Ravitalli Salta

Huhtikuun Villit ravit - 25.5.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 11.5. - 18.5. - 25.5.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Toukokuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.40,3aly 1000ve
2. 3v t Hupi-Pisara / Olli E (RuKo) 37,5ake -- 01.40,5aly 500ve
3. 3v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.40,5aly 250ve
4. 3v t Fanmari Donna / Emilia (Duo) ei enn -- 01.40,5aly 150ve
5. 3v o Räyhähenki / Heimo T (RuKo) 37,6ake -- 01.41,2aly 100ve
6. 3v t Snillin Josefiina / (RuKo) ei enn -- 01.41,3aly 100ve
7. 3v t Nyten / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.41,3aly
8. 3v t Ruskon Usva / (RuKo) ei enn -- 01.41,4aly
9. 3v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. – 01.42,1aly
10. 3v o Ruskon Tulisker / (RuKo) ei enn -- 01.42,3aly
11. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.42,4aly x


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 5v o K. Se Oli Vahinko / Kari (Duo) 30,6 -- 01.29,5aly 2000ve
2. 4v o Ruskon Untamo / Onni U (RuKo) 31,3ake -- 01.29,5aly 1000ve
3. 6v t Hibiscus / (RuKo) 34,2ke -- 01.30,4aly 500ve
4. 4v t Ruskon Felicia / Heikki P (RuKo) 30,3ake -- 01.31,3aly 300ve
5. 5v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,1ke -- 01.31,3aly
5v t K. Tumen Aito / Jani (Duo) 30,2 -- K
4v t K. Hipsun Vappu / Emilia (Duo) 30,6 -- HLL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 6v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 27,6ke -- 01.27,3ly xx 3000ve
2. 5v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 29,5 – 01.27,4ly 1500ve
3. 7v o T.T. Tulituski / Jonne P (RuKo) 25,4ake -- 01.28,3ly xx 750ve
4. 5v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 27,4ake -- 01.28,5ly 450ve
5. 9v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 25,1a – 01.28,5ly 300ve
6. 5v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 27,3ake -- 01.28,5ly x 300ve
7. 8v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,4aly -- 01.28,6ly xx 300ve
8. 4v o Ruskon Kurko / Make P (RuKo) 29,2ake -- 01.28,6ly 300ve
9. 6v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 27,2ake -- 01.29,3ly
10. 6v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 26,4ake -- 01.29,3ly x
11. 8v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.29,3ly
12. 5v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 27,4ake -- 01.29,4ly
13. 5v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 28,5 – 01.29,5ly
4v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) 29,3ake -- HML5
5v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- HPL
6v o Bergthor / Simo T (RuKo) 26,2ake -- HYL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
1. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 22,4ake -- 01.23,6aly 4000ve
2. 8v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 22,2ke -- 01.23,6aly 2000ve
3. 8v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 22,2ake -- 01.24,2aly 1000ve
4. 8v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 23,1ke -- 01.24,4aly xx 600ve
5. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.25,3aly 400ve
6. 9v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a -- 01.25,4aly
7. 9v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.25,4aly
8. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,5aly
9. 8v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 22,3ake -- 01.25,5aly
9v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 23,2a – K


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t K. Bella Star / Emilia (Duo) ei enn -- 01.22,2aly 1000ve
2. 2v t Sangora Barbara / Jani (Duo) ei enn -- 01.22,3aly x 500ve
3. 2v t K. Noose Peppi / Kari (Duo) ei enn -- 01.22,5aly x 250ve
4. 2v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) ei enn. – 01.23,3aly 150ve
5. 2v t Calypso Pomp / (RuKo) 21,5ake -- 01.23,3aly
6. 2v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 21,5ake -- 01.23,6aly
7. 2v t She´s My Unicorn / (RuKo) 21,5ake -- 01.24,5aly


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
PERUTTU
4v t Dallara Dreamer / Jani (Duo) ei enn --
6v t Diana Heat / Jorma (Duo) ei enn --



LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 17,2a – 01.16,4aly x 3000ve
2. 3v t Shikarnaja / Jouni A (RuKo) 18,6ake-- 01.16,5aly 1500ve
3. 3v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) 17,3ake -- 01.16,5aly 750ve
4. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,3aly xx 450ve
5. 3v t Kirochka / siinau (RuKo) 17,4ake – 01.17,4aly 300ve
6. 4v t K. Lizette Capris / Emilia (Duo) 16,5 -- 01.17,5aly x 300ve
7. 3v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) 17,2ake -- 01.17,5aly
8. 3v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) 18,6ake -- 01.17,6aly
9. 3v o Bjudzhet / Pekka P (RuKo) 17,4ake -- 01.18,2aly
10. 4v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 18,3ke -- 01.18,4aly
4v t Rainsong Izolda / Pauli P (RuKo) 16,5ake – HLL

Ryhmä 2.
1. 6v t Malva Pace / Kari (Duo) 15,6 – 01.16,3aly 3000ve
2. 4v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 15,2ake -- 01.16,3aly 1500ve
3. 4v o Harmque F.P / Jani (Duo) 15,5 -- 01.16,4aly 750ve
4. 5v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 15,2ake -- 01.16,4aly 450ve
5. 4v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 15,3ake -- 01.16,5aly x 300ve
6. 4v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 16,1 – 01.17,2aly x
7. 4v o François Ach / Aapo H (RuKo) 16,1ake – 01.18,2aly
8. 4v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 15,1ake -- 01.18,3aly
9. 5v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 15,1ake -- 01.18,4aly
4v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 16,2a -- HYL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 12,2ake -- 01.14,2ly 4000ve
2. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 10,8a -- 01.14,3ly 2000ve
3. 7v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 12,2ake -- 01.14,4ly x 1000ve
4. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly -- 01.14,5ly 600ve
5. 6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- 01.14,5ly x 400ve
6. 8v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 11,4a -- 01.15,3ly 400ve
7. 7v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 13,3ake -- 01.15,4ly 400ve
8. 6v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 12,3ake -- 01.15,5ly x
9. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 12,4ake -- 01.15,5ly x
10. 5v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 13,4ake -- 01.16,1ly
11. 6v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 13,4a -- 01.16,4ly
12. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 12,2ake -- 01.16,4ly x
8v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 12,2a -- HLL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
PERUTTU
2v o Dexter Ach / Joni T (RuKo) ei enn --
2v t Vivacious Duán / Mikko P (RuKo) ei enn --



LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
Siirretty lähtöön 11!


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
1. 4v o Araknofobia Dawn / siinau (RuKo) p.15,1aly -- p.01.14,6aly 3000ve
2. 4v o Tarmles Duán / Joni T (RuKo) p.15,2aly -- p.01.15,4aly xx 1500ve
3. 3v o Black Cash / Jokke T (RuKo) p.17,2aly -- p.01.15,4aly x 750ve
4. 6v t Stone Cold Sober / Mikko P (RuKo) p.11,4aly -- p.01.16,3aly xx 450ve
3v t Krysia Icatha / Olli P (RuKo) p.16,3aly -- K


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
PERUTTU
7v t Dragonizer Depac / siina u (RuKo) p.08,5aly --


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Saltan Asterix / Janna (Salta) 03.09,6aly -- 03.05,4aly 80ve
2. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.06,4aly 40ve
3. 3v o Bjarne Tor / Sanni P (RuKo) 3.03,5aly – 03.07,5aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.46,6aly x 100ve
2. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.47,1aly 50ve
3. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.39,5ly – 02.47,4aly 30ve
4. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 2.49,2ly -- 02.47,6aly 20ve
5. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.48,4aly x 10ve
6. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.49,2ly -- 02.48,5aly x
7. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.49,3aly
8. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.46,6aly -- 02.49,4aly x
9. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.50,3aly x


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 3v t Da Capo Helia / (RuKo) ei enn – 02.28,3aly xx 80ve
2. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.28,4aly 40ve
3. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.29,4aly 20ve
4. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. – 02.30,3aly 10ve

Ryhmä 2.
1. 4v t As A Snow Butterfly / (RuKo) 2.21,5aly – 02.24,2aly 100ve
2. 4v o Samuci NRL / siinau (RuKo) 2.21,5aly -- 02.24,4aly 50ve
3. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.24,5aly 30ve
4. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.24,6aly xx 20ve
5. 4v o A.D. Dareios / (RuKo) 2.23,2aly -- 02.25,3aly 10ve
6. 4v o Da Capo Theodor / (RuKo) 2.22,4aly – 02.25,4aly x
7. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.26,1aly x
8. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.26,4aly
9. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.26,4aly
10. 4v o Stranger Than Fiction / (RuKo) 2.21,5aly -- 02.26,5aly

Ryhmä 3.
1. 6v o Gottfrid / (RuKo) 2.12,6aly -- 02.14,2aly 120ve
2. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.14,3aly x 60ve
3. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.14,3aly 40ve
4. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.14,4aly 30ve
5. 6v t Aken Hretha / (RuKo) 2.12,1aly – 02.14,6aly 20ve
6. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.15,3aly 20ve
7. 6v t Dåkotá / (RuKo) 2.16,5ly -- 02.15,4aly
8. 5v t Tannatt Batch Saltney / (RuKo) 2.13,4ly – 02.15,5aly
9. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.16,1aly xx
15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- HML8
6v t Aken Thrud / (RuKo) 2.15,4ly – HML2

Ryhmä 4.
1. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.06,1aly x 140ve
2. 5v t Järndäldens Freja / (RuKo) 2.09,4aly -- 02.06,3aly 70ve
3. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.06,5aly 50ve
4. 5v o Da Capo Knut / (RuKo) 2.10,4ly -- 02.06,5aly x 40ve
5. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 02.07,2aly 30ve
6. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.07,2aly 30ve
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.07,5aly
8. 6v t Scarlett Duán / (RuKo) 2.11,2ly -- 02.07,5aly
9. 5v o Da Capo Kjell / (RuKo) 2.10,2ly -- 02.08,2aly
10. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 02.08,2aly
11. 6v t Da Capo Brita / (RuKo) 2.08,7ly – 02.08,4aly

Päivän Symppis:
Unian Hot Shot

Paras Valjakko:
Shikarnaja ja Jouni A (RuKo)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?