Ravitalli Salta

Helmikuun Villit ravit - 21.2.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.2. - 9.2. - 21.2.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Helmikuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 3v o Patakunkku / Killa (Sälg) -- 01.46,2ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 2v t Fly Like a Finnisbird / Otto (Sälg) -- 01.24,5ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
Ajettu tasoitusajona!
1. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 37,2a -- 01.38,1ly 1000ve
2. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 39,2a -- 01.38,4ly 500ve
3. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 33,1aly -- 01.38,5ly 250ve
4. 3v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) ei enn -- 01.39,2ly 150ve
5. 3v o Naurunappula / (KaRa) 41,2ke -- 01.39,2ly x 100ve
6. 3v t Snillin Ariella / (SnRa) 33,6a -- 01.39,5ly 100ve
7. 3v o Unian Viikinki / (SnRa) 34,5 -- 01.40,2ly x 100ve
8. 3v o Radan Rikkoja / (KaRa) 40,4ke -- 01.40,3ly 100ve
9. 3v t AH Karamelli / (ARO) 38,5a -- 01.40,3ly
10. 3v t Tähtitanssija / (KaRa) 45,5ke -- 01.40,5ly
11. 3v o Ruskon Tulisisu / Killa (Sälg) ei enn – 01.41,2ly
12. 3v t Ruskon Jaava / (SnRa) 34,2 -- 01.41,4ly x
3v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 39,2a -- HLL
3v t Duanin Vilhelmiina (DS) ei enn -- HPL
3v t Kantarilla / (KaRa) 45,5ke -- HLL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
Ryhmä 1
1. 4v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 36,1a -- 01.34,2aly 2000ve
2. 4v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 32,4aly – 01.34,2aly 1000ve
3. 4v o Heljän Tempo / Jussi (TUNT) 36,4aly -- 01.34,4aly 500ve
4. 4v t Totoriina / Viiru (TUNT) 36,2ke -- 01.34,5aly xx 300ve
5. 4v t Ulfhildr NRL / (ARO) 36,2a -- 01.34,5aly xx 200ve
6. 4v o Kieran NRL / (ARO) 36,2a – 01.34,6aly
7. 4v t Vallan Halpa / (KaRa) 35,2ake – 01.35,2aly
8. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly – 01.35,3aly x
9. 4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 33,4aly -- 01.35,5aly
4v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 36,2a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 4v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 31,5ke – 01.30,3aly x 2000ve
2. 4v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 32,3ly -- 01.30,5aly xx 1000ve
3. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 31,3ly – 01.30,6aly 500ve
4. 5v o Duanin Noniin / (ARO) 31,5a – 01.31,3aly 300ve
5. 5v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 31,2ly -- 01.31,4aly 200ve
6. 4v t Siiseli / Killa (Sälg) 31,3ke -- 01.32,4aly
7. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 31,4a -- 01.32,4aly
8. 5v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 31,6aly – 01.32,4aly
9. 5v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 31,2ly -- 01.32,5aly x
10. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 31,4ly -- 01.32,5aly xx

Ryhmä 3.
1. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 30,1 -- 01.30,1aly 2000ve
2. 5v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 31,1aly -- 01.30,2aly 1000ve
3. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 31,1ly -- 01.30,3aly 500ve
4. 4v o Uudenkuun Varjovelho / Cherry (CHER) 30,2ake -- 01.30,3aly x 300ve
5. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.30,5aly x 200ve
6. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 31,1ly -- 01.31,1aly
7. 5v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 30,1a -- 01.31,4aly x
8. 12v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a -- 01.32,3aly
5v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,4a -- HLL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 28,5aly -- 01.28,3aly 3000ve
2. 4v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 28,5aly -- 01.28,3aly x 1500ve
3. 6v t Duanin Okariina / (ARO) 29,3a – 01.28,5aly 750ve
4. 7v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 28,5a -- 01.28,6aly xx 450ve
5. 4v t EP Vattiina / Otto (Sälg) 29,6ke -- 01.28,6aly xx 300ve
6. 4v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 29,6aly – 01.29,2aly 300ve
7. 5v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 29,1a -- 01.29,2aly
8. 6v t AH Mintturae / (ARO) 28,5a – 01.29,4aly
9. 7v t Savun Cancan / (ARO) 28,5a -- 01.30,2aly
10. 5v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 29,5a – 01.30,4aly
11. 4v o Musta Mestari / (KaRa) 29,7aly -- 01.30,5aly xx
4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 29,4 -- HPL

Ryhmä 2.
1. 6v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 27,2a – 01.27,1aly 3000ve
2. 8v t AH Kuunlilja / (ARO) 28,2a – 01.27,1aly 1500ve
3. 6v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 27,3a -- 01.27,3aly xx 750ve
4. 5v t AH Hallakuu / (ARO) 28,4a – 01.27,3aly x 450ve
5. 10v t Kekan Satiiri / (ARO) 27,4a – 01.27,4aly 300ve
6. 6v o O.R. Magnus / Frida (DS) 28,2aly – 01.27,4aly 300ve
7. 5v o AH Barbaari / (ARO) 28,4a – 01.27,4aly
8. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 27,4aly -- 01.28,2aly
9. 9v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 27,2 – 01.28,5aly
10. 4v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 28,4aly -- 01.28,6aly
11. 5v t Snillin Topaasi / (SnRa) 28,1a -- 01.29,2aly
12. 5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 27,4aly -- 01.29,2aly

Ryhmä 3.
1. 11v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 26,4 – 01.26,4aly 3000ve
2. 10v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a – 01.26,5aly 1500ve
3. 4v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 26,3aly -- 01.27,2aly 750ve
4. 9v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a – 01.27,2aly 450ve
5. 6v o AH Yövahti / (ARO) 26,4a -- 01.27,4aly 300ve
6. 6v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 26,3aly – 01.27,4aly 300ve
7. 6v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 27,0a -- 01.27,6aly
8. 10v o AH Finlaggan / (ARO) 26,6a -- 01.28,1aly x
9. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 27,2 – 01.28,2aly x
10. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 26,5a -- 01.28,4aly
11. 7v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 26,6a -- 01.28,5aly xx
7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 26,4aly – HLL

Ryhmä 4.
1. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a – 01.26,2aly 3000ve
2. 8v o AH Vintrig / (ARO) 26,2a -- 01.26,2aly 1500ve
3. 8v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,2a -- 01.26,3aly x 750ve
4. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a – 01.26,4aly 450ve
5. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 26,3a -- 01.27,3aly 300ve
6. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,3aly x 300ve
7. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,4aly
8. 7v o Vasaari / Shavo (NaSe) 26,2a -- 01.28,1aly
9. 10v o AH Irokeesi / (ARO) 26,2a -- 01.28,4aly
10. 7v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 26,3ly – 01.28,5aly
7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 26,2ly -- HLL
10v t Duanin Metsätähti / (ARO) 26,2a – HLL

Ryhmä 5.
1. 13v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 – 01.25,2aly 3000ve
2. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,3aly 1500ve
3. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 25,5a – 01.25,6aly 750ve
4. 7v t AH Tiikerililja / (ARO) 26,1a – 01.26,3aly 450ve
5. 15v t AH Salamatar / Salli (NaSe) 25,4a -- 01.26,3aly 300ve
6. 7v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- 01.26,6aly
7. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a – 01.27,3aly
8. 8v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 25,4 -- 01.27,4aly
6v t Saltan Tuikea / (SnRa) 26,1a -- K

Ryhmä 6.
1. 7v o Snilli Vihtori / (ARO) 25,2 -- 01.25,1aly 3000ve
2. 7v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 25,3ly -- 01.25,2aly x 1500ve
3. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 25,3ly – 01.25,2aly x 750ve
4. 7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 25,3ly -- 01.25,2aly 450ve
5. 11v o AH Zombie / (ARO) 25,2a – 01.25,4aly 300ve
6. 7v t Ruskon Carelia / Harri P (RuKo) 25,2ly -- 01.26,2aly
7. 8v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 25,3ly -- 01.26,4aly
8. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 25,3ly -- 01.27,3aly xx
9. 6v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly – 01.27,5aly

Ryhmä 7.
1. 8v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 25,0aly -- 01.24,3aly 3000ve
2. 7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.24,4aly 1500ve
3. 8v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.25,5aly 750ve
4. 6v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 25,2aly -- 01.26,1aly 450ve
5. 11v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 25,1a -- 01.26,2aly x
6. 14v o Narrilaivan Camoon / Keila (NaSe) 25,1a -- 01.26,3aly x
7. 8v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly – 01.26,5aly x
13v t AH Caolila / (ARO) 25,0a -- HLL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 9v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 24,4a -- 01.24,3aly x 4000ve
2. 13v t Narrilaivan Nipottaja / Iina (NaSe) 24,2a -- 01.24,5aly 2000ve
3. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly – 01.24,5aly 1000ve
4. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 24,2aly -- 01.25,2aly x 600ve
5. 10v t AH Sadetanssi / (ARO) 24,6a – 01.25,4aly 400ve
6. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 24,2a -- 01.25,4aly 400ve
7. 13v o Narrilaivan Tuskantuoja / Teuvo (NaSe) 24,2a -- 01.25,4aly
8. 6v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 24,1aly – 01.26,1aly
9. 14v t Narrilaivan Hikipinko / Pinni (NaSe) 24,2a – 01.26,4aly x
10. 8v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,2aly – 01.26,6aly
10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a – HPL
10v t AH Tulikuu / Tuija (Nase) 24,1 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 11v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a – 01.23,2aly 4000ve
2. 12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- 01.23,2aly 2000ve
3. 13v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.23,2aly 1000ve
4. 13v t Narrilaivan Kantele / Eini (NaSe) 23,1a -- 01.23,4aly 600ve
5. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly – 01.23,6aly 400ve
6. 9v o AH Vildvittra / (SnRa) 23,3a -- 01.23,6aly xx 400ve
7. 8v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 23,5aly -- 01.24,2aly
8. 9v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly – 01.24,2aly
9. 12v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 23,3a – 01.24,5aly
10. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – 01.24,6aly
11. 13v t Narrilaivan Palkkakuitti / Paula (NaSe) 23,4a -- 01.25,1aly xx
12. 11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a – 01.25,3aly

Ryhmä 3.
1. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake – 01.22,3aly 4000ve
2. 8v t EP Tuksu / Enni (NaSe) 22,3a -- 01.22,4aly xx 2000ve
3. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.23,2aly x 1000ve
4. 11v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.23,2aly xx 600ve
5. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly – 01.23,3aly 400ve
6. 11v t AH Chione / Iida (Nase) 22,5a -- 01.23,4aly 400ve
7. 13v o Narrilaivan Palalaikka / Leena (NaSe) 22,4a -- 01.24,4aly
8. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.24,4aly x
9. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake – 01.24,5aly x
10. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly – 01.24,5aly
11. 15v t Savun Noidanvarjo / Salli (NaSe) 22,2a – 01.24,6aly
13v t Narrilaivan Nila / Nelli (NaSe) 22,2a -- HML6

Ryhmä 4.
1. 10v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,1a -- 01.22,2aly xx 4000ve
2. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake – 01.22,2aly 2000ve
3. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.22,3aly 1000ve
4. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly – 01.22,3aly x 600ve
5. 7v t Duanin Jessiina / (SnRa) 22,2a -- 01.22,4aly xx 400ve
6. 8v t Snillin Matilda / (SnRa) 22,1a -- 01.23,4aly 400ve
7. 10v o Toisto-Taisto / (SnRa) 21,8a -- 01.23,5aly
8. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 21,4aly – 01.23,5aly
9. 9v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,4a -- 01.24,2aly
10. 14v o AH Tulimyrsky (DS) 21,6a – 01.24,3aly
11. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly – 01.24,5aly
8v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 16v o Tierra's Vinder / (SnRa) 20,2a -- 01.21,2aly 4000ve
2. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.21,2aly x 2000ve
3. 13v o Valtarian Humare / (SnRa) 21,1a -- 01.21,3aly 1000ve
4. 14v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 21,4a -- 01.21,3aly 600ve
5. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.21,4aly 400ve
6. 9v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 20,3a -- 01.21,4aly 400ve
7. 10v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,2a -- 01.21,6aly
8. 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.22,4aly
9. 15v o Nordsvensk / (SnRa) 20,3a -- 01.22,5aly
10. 8v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.22,5aly
11. 13v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.23,4aly
15v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 21,3a -- HPL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v o Black Fox Ach / (ARO) 24,2a -- 01.22,2aly 1000ve
2. 2v t Veilfire Ach / (ARO) 23,3a -- 01.22,2aly xx 500ve
3. 2v o Folklore / (KaRa) 25,6ke -- 01.22,4aly x 250ve
4. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) ei enn -- 01.22,5aly 150ve
5. 2v o Witch Hunter / (KaRa) 25,4ke -- 01.23,2aly xx 100ve
6. 2v o Rjazán Mischa / Henri E (RuKo) ei enn -- 01.23,5aly
7. 2v t Rising Star / (KaRa) 20,1ke -- 01.24,3aly xx
8. 2v o Svarog Ach / (ARO) 23,5a -- 01.25,4aly
9. 2v o Crimescene Unia / (SnRa) 19,4a -- 01.25,5aly
2v o Cyborg Snilli / (SnRa) 21,2a -- HLL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v t Renáta Duán / Pekko T (RuKo) 19,4ly -- 01.18,2aly 2000ve
2. 3v t Rainsong Izolda / Pauli P (RuKo) 19,3ly -- 01.18,2aly 1000ve
3. 3v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 19,5 -- 01.18,4aly 500ve
4. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 19,4ly -- 01.18,5aly 300ve
5. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.19,4aly 200ve
6. 3v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 19,1a -- 01.19,5aly 200ve
7. 3v t Sølv's Poisoned Apple / Jeroen (DS) 19,2aly -- 01.20,1aly
8. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 24,1aly -- 01.20,3aly
9. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 19,1ly -- 01.20,4aly xx
10. 3v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 19,2 -- 01.20,5aly
3v t ?Rjazán Matréna / Pia (DS) 19,6aly – HPL
3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 19,3ly -- HLL


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 17,4aly – 01.17,2aly 3000ve
2. 3v o Big Flash / (KaRa) 17,4aly -- 01.17,3aly 1500ve
3. 3v t No Regrets / (KaRa) 17,4ake -- 01.17,5aly 750ve
4. 4v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 17,5a – 01.18,2aly 450ve
5. 3v o Astral Unia / (ARO) 18,4a – 01.18,3aly 300ve
6. 3v t Quick Grand Coast / (KaRa) 17,3aly -- 01.18,3aly x 300ve
7. 3v o ?Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 17,6aly – 01.18,5aly
8. 3v t Goldenness Duán / Enni (DS) 17,3aly -- 01.19,2aly x
9. 5v t Lyrique Duán / (ARO) 17,3a -- 01.19,4aly
10. 3v o Radical Riddler / (ARO) 17,3a – 01.19,4aly
11. 3v o Know No Better / (KaRa) 18,6ly -- 01.19,5aly x
3v o L.H. Aristocat / Akseli (Sälg) 17,5ly -- HLL

Ryhmä 2.
1. 3v o Rjazán Stribog / (ARO) 16,4a -- 01.17,1aly 3000ve
2. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,3aly 1500ve
3. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 17,2aly -- 01.17,4aly 750ve
4. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,2ly -- 01.17,5aly 450ve
5. 5v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 17,2ly -- 01.17,5aly x 300ve
6. 3v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.18,1aly xx 300ve
7. 4v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 17,1a -- 01.18,4aly
8. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 17,2ly -- 01.18,5aly
9. 4v o Grand Abs / Atte (NaSe) 17,1a -- 01.18,6aly
10. 3v t Rjazán Morana / (ARO) 16,4a -- 01.19,2aly x
11. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,2aly – 01.19,2aly
12. 3v t Mascarade Unia / (ARO) 17,1a – 01.19,2aly

Ryhmä 3.
1. 4v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 16,3a -- 01.16,2aly 3000ve
2. 6v o Wayward Ach / (ARO) 16,4a – 01.16,3aly 1500ve
3. 3v o Power Snilli / (SnRa) 16,3a -- 01.16,3aly 750ve
4. 4v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.16,3aly 450ve
5. 6v t Ironborn Ach / (ARO) 16,2a – 01.16,5aly 300ve
6. 4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 16,2aly – 01.17,5aly
7. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 16,4aly – 01.18,1aly
8. 3v o ?Rjazán Igor / Igor (DS) 16,2aly – 01.18,2aly
9. 4v t Wicked Grace / (ARO) 16,2a -- 01.18,4aly
10. 4v t Whisper in the Wind / (KaRa) 16,2ke -- 01.18,4aly

Ryhmä 4.
1. 4v t Alevtina / Ria (DS) 15,3aly – 01.15,2aly 3000ve
2. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 15,5aly – 01.15,2aly 1500ve
3. 7v t White Witch Ach / (ARO) 15,3a – 01.15,4aly 750ve
4. 5v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 15,4aly – 01.15,5aly 450ve
5. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 15,5ly – 01.16,5aly xx 300ve
6. 5v o Conrad Ach / (ARO) 15,3a – 01.17,3aly x
7. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,5a -- 01.17,3aly
8. 7v t Cherryblossom Rus / (ARO) 15,6a – 01.17,4aly
9. 5v o Bluestar Icaros / (SnRa) 15,5a -- 01.17,5aly
7v t Wolfsbane Ach / (ARO) 15,4a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 5v o Lord Wallenburg / (SnRa) 15,2a -- 01.15,1aly 3000ve
2. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 15,2aly -- 01.15,3aly 1500ve
3. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 01.15,4aly 750ve
4. 7v o Killyloch Ach / (ARO) 15,1a -- 01.15,6aly 450ve
5. 4v o Hawke Ach / (ARO) 15,1a -- 01.16,5aly xx 300ve
6. 7v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 15,3aly -- 01.16,5aly x
7. 4v t Ivonne Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.17,3aly
8. 6v t Awamori Duán / (ARO) 15,2a – 01.17,6aly x
5v t Prestige Elite / (SnRa) 15,2a -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 6v t Marquisse Duán / (ARO) 14,3a – 01.14,2aly 4000ve
2. 7v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 14,4a -- 01.14,2aly 2000ve
3. 7v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 14,2aly – 01.14,5aly 1000ve
4. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.14,6aly x 600ve
5. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,1aly x 400ve
6. 6v o Theotitus / (ARO) 14,4a – 01.15,3aly x 400ve
7. 7v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 14,2a -- 01.15,3aly
8. 4v t Cassandra Snilli / (SnRa) 14,6a -- 01.16,3aly
9. 6v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 14,4ly -- 01.16,3aly
10. 6v t Quantum Ximena / (ARO) 14,2a – 01.16,3aly
11. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.16,5aly
12. 7v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a – 01.16,6aly

Ryhmä 2.
1. 5v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) ??13,5aly – 01.13,1aly 4000ve
2. 6v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 14,1ly -- 01.13,3aly 2000ve
3. 7v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.13,5aly 1000ve
4. 6v o Constantine Ach / (ARO) 13,5a – 01.13,5aly 600ve
5. 5v o ?Radisláv Duán / Henna U. (DS) 13,5aly -- 01.14,1aly 400ve
6. 5v o Akawain Duán / Billie (DS) 13,5aly – 01.14,2aly 400ve
7. 9v t Firecharm Ach / (ARO) 13,6a – 01.14,2aly
8. 8v o Crownless Ach / (ARO) 13,8a -- 01.14,5aly
9. 4v o Battlemage Ach / (ARO) 13,6a -- 01.15,3aly
10. 5v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly-- 01.15,6aly x
7v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 14,1a – HML3
6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- K

Ryhmä 3.
1. 8v t Winterheart Ach / (ARO) 13,4a – 01.13,1aly 4000ve
2. 7v t Demonitas Ach / (ARO) 13,2a -- 01.13,1aly x 2000ve
3. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.13,1aly 1000ve
4. 7v t Cheetarine / Senja (NaSe) 13,5a – 01.13,2aly 600ve
5. 5v t Grusha / Ruusa H (DS) 13,4aly -- 01.13,3aly 400ve
6. 5v t Amelia Ach / (ARO) 13,2a – 01.13,4aly xx 400ve
7. 7v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 13,4a -- 01.15,1aly
8. 9v o Arran Ach / (ARO) 13,4a -- 01.15,3aly
9. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a – 01.15,4aly x
10. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.15,4aly
11. 9v o Brimstone Ach / (ARO) 13,2a -- 01.15,5aly
6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- HPL

Ryhmä 4.
1. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 13,2a -- 01.13,1aly 4000ve
2. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,3aly 2000ve
3. 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) ?13,1aly -- 01.13,5aly 1000ve
4. 5v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 13,1aly -- 01.13,5aly 600ve
5. 6v o Firestorm Ach / (ARO) 13,1a – 01.14,3aly 400ve
6. 7v t Smoking Hot / Molli (NaSe) 13,2a -- 01.14,3aly 400ve
7. 5v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,2aly – 01.14,3aly xx
8. 5v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly – 01.14,4aly xx
9. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly – 01.14,5aly xx
10. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,5aly x
11. 5v t Fashion Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.15,3aly
4v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 13,1aly -- HLL

Ryhmä 5.
1. 9v t Gwendoline / (ARO) 12,4a – 01.12,2aly x 4000ve
2. 6v t Cinderella Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.12,2aly 2000ve
3. 7v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) 12,3a – 01.12,3aly 1000ve
4. 8v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 12,3a -- 01.12,4aly x 600ve
5. 9v o Spirit Burn / Seppo (DS) 12,3aly -- 01.12,5aly 400ve
6. 6v t Sunzoray Duán / Irina (NaSe) 12,4a -- 01.13,2aly 400ve
7. 8v o Firelord Ach / (ARO) 12,3a – 01.13,4aly
8. 5v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 12,4aly – 01.14,1aly
9. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.14,3aly
10. 8v t Red Queen Ach / (ARO) 12,2a -- 01.14,4aly
11. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 12,3ly? -- 01.14,5aly x
12. 5v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) ?12,6aly -- 01.14,5aly x

Ryhmä 6.
1. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,2aly 4000ve
2. 5v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ?12,2aly – 01.12,2aly 2000ve
3. 9v t Nighthawk RC / (ARO) 12,2a – 01.12,2aly 1000ve
4. 9v o Maksimilien / (ARO) 12,1a -- 01.13,4aly x 600ve
5. 8v o Supreme Xerxes / (ARO) 12,2a – 01.13,5aly 400ve
6. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke – 01.14,2aly
7. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.14,4aly
8. 6v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a – 01.14,4aly
9. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.14,5aly

Ryhmä 7.
1. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.11,2aly xx 4000ve
2. 12v o Camaro Foxy / (ARO) 11,2a – 01.11,2aly 2000ve
3. 10v o Fireking Ach / (ARO) 11,3a -- 01.12,3aly xx 1000ve
4. 12v t Peony Burn / (ARO) 11,3a – 01.12,3aly 600ve
5. 9v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a – 01.12,3aly 400ve
6. 7v t Better Than Expected / Ella (NaSe) 11,4a – 01.13,2aly
7. 7v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) 11,3a -- 01.13,5aly
8. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,4a -- 01.13,5aly
9. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.13,6aly x

Ryhmä 8.
1. 8v o Copyright / (SnRa) 10,2a -- 01.11,1aly 4000ve
2. 7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.11,1aly xx 2000ve
3. 9v t Chocoline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.11,2aly 1000ve
4. 12v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 10,4a – 01.12,1aly 600ve
5. 12v t El Camino Snilli / (ARO) 11,1a – 01.12,2aly 400ve
6. 10v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.12,3aly
7. 10v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- 01.13,3aly
8. 7v o Dieu En Colére / Frank (DS) 10,3aly – 01.13,4aly x
5v t Flourish Snilli / (SnRa) 11,2a -- HLL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t Showdownshine / Billy (DP) p.16,4aly -- p.01.17,1aly xx 1000ve
2. 2v t Lilyofthevalley / Pia (DP) p.18,5aly -- p.01.17,2aly 500ve
3. 2v o Snickerdoodledandy / Magnus (DP) p1.17,2aly -- p.01.17,3aly 250ve
4. 2v t Dagna Ach / (ARO) ilm kl – p.01.18,2aly 150ve
5. 2v o Dorian Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.18,3aly 100ve
6. 2v o Traveler Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.18,5aly
7. 2v o The Babyface / Riina (DP) p.18,6aly -- p.01.19,3aly
8. 2v t Selket Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.19,3aly
2v o Deygan Ach / (ARO) ilm kl -- HPL


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v t Dezshayla Dawn (DS) p.17,1aly -- p.01.16,2aly 2000ve
2. 3v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.16,3aly – p.01.16,3aly 1000ve
3. 3v t Double Trouble / Enni (NaSe) p18,2a -- p.01.17,2aly 500ve


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v o Vanguard Ach / (ARO) p13,4a -- p.01.12,4aly 3000ve
2. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly-- p.01.12,5aly 1500ve
3. 4v t Tempest Ach / (ARO) p12,4a – p.01.12,5aly 750ve
4. 3v o Wyvern Stain / (ARO) p14,4a – p.01.13,2aly 450ve
5. 3v o Stormbringer Stain / (ARO) p14,6a -- p.01.13,4aly
6. 3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly -- p.01.13,4aly
7. 3v t Wingless Stain / (ARO) p14,5a -- p.01.13,5aly
8. 3v o Wolfburn Ach / (ARO) p14,3a – p.01.14,4aly

Ryhmä 2.
1. 9v t Infinity Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.11,2aly 3000ve
2. 4v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a – p.01.11,5aly 1500ve
3. 6v t Hellion Ach / (ARO) p11,1a – p.01.12,2aly x 750ve
4. 3v t Can't Avoid This / Etta (NaSe) p12,1a -- p.01.12,5aly 450ve
5. 4v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.12,2aly -- p.01.12,5aly x
6. 6v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.12,6aly xx
7. 6v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.13,4aly
8. 5v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a – p.01.13,5aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 5v t Iamthebest / (ARO) p10,4a -- p.01.10,3aly 4000ve
2. 5v o Assess Duán / (ARO) p10,4a -- p.01.10,4aly x 2000ve
3. 5v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a – p.01.10,4aly 1000ve
4. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.10,3aly -- p.01.11,3aly 600ve
5. 6v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a – p.01.11,4aly 400ve
6. 4v t Devilslittlesister / (ARO) p10,5a -- p.01.11,4aly 400ve
7. 5v t Sledgehammer / (ARO) p10,4a -- p.01.12,1aly
8. 4v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly -- p.01.12,3aly
9. 5v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.12,5aly
10. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.10,1aly – p.01.12,6aly
11. 3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.10,6aly -- p.01.12,6aly
5v o Iceking Stain / (ARO) p10,3a – HML8

Ryhmä 2.
1. 5v o Tombstone / (ARO) p09,6a – p.01.09,2aly 4000ve
2. 5v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.10,1aly -- p.01.09,6aly 2000ve
3. 5v t Devana Ach / (ARO) p09,8a -- p.01.10,2aly 1000ve
4. 5v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.09,6aly – p.01.10,5aly 600ve
5. 7v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.10,6aly 400ve
6. 5v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.09,4aly – p.01.10,6aly 400ve
7. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.09,4aly – p.01.10,6aly
8. 7v o Icaros Duán / (ARO) p09,4a -- p.01.11,2aly
9. 7v t Delete Ach / (ARO) p09,4a – p.01.11,4aly x
10. 8v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a – p.01.11,5aly
11. 5v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.11,5aly x
4v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.09,5a -- HLL

Ryhmä 3.
1. 9v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,2aly 4000ve
2. 5v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,4aly 2000ve
3. 4v o Captain Snilli / (SnRa) p.09,3a -- p.01.09,4aly x 1000ve
4. 5v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,4ly – p.01.09,4aly x 600ve
5. 7v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a – p.01.09,5aly 400ve
6. 5v o ?Capitano Duán / Nora (DP) p.09,3aly -- p.01.10,2aly 400ve
7. 5v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.09,3aly -- p.01.11,1aly
8. 8v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.11,3aly x
9. 4v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.09,3aly -- p.01.11,3aly
10. 9v o Red Ice Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.11,4aly x
11. 6v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 – p.01.11,5aly xx

Ryhmä 4.
1. 6v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.08,5aly?? – p.01.08,3aly 4000ve
2. 7v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly ?-- p.01.08,4aly xx 2000ve
3. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.08,5aly 1000ve
4. 5v t ?Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.08,4aly – p.01.08,6aly x 600ve
5. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly – p.01.09,2aly 400ve
6. 9v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a – p.01.10,1aly xx 400ve
7. 7v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a – p.01.10,2aly
8. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly – p.01.10,3aly
9. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly? – p.01.10,4aly xx
10. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly? -- p.01.10,6aly xx
5v o Flaming Snilli / (SnRa) p.08,4a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 6v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.08,2aly 4000ve
2. 6v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.08,4aly xx 2000ve
3. 7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly – p.01.08,4aly xx 1000ve
4. 6v o Charon Ach / (SnRa) p.08,1a -- p.01.08,5aly 600ve
5. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a -- p.01.09,5aly 400ve
6. 5v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,3aly xx 400ve
7. 6v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,2aly -- p.01.10,4aly x
8. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly – p.01.10,4aly
5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- HPL
5v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.08,1aly -- HPL
9v o Horus Ach / (ARO) p08,1a -- K


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 3v o Landlord / (KaRa) 03.09,4aly – 03.15,3aly 80ve
2. 4v t Aken Lace / (ARO) 3.14,6 – 03.15,3aly 40ve
3. 3v t Oops-A-Daisy! / (KaRa) 03.10,4aly -- 03.15,4aly 20ve
4. 4v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 3.19,1a -- 03.16,3aly x 10ve
5. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. – 03.16,3aly x
6. 3v o Unian Charlie / (SnRa) 3.17,4 -- 03.18,3aly
7. 3v t Toys Danine / (SnRa) 3.06,3 -- 03.18,3aly x
3v o Snow On / (KaRa) 03.11,3aly -- HLL

Ryhmä 2.
1. 6v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 3.00,4a – 03.04,2aly 100ve
2. 4v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 3.05,5a -- 03.04,3aly x 50ve
3. 4v o Aken Varric / (ARO) 3.08,3 – 03.04,6aly 30ve
4. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- 03.05,3aly xx 20ve
5. 4v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 3.03,6a – 03.05,4aly 10ve
6. 4v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 3.06,1a -- 03.05,5aly xx 10ve
7. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.06,4aly
8. 4v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 3.05,5a -- 03.06,4aly xx
9. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 3.00,3a -- 03.06,5aly x
10. 4v t Toy's Ester / (SnRa) 3.01,4a -- 03.07,2aly
11. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.07,2aly
12. 6v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 3.00,6a – 03.07,4aly

Ryhmä 3.
1. 11v o Aken Longmorn / (ARO) 2.56,2a – 02.56,4aly 100ve
2. 6v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.58,6a -- 02.56,4aly x 50ve
3. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 – 02.56,4aly 30ve
4. 4v t Carambola IV / (KaRa) 02.55,2aly – 02.57,2aly 20ve
5. 6v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.59,5a – 02.57,4aly 10ve
6. 4v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.54,3aly -- 02.58,1aly x 10ve
7. 7v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.57,2a -- 02.58,1aly x
8. 7v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.54,0 – 02.58,3aly
9. 4v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.59,5 -- 02.59,1aly
10. 6v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.58,6a -- 02.59,2aly x
11. 10v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.55,6a – 02.59,5aly x
12. 4v t Ginger Estate / (KaRa) 02.56,2aly -- 02.59,6aly

Ryhmä 4.
1. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.46,2 -- 02.49,2aly xx 100ve
2. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly – 02.49,2aly 50ve
3. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.49,3aly 30ve
4. 6v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.50,3a – 02.49,3aly 20ve
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 – 02.49,4aly 10ve
6. 11v o Aken Tormore / (ARO) 2.46,2a – 02.49,4aly 10ve
7. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 – 02.49,5aly xx
8. 6v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.53,6a – 02.50,2aly
9. 6v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.50,5a – 02.50,4aly
10. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 – 02.52,3aly
11. 6v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.49,2a – 02.52,3aly
4v o Little Big Boy / (KaRa) 02.53,5aly -- HLL

Ryhmä 5.
1. 7v o Hampus Duán / Henna H. (DS) 2.41,3aly -- 02.42,2aly 120ve
2. 6v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.43,2 -- 02.42,2aly x 60ve
3. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.42,5aly 40ve
4. 7v t Desideria Duán / Fredrik (DS) 2.41,1aly – 02.43,1aly 30ve
5. 8v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.41,4a -- 02.43,2aly 20ve
6. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly – 02.43,4aly x 20ve
7. 8v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.42,1 – 02.43,5aly
8. 8v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.41,3a -- 02.44,4aly
9. 10v o Taikatatti RC / (ARO) 2.44,5a – 02.45,2aly
10. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 – 02.45,4aly
11. 8v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.41,4a – 02.45,5aly
9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.41,2 – K

Ryhmä 6.
1. 8v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.38,2a -- 02.36,2aly 120ve
2. 8v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.37,5a – 02.36,2aly 60ve
3. 8v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.36,4aly 40ve
4. 6v o Ignorant Duán / Romeo (DS) 2.36,3aly – 02.37,1aly 30ve
5. 9v o Wild Wizard / (SnRa) 2.36,1a -- 02.37,3aly 20ve
6. 8v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.38,2a – 02.37,6aly x 20ve
7. 8v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 2.37,3aly – 02.38,5aly
8. 13v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.37,4a -- 02.38,5aly xx
9. 9v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.39,4a – 02.38,6aly
10. 13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.39,2 -- 02.39,1aly
11. 8v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.38,3a -- 02.39,1aly
6v t Nessia Duán / (SnRa) 2.39,3a -- HLL

Ryhmä 7.
1. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.28,2aly 140ve
2. 7v o Sailin' Light / (SnRa) 2.27,3 -- 02.28,2aly x 70ve
3. 9v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.28,3 -- 02.28,4aly 50ve
4. 9v o Pleasentville / Ville (DS) 2.28,2aly – 02.28,5aly 40ve
5. 9v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.24,2 -- 02.28,6aly 30ve
6. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.29,2aly 30ve
7. 8v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,2aly -- 02.29,4aly x
8. 6v o Amonalvin Duán / Ralla (DS) 2.28,8ly – 02.30,4aly
9. 8v t Daga Ida / Noora (DS) 2.30,4aly – 02.31,1aly
10. 7v t Amalia Duán / Hippi (DS) 2.30,1aly -- 02.31,6aly
7v o Allan Duán / Hilma K. (DS) 2.29,4ly – HML9
8v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.27,5 – HLL

Ryhmä 8. Ajettu tasoitusajona!
1. 12v o Toy?s Sigfinn / (SnRa) 2.10,2a -- 02.21,2ly x 140ve
2. 12v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.22,5a -- 02.21,2ly xx 70ve
3. 16v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.18,2a – 02.21,4ly 50ve
4. 8v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.19,5aly -- 02.21,6ly x 40ve
5. 12v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.10,4a -- 02.22,3ly 30ve
6. 16v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.19,4a -- 02.22,3ly x 30ve
7. 11v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.15,1 -- 02.22,5ly 30ve
8. 13v t Fool's Cookie Kiss / (SnRa) 2.10,2a -- 02.23,2ly 30ve
9. 13v o Toy's Värne / (SnRa) 2.17,3a -- 02.24,2ly
10. 8v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.23,2a – 02.24,2ly x
11. 12v o Toy?s Gullgosse / (SnRa) 2.14,5a -- 02.24,4ly x
12. 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.22,3ake -- 02.24,5ly
9v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.19,1a -- HLL
16v t Lorelei v.d. Zanneshof / Senni (NaSe) 2.11,5a -- HLL
12v o North Hemp / (SnRa) 2.10,3a -- K


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. – 02.22,1aly 80ve
2. 3v o Toy?s Hjalmar / (SnRa) 2.20,3 -- 02.22,2aly 40ve
3. 3v o Skyttestjärnan / (KaRa) 02.24,2aly -- 02.22,6aly 20ve
4. 3v o Lumbago / (KaRa) 02.23,2aly -- 02.23,3aly 10ve
5. 3v t Solros / (KaRa) 02.22,2aly – 02.23,3aly x
6. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.25,1aly

Ryhmä 2.
1. 4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- 02.23,5aly 100ve
2. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.24,2aly 50ve
3. 4v o Ethan Narr / (ARO) 2.23,5a -- 02.24,3aly 30ve
4. 4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly – 02.24,3aly 20ve
5. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.24,5aly 10ve
6. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 – 02.24,5aly x 10ve
7. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.24,6aly
8. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly – 02.25,4aly
9. 4v t Ellinoora NRL / Veera (NaSe) 2.22,2a – 02.26,3aly
10. 4v t Mellony Narr / (ARO) 2.23,3a – 02.26,4aly x
12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- HML6
4v o Valdemar NRL / Salla (NaSe) 2.22,3a -- K

Ryhmä 3.
1. 4v t Gottagofast / Niklas (DS) 2.22,2ly – 02.19,3aly 100ve
2. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.20,1aly 50ve
3. 4v o Aken Tvinnig / (ARO) 2.20,3a -- 02.20,4aly 30ve
4. 4v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.21,3 -- 02.20,4aly 20ve
5. 5v t Petronella NRL / (ARO) 2.20,2a – 02.20,5aly x 10ve
6. 4v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.20,2 -- 02.20,5aly 10ve
7. 6v t Nasrin Kaleesi / Noora (NaSe) 2.21,3a – 02.21,3aly x
8. 5v t Aken Magi / (ARO) 2.21,5a – 02.21,3aly
9. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 – 02.21,6aly
10. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 – 02.22,3aly
11. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.22,5aly xx
4v t Yanetron NRL / Minna (NaSe) 2.22,1a -- HLL

Ryhmä 4.
1. 5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly – 02.15,3aly 120ve
2. 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.16,3a -- 02.15,4aly 60ve
3. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 – 02.15,5aly 40ve
4. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.14,3 -- 02.17,3aly 30ve
5. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.17,3aly 20ve
6. 6v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.14,4 – 02.17,4aly x 20ve
7. 5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly – 02.17,4aly
8. 5v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.15,1 -- 02.17,5aly x
9. 5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly – 02.18,1aly
10. 5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- 02.18,3aly
11. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 – 02.18,4aly
12. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.18,4aly

Ryhmä 5.
1. 5v t Hugging NRL / (SnRa) 2.12,4 – 02.12,3aly 120ve
2. 6v o Nasrin Opal / Paavo (NaSe) 2.13,1a -- 02.12,4aly 60ve
3. 4v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.12,6aly -- 02.12,5aly 40ve
4. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 – 02.12,6aly 30ve
5. 6v o Nasrin Jamaya / Leia (NaSe) 2.13,1 -- 02.13,3aly 20ve
6. 6v t Nasrin Saarya / Salla (NaSe) 2.12,4a – 02.14,4aly x 20ve
7. 4v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.12,5aly -- 02.14,5aly
8. 4v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.13,5ly -- 02.15,3aly
9. 5v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.13,3aly -- 02.15,4aly
10. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 – 02.15,6aly
6v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.13,5 – K
6v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.13,1 – K

Ryhmä 6.
1. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.05,5 – 02.07,2aly 120ve
2. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 – 02.07,3aly x 60ve
3. 6v t Karianne Duán / Bert (DS) 2.06,6aly -- 02.08,5aly 40ve
4. 5v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.10,3aly -- 02.08,5aly 30ve
5. 6v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.10,2 -- 02.08,6aly 20ve
6. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.03,1 – 02.09,1aly xx 20ve
7. 6v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.06,1ly -- 02.09,2aly xx
8. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.09,2a -- 02.09,3aly
9. 6v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.11,5a -- 02.09,5aly
10. 6v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.07,4aly -- 02.09,5aly x
11. 7v t Athene Snilli / Alli (NaSe) 2.09,2a – 02.10,3aly xx
12. 6v t Malena NRL / Malin (DS) 2.04,0ke -- 02.10,5aly x

Ryhmä 7.
1. 8v t Radical Belladonna / Oona H (RuKo) 58,2ly – 01.56,2aly 140ve
2. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 56,3a -- 01.56,6aly 70ve
3. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 – 01.56,6aly 50ve
4. 11v t Aken Scapa / (ARO) 55,2a – 01.57,2aly 40ve
5. 6v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 59,5aly -- 01.57,2aly x 30ve
6. 9v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.01,4a -- 01.57,4aly 30ve
7. 8v t Toy's Jennifer / (SnRa) 57,4a -- 01.57,4aly xx
8. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 – 01.58,4aly xx
9. 8v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 2.01,1a -- 01.58,5aly
10. 11v o Aken Mortlach / (ARO) 56,2a – 01.59,5aly
6v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 58,4ly -- HLL
16v t Aken Sigrun / (ARO) 57,2a – HLL

Ryhmä 8.
1. 9v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 51,3ly – 01.50,2aly x 140ve
2. 8v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 48,4a -- 01.50,2aly 70ve
3. 12v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 48,1a -- 01.50,4aly xx 50ve
4. 9v o Daredevil Duán / (SnRa) 50,3a -- 01.50,5aly xx 40ve
5. 10v t Toy's Liselotte / (SnRa) 48,6a -- 01.51,1aly x 30ve
6. 9v o Luxter Go / Elias (RuKo) 48,1ly -- 01.51,5aly 30ve
7. 12v t Aken Surra / (ARO) 52,4a – 01.51,5aly x
8. 9v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 49,2a – 01.52,1aly
9. 7v o Toy's Rudolf / (SnRa) 55,2a -- 01.52,5aly x
10. 9v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 51,5a -- 01.53,1aly
11. 12v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 50,2a – 01.53,4aly x
9v t Miftare Go / Milla (NaSe) 55,2a – HML10

Ryhmä 9.
1. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.43,2aly 140ve
2. 13v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 43,2a -- 01.43,2aly xx 70ve
3. 12v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 45,4a -- 01.43,3aly 50ve
4. 16v o Aken Agmundr / (ARO) 47,3a -- 01.43,3aly 40ve
5. 12v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 42,3a -- 01.45,1aly 30ve
6. 16v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 44,3 -- 01.45,2aly 30ve
7. 13v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 43,2 -- 01.46,1aly
8. 12v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.46,3aly
9. 14v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 43,1a – 01.46,5aly
10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a – HLL
12v o Neutron B / Nero (NaSe) 43,5a -- K

Ryhmä 10.
1. 13v t Toy's Elvira / (SnRa) 40,4a -- 01.40,3aly x 140ve
2. 13v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 40,6a – 01.40,3aly 70ve
3. 14v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,3a -- 01.40,3aly xx 50ve
4. 12v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 40,2a -- 01.41,2aly 40ve
5. 13v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 40,5a -- 01.41,3aly x 30ve
6. 13v t Kvinna / (SnRa) 42,2a -- 01.42,5aly
7. 11v o Toy?s Magnus / (SnRa) 40,1a -- 01.43,2aly x
8. 9v o Toy's Herting / (SnRa) 42,2a -- 01.43,2aly
9. 13v t Toy?s Britta / (SnRa) 41,3 -- 01.43,6aly
13v t Furigers Løftet / (SnRa) 40,3a -- HLL

Uutisia
Pieni pakkanen nipisti päivällä poskia. Iltaa kohden pakkanen vähän kiristyi, mutta se ei vaikuttanut ravien kulkuun.

Päivän Symppis:
Kapiton Duán

Paras Valjakko:
Narrilaivan Velmukas ja (ARO)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?