Ravitalli Salta

Huhtikuun Villit ravit - 11.5.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 11.5. - 18.5. - 25.5.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Toukokuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 3v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. – 01.39,2aly xx 1000ve
2. 3v t Snillin Josefiina / (RuKo) ei enn -- 01.39,4aly 500ve
3. 3v t Ruskon Usva / (RuKo) ei enn -- 01.39,6aly 250ve
4. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.40,1aly 150ve
5. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.40,3aly 100ve
6. 3v t Fanmari Donna / Emilia (Duo) ei enn -- 01.40,3aly 100ve
7. 3v t Hupi-Pisara / Olli E (RuKo) 37,5ake -- 01.40,6aly
8. 3v o Räyhähenki / Heimo T (RuKo) 37,6ake -- 01.41,1aly
9. 3v o Ruskon Tulisker / (RuKo) ei enn -- 01.41,4aly xx
10. 3v t Nyten / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.41,4aly x
11. 3v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.41,4aly


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 5v o K. Se Oli Vahinko / Kari (Duo) 30,6 -- 01.30,1aly 2000ve
2. 5v t K. Tumen Aito / Jani (Duo) 30,2 -- 01.30,3aly 1000ve
3. 4v t Ruskon Felicia / Heikki P (RuKo) 30,3ake -- 01.31,5aly x 500ve
4. 6v t Hibiscus / (RuKo) 34,2ke -- 01.32,4aly 300ve
5. 4v t K. Hipsun Vappu / Emilia (Duo) 30,6 -- 01.32,5aly
6. 5v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,1ke -- 01.32,5aly
4v o Ruskon Untamo / Onni U (RuKo) 31,3ake -- HPL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 5v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 29,5 – 01.26,3ly 3000ve
2. 8v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.26,3ly 1500ve
3. 8v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,4aly -- 01.26,3ly 750ve
4. 6v o Bergthor / Simo T (RuKo) 26,2ake -- 01.26,4ly 450ve
5. 5v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 27,4ake -- 01.26,4ly xx 300ve
6. 6v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 27,2ake -- 01.26,4ly 300ve
7. 6v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 27,6ke -- 01.27,2ly 300ve
8. 5v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 27,3ake -- 01.27,3ly 300ve
9. 7v o T.T. Tulituski / Jonne P (RuKo) 25,4ake -- 01.27,5ly
10. 5v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 28,5 – 01.28,2ly
11. 9v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 25,1a – 01.28,4ly
12. 4v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) 29,3ake -- 01.28,6ly
13. 6v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 26,4ake -- 01.29,3ly xx
14. 5v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 27,4ake -- 01.29,3ly
15. 5v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.29,5ly
16. 4v o Ruskon Kurko / Make P (RuKo) 29,2ake -- 01.29,5ly


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
1. 8v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 22,3ake -- 01.24,1aly 4000ve
2. 8v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 22,2ke -- 01.24,4aly 2000ve
3. 8v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 22,2ake -- 01.24,5aly 1000ve
4. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,6aly xx 600ve
5. 9v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.25,4aly 400ve
6. 8v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 23,1ke -- 01.26,2aly
7. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.26,3aly
8. 9v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 23,2a – 01.26,4aly
9v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a -- HLL
8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 22,4ake -- HLL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) ei enn. – 01.22,3aly 1000ve
2. 2v t K. Noose Peppi / Kari (Duo) ei enn -- 01.22,3aly 500ve
3. 2v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 21,5ake -- 01.22,4aly 250ve
4. 2v t K. Bella Star / Emilia (Duo) ei enn -- 01.22,5aly x 150ve
5. 2v t Calypso Pomp / (RuKo) 21,5ake -- 01.23,3aly x
6. 2v t Sangora Barbara / Jani (Duo) ei enn -- 01.24,5aly x
2v t She´s My Unicorn / (RuKo) 21,5ake -- HML3


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
PERUTTU
4v t Dallara Dreamer / Jani (Duo) ei enn --
6v t Diana Heat / Jorma (Duo) ei enn --



LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 3v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) 17,3ake -- 01.17,1aly 3000ve
2. 3v o Bjudzhet / Pekka P (RuKo) 17,4ake -- 01.17,4aly 1500ve
3. 3v t Kirochka / siinau (RuKo) 17,4ake – 01.17,5aly 750ve
4. 3v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) 18,6ake -- 01.17,5aly x 450ve
5. 4v t Rainsong Izolda / Pauli P (RuKo) 16,5ake -- 01.17,5aly x 300ve
6. 4v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 17,2a – 01.18,2aly 300ve
7. 3v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) 17,2ake -- 01.18,3aly
8. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.18,3aly
9. 4v t K. Lizette Capris / Emilia (Duo) 16,5 -- 01.18,5aly
10. 4v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 18,3ke -- 01.19,1aly
11. 3v t Shikarnaja / Jouni A (RuKo) 18,6ake-- 01.19,2aly

Ryhmä 2.
1. 4v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 15,1ake -- 01.15,2aly 3000ve
2. 4v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 15,3ake -- 01.15,5aly 1500ve
3. 6v t Malva Pace / Kari (Duo) 15,6 – 01.16,3aly 750ve
4. 4v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 16,2a -- 01.16,4aly 450ve
5. 4v o François Ach / Aapo H (RuKo) 16,1ake – 01.16,4aly 300ve
6. 5v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 15,1ake -- 01.17,3aly x
7. 4v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 15,2ake -- 01.17,4aly
8. 4v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 16,1 – 01.17,5aly
4v o Harmque F.P / Jani (Duo) 15,5 -- HPL
5v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 15,2ake -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 12,2ake -- 01.14,2ly 4000ve
2. 5v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 13,4ake -- 01.14,2ly 2000ve
3. 8v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 11,4a -- 01.14,3ly x 1000ve
4. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 12,2ake -- 01.14,3ly 600ve
5. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly -- 01.14,4ly 400ve
6. 6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- 01.14,5ly 400ve
7. 6v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 12,3ake -- 01.15,4ly 400ve
8. 8v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 12,2a -- 01.15,4ly
9. 6v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 13,4a -- 01.15,5ly x
10. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 10,8a -- 01.15,6ly x
11. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 12,4ake -- 01.16,1ly x
12. 7v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 13,3ake -- 01.16,4ly x
7v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 12,2ake -- HPL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t Saltas Rosemary / Amelie (Salta) ei enn. -- p.01.20,1aly 1000ve
2. 2v o Saltas Crummy / Ellu (Salta) ei enn. -- p.01.20,6aly 500ve
3. 2v t Vivacious Duán / Mikko P (RuKo) ei enn -- p.01.21,1aly 250ve
4. 2v o Dexter Ach / Joni T (RuKo) ei enn -- p.01.21,5aly 150ve


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
Siirretty lähtöön 11!


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
1. 3v t Krysia Icatha / Olli P (RuKo) p.16,3aly -- p.01.15,5aly 3000ve
2. 4v o Tarmles Duán / Joni T (RuKo) p.15,2aly -- p.01.16,2aly 1500ve
3. 6v t Stone Cold Sober / Mikko P (RuKo) p.11,4aly -- p.01.16,2aly x 750ve
4. 3v o Black Cash / Jokke T (RuKo) p.17,2aly -- p.01.16,4aly 450ve
5. 4v o Araknofobia Dawn / siinau (RuKo) p.15,1aly -- p.01.16,5aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
PERUTTU
7v t Dragonizer Depac / siina u (RuKo) p.08,5aly --


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.02,5aly 80ve
2. 3v o Bjarne Tor / Sanni P (RuKo) 3.03,5aly – 03.02,6aly x 40ve
3. 3v o Saltan Asterix / Janna (Salta) ei enn. -- 03.09,6aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.47,2aly 100ve
2. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.47,4aly 50ve
3. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.49,2ly -- 02.50,3aly 30ve
4. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.39,5ly – 02.51,4aly 20ve
5. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.46,6aly -- 02.53,2aly 10ve
6. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.53,3aly
7. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.55,4aly
5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 2.49,2ly -- HLL
4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- K


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.28,2aly x 80ve
2. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.29,3aly x 40ve
3. 3v t Da Capo Helia / (RuKo) ei enn – 02.29,3aly 20ve
4. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. – 02.30,4aly 10ve

Ryhmä 2.
1. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.23,2aly x 100ve
2. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.23,3aly x 50ve
3. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.23,6aly 30ve
4. 4v o Stranger Than Fiction / (RuKo) 2.21,5aly -- 02.24,4aly 20ve
5. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.24,4aly 10ve
6. 4v o Samuci NRL / siinau (RuKo) 2.21,5aly -- 02.25,6aly
7. 4v o A.D. Dareios / (RuKo) 2.23,2aly -- 02.26,1aly x
8. 4v o Da Capo Theodor / (RuKo) 2.22,4aly – 02.26,2aly xx
9. 4v t As A Snow Butterfly / (RuKo) 2.21,5aly – 02.26,3aly
13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- HLL

Ryhmä 3.
1. 5v t Tannatt Batch Saltney / (RuKo) 2.13,4ly – 02.14,3aly 120ve
2. 6v o Gottfrid / (RuKo) 2.12,6aly -- 02.14,4aly 60ve
3. 6v t Dåkotá / (RuKo) 2.16,5ly -- 02.14,5aly xx 40ve
4. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.14,5aly x 30ve
5. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.14,5aly x 20ve
6. 6v t Aken Hretha / (RuKo) 2.12,1aly – 02.15,5aly 20ve
7. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.16,4aly
8. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.17,1aly
9. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.17,3aly
10. 6v t Aken Thrud / (RuKo) 2.15,4ly – 02.17,5aly
11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- K

Ryhmä 4.
1. 6v t Da Capo Brita / (RuKo) 2.08,7ly – 02.06,2aly 140ve
2. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.06,2aly 70ve
3. 5v t Järndäldens Freja / (RuKo) 2.09,4aly -- 02.06,4aly 50ve
4. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.06,5aly 40ve
5. 5v o Da Capo Kjell / (RuKo) 2.10,2ly -- 02.07,5aly xx 30ve
6. 6v t Scarlett Duán / (RuKo) 2.11,2ly -- 02.07,6aly 30ve
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.08,6aly xx
8. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 02.09,2aly
9. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 02.09,4aly
5v o Da Capo Knut / (RuKo) 2.10,4ly -- HLL
5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- HML5

Päivän Symppis:
Extreme Soupir

Paras Valjakko:
Yalenchka ja Pauli R (RuKo)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?