline Speed / Jussi (SS) 11,2ake -- 01.12,2aly x 10000ve -> finaaliin
2. 7v t Cinderella Snilli / (SnRa) 11,8a -- 01.12,2aly 5000ve -> finaaliin
3. 7v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,1aly -- 01.12,4aly xx 3000ve -> finaaliin
4. 4v t Dream Illusion / (WyRa) 13,6ake -- 01.12,4aly xx 2000ve -> finaaliin
5. 11v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 10,1a -- 01.12,5aly 1000ve
6. 10v t Demonitas Ach / (ARO) 12,5a -- 01.13,4aly 1000ve
7. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 12,2ake -- 01.14,1aly
8. 9v o He's My Hero / Harri (NaSe) 12,1a -- 01.14,1aly
9. 10v o Yesterday Snilli / (MRA) 10,6aly -- 01.14,4aly
10. 6v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 13,1ake -- 01.14,5aly
5v t Cassandra Snilli / (SnRa) 13,6a -- HPL
4v t OR'Arctic Alaska / Jiri (BUG) 11,4aly -- K

Karsitut
12v o Hyper Pomp / Heli (Team Ninitra) 11,5a --
10v o Radical Insomnia / Lasse (RDT) 11,2aly --

Päivän Symppis:
Red Jack

Paras Valjakko:
Darkline Speed ja Jussi (SS)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?