Ravitalli Salta

Huhtikuun Villit ravit - 25.4.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.4. - 14.4. - 25.4.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Huhtikuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
Ryhmä 1.
1. 3v t K. Karolin Eila / Emilia (Duo) ei enn -- 01.41,4aly x 1000ve
2. 3v o K. Jonnan Lume / Kari (Duo) ei enn -- 01.42,2aly 500ve
3. 3v o Sinan Tatu / Jani (Duo) ei enn -- 01.42,4aly 250ve
4. 3v o Napakymppi / Henna (ss) ei enn. -- 01.42,5aly 150ve
5. 3v t Seljatar / Elina (ss) ei enn -- 01.43,2aly
6. 3v t Hipsun Lyyti / Antti (ss) ei enn -- 01.43,3aly
7. 3v o Nopsa / Pete (ss) ei enn -- 01.43,4aly

Ryhmä 2.
1. 3v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 45,2ke -- 01.41,4aly 1000ve
2. 3v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.46,1ke -- 01.41,5aly x 500ve
3. 3v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 38,6ke -- 01.42,2aly x 250ve
4. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.42,4aly x 150ve
5. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.42,4aly xx 100ve
6. 3v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 45,2ke -- 01.42,6aly
7. 3v t Radikaali Viuhahdus / Dimma (RaRa) 48,2ke -- 01.43,3aly
8. 3v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 40,2ake -- 01.43,5aly xx
9. 3v t Ruskon Unikko / Matteus (RaRa) 49,5ke -- 01.43,6aly
10. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke – 01.43,6aly


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
Ryhmä 1.
1. 4v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 33,4ake -- 01.33,3aly 2000ve
2. 4v t Herttakaksikko / Mikael (HCT) 34,1aly -- 01.34,1aly 1000ve
3. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.34,1aly 500ve
4. 5v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.34,3aly 300ve
5. 6v t Maken Vilma / Jani (Duo) ei enn – 01.34,4aly 200ve
6. 4v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 34,3aly -- 01.35,1aly
7. 4v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 33,5ake -- 01.35,2aly
8. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a – 01.35,3aly
9. 4v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 32,1ake – 01.35,3aly

Ryhmä 2.
1. 9v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 01.30,2aly x 2000ve
2. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) 30,1 -- 01.30,2aly 1000ve
3. 4v o Styrbjörn / Johan (HCT) 30,2ake -- 01.30,2aly 500ve
4. 4v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 30,4ake -- 01.30,4aly 300ve
5. 8v t Nivan Nävikki / Joel (KADO) 1.30,1ly -- 01.30,4aly 200ve
6. 10v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api – 01.31,2aly
7. 4v t Topakan Rakkauspakkaus / Sofia (HCT) 31,2ke -- 01.31,4aly
8. 5v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 30,2 -- 01.31,6aly x
4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 30,4ly -- HLL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.28,2aly 3000ve
2. 5v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly – 01.28,5aly 1500ve
3. 5v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,6aly 750ve
4. 5v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.28,9aly – 01.29,2aly 450ve
5. 5v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly – 01.29,2aly 300ve
6. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,6ake -- 01.29,2aly 300ve
7. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 29,3ake -- 01.29,3aly x
8. 5v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.28,3kp – 01.29,4aly
9. 5v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake – 01.29,5aly
10. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 28,7ke -- 01.29,5aly
11. 6v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 01.30,5aly
12. 4v o Pesukonepäällikkö / Tuula (HCT) 29,6akp -- 01.30,5aly x

Ryhmä 2.
1. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.25,2aly 3000ve
2. 4v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 26,6ake -- 01.25,4aly xx 1500ve
3. 6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- 01.25,4aly 750ve
4. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,3ake -- 01.26,2aly 450ve
5. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,2ake -- 01.26,2aly x 300ve
6. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,4aly 300ve
7. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,5aly
8. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,1aly
9. 11v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,2aly x
10. 5v t Elohopea / Jami (KADO) 1.27,5ake – 01.27,2aly
11. 9v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,4aly x
12. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.27,5aly


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 24,4ake -- 01.24,1ly xx 4000ve
2. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 22,4ake -- 01.24,1ly 2000ve
3. 5v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (MRA) 01.24,3aly -- 01.24,2ly 1000ve
4. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.24,2ly 600ve
5. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,6aly -- 01.24,3ly xx 400ve
6. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,0ake -- 01.24,3ly 400ve
7. 11v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a – 01.24,4ly x 400ve
8. 12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.24,6ly 400ve
9. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,8ake -- 01.24,6ly
10. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.25,1ly x
11. 8v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.24,4ke -- 01.25,3ly
12. 6v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly -- 01.25,3ly xx
13. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.25,4ly
14. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,5ly
15. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- 01.25,5ly xx
16. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.26,3ly


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v o Bullseye / Petra (RaRa) 20,1aly -- 01.22,3aly 1000ve
2. 2v t K. Lamberg Laser / Kari (Duo) ei enn -- 01.22,4aly 500ve
3. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.22,5aly 250ve
4. 2v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 26,2ke -- 01.23,2aly 150ve
5. 2v t Hotline / Matilda (RaRa) 20,5ake -- 01.23,2aly
6. 2v t Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- 01.23,4aly
7. 2v o Speed Titan / Minna (RaRa) 26,5ke -- 01.23,5aly


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 01.19,3aly -- 01.18,1aly 2000ve
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.18,5aly 1000ve
3. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.19,5aly 500ve
4. 3v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) 01.20,5aly -- 01.19,6aly 300ve


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
1. 6v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 16,4a -- 01.16,6aly 3000ve
2. 3v o Harmque F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.17,1aly xx 1500ve
3. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,4aly xx 750ve
4. 3v t Dead Capricorn Pomp / Matti (MRA) 01.18,3ake -- 01.17,4aly 450ve
5. 3v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (MRA) 01.17,2ake – 01.18,2aly 300ve
6. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- 01.18,4aly
7. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.18,5aly
8. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.18,6aly
5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- HPL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,1aly -- 01.13,1ly x 4000ve
2. 9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 10,5aly -- 01.13,1ly 2000ve
3. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.13,3ly 1000ve
4. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.14,2ly 600ve
5. 6v t Sadness In Your Eyes / Jani (Duo) 12,5 -- 01.14,4ly 400ve
6. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.14,4ly 400ve
7. 3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 14,3aly -- 01.14,4ly 400ve
8. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,1ake -- 01.14,5ly 400ve
9. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.15,2ly
10. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 10,1aly -- 01.15,3ly
11. 6v t K. Dina Her / Jorma (Duo) 11,5 -- 01.15,5ly
12. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,5ly
13. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.15,6ly
7v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- HPL
5v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.13,6aly -- HML3


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
PERUTTU
3v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.17,1aly --


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
PERUTTU
5v t Killer Queen / Marcus (RaRa) i.evm, p.12,1aly --


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
PERUTTU
9v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.10,0aly --
8v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,4aly --


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) 3.09,5aly -- 03.08,3aly 80ve
2. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. – 03.08,4aly 40ve
3. 3v t Saltan Sitruunalime / Jenni (Salta) 3.10,5aly -- 03.09,3aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.49,4aly 100ve
2. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.50,3aly 50ve
3. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.51,2aly xx 30ve
4. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.51,4aly 20ve
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.51,6aly


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.25,2aly x 80ve
2. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.26,3aly 40ve
3. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.26,4aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.20,3aly xx 100ve
2. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.20,4aly 50ve
3. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 – 02.20,4aly xx 30ve
4. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.20,4aly x 20ve
5. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.20,5aly x 10ve
6. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.22,5aly
7. 4v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.30,6aly – 02.22,5aly
8. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.23,4aly
9. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.23,4aly x
10. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.23,5aly

Ryhmä 3.
1. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.09,1aly 120ve
2. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.09,2aly 60ve
3. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.09,5aly 40ve
4. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 02.10,4aly 30ve
5. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.10,6aly x
6. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 02.11,4aly
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.11,6aly
8. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.12,3aly

Päivän Symppis:
Emali

Paras Valjakko:
Jingjang RC ja Magnhild (Team Ninitra)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?