Ravitalli Salta

Huhtikuun Villit ravit - 4.4.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.4. - 14.4. - 25.4.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Huhtikuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 3v t Hipsun Lyyti / Antti (ss) ei enn -- 01.47,5ke Hyv. 50ve
2. 3v o Nopsa / Pete (ss) ei enn -- 01.48,1ke Hyv. 50ve
3. 3v o Napakymppi / Henna (ss) ei enn. -- 01.48,3ke x Hyv. 50ve
4. 3v t Seljatar / Elina (ss) ei enn -- 01.48,3ke x Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.44,5ly x 1000ve
2. 3v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 45,2ke -- 01.44,5ly x 500ve
3. 3v t Ruskon Unikko / Matteus (RaRa) 49,5ke -- 01.45,2ly 250ve
4. 3v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 38,6ke -- 01.45,2ly 150ve
5. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke – 01.46,4ly 100ve
6. 3v t K. Karolin Eila / Emilia (Duo) ei enn -- 01.46,4ly x 100ve
7. 3v o Sinan Tatu / Jani (Duo) ei enn -- 01.46,6ly 100ve
8. 3v o K. Jonnan Lume / Kari (Duo) ei enn -- 01.47,2ly x
9. 3v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 40,2ake -- 01.47,3ly
10. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.47,3ly
11. 3v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.46,1ke -- 01.47,5ly
12. 3v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 45,2ke -- 01.47,6ly x
3v t Radikaali Viuhahdus / Dimma (RaRa) 48,2ke -- HPL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 5v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 30,2 -- 01.32,1aly x 2000ve
2. 5v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.32,3aly 1000ve
3. 10v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- 01.32,6aly 500ve
4. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.33,2aly x 300ve
5. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.33,3aly 200ve
6. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) 30,1 -- 01.33,6aly
7. 9v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 01.34,2aly
8. 6v t Maken Vilma / Jani (Duo) ei enn – 01.34,3aly xx
8v t Nivan Nävikki / Joel (KADO) 1.30,1ly -- HML6


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.28,1aly 3000ve
2. 5v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,2aly 1500ve
3. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,6ake -- 01.28,3aly 750ve
4. 5v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.28,9aly -- 01.29,2aly 450ve
5. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 29,3ake -- 01.29,3aly 300ve
6. 5v t Elohopea / Jami (KADO) 1.27,5ake – 01.30,2aly 300ve
7. 5v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake – 01.30,2aly
8. 5v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly – 01.30,2aly x
9. 5v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly -- 01.30,3aly
10. 5v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.28,3kp – 01.30,4aly
6v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- K

Ryhmä 2.
1. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,2ake -- 01.26,2aly 3000ve
2. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,3ake -- 01.26,3aly 1500ve
3. 11v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,5aly 750ve
4. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,5aly 450ve
5. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,5aly 300ve
6. 9v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.28,1aly
7. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,2aly xx
8. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.28,2aly
9. 6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- 01.28,5aly
8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- HPL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.25,1ly 4000ve
2. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,2ly xx 2000ve
3. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 24,4ake -- 01.25,3ly xx 1000ve
4. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.25,3ly 600ve
5. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,0ake -- 01.25,4ly 400ve
6. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,8ake -- 01.25,4ly x 400ve
7. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 22,4ake -- 01.25,4ly 400ve
8. 11v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a – 01.25,5ly xx 400ve
9. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,6aly -- 01.26,3ly
10. 5v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (MRA) 01.24,3aly -- 01.26,3ly
11. 6v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly -- 01.26,4ly
12. 12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.27,3ly
13. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.27,5ly
14. 8v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.24,4ke -- 01.27,6ly x
14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- HLL
10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- HLL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t K. Lamberg Laser / Kari (Duo) ei enn -- 01.23,3aly 1000ve
2. 2v o Bullseye / Petra (RaRa) 20,1aly -- 01.23,4aly 500ve
3. 2v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 26,2ke -- 01.24,2aly 250ve
4. 2v t Hotline / Matilda (RaRa) 20,5ake -- 01.24,5aly x 150ve
5. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.24,5aly
6. 2v t Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- 01.24,5aly xx
7. 2v o Speed Titan / Minna (RaRa) 26,5ke -- 01.24,5aly


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 01.19,3aly -- 01.19,2aly 2000ve
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.19,3aly 1000ve
3. 3v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) 01.20,5aly -- 01.19,6aly x 500ve
4. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.20,4aly 300ve


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
1. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,2aly x 3000ve
2. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,3aly 1500ve
3. 5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- 01.17,3aly 750ve
4. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.17,3aly xx 450ve
5. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,4aly 300ve
6. 3v o Harmque F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.17,4aly
7. 3v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (MRA) 01.17,2ake – 01.18,5aly
3v t Dead Capricorn Pomp / Matti (MRA) 01.18,3ake -- HLL
6v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 16,4a -- HPL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 10,1aly -- 01.13,1ly x 4000ve
2. 3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 14,3aly -- 01.13,2ly x 2000ve
3. 9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 10,5aly -- 01.13,3ly 1000ve
4. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,1ake -- 01.13,4ly 600ve
5. 6v t K. Dina Her / Jorma (Duo) 11,5 -- 01.13,5ly 400ve
6. 6v t Sadness In Your Eyes / Jani (Duo) 12,5 -- 01.13,6ly 400ve
7. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.14,2ly 400ve
8. 5v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.13,6aly -- 01.14,2ly 400ve
9. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,4ly
10. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.14,5ly
11. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,1aly -- 01.14,5ly x
12. 7v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,2ly
13. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,2ly
11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- HLL
11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- HLL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
PERUTTU
3v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.17,1aly --


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
PERUTTU
5v t Killer Queen / Marcus (RaRa) i.evm, p.12,1aly --


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
PERUTTU
9v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.10,0aly --
8v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,4aly --



LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. -- 03.12,3aly x 80ve
2. 3v t Saltan Sitruunalime / Janna (Salta) 3.13,4ly -- 03.12,6aly 40ve
3. 3v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 3.10,5ly -- 03.14,3aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.49,4aly 100ve
2. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.50,5aly xx 50ve
3. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.51,6aly 30ve
4. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.52,5aly 20ve
5. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.54,6aly


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.29,4aly 80ve
2. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.30,3aly 40ve
3. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.31,4aly 20ve

Ryhmä 2.
1. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.23,2aly 100ve
2. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.23,3aly 50ve
3. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.23,5aly 30ve
4. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.24,5aly x 20ve
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.25,2aly 10ve
6. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.25,3aly
7. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.26,5aly
8. 4v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.30,6aly – 02.27,2aly
9. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.27,3aly x
12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- HPL

Ryhmä 3.
1. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.05,5aly 120ve
2. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.06,1aly xx 60ve
3. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.07,4aly 40ve
4. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.08,5aly 30ve
5. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.08,6aly
6. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.09,3aly
7. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 02.09,4aly
15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- HLL

Päivän Symppis:
Honey Queen Derby

Paras Valjakko:
A.D. Linella ja Lella (Adina)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?