Ravitalli Salta

Helmikuun Villit ravit - 4.2.2018

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.2. - 9.2. - 21.2.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Helmikuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 3v t Duanin Vilhelmiina (DS) ei enn -- 01.38,2aly 1000ve
2. 3v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) ei enn -- 01.38,2aly x 500ve
3. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 37,2a -- 01.39,1aly 250ve
4. 3v t AH Karamelli / (ARO) 38,5a -- 01.39,1aly 150ve

5. 3v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 39,2a -- 01.40,3aly
6. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 39,2a -- 01.40,5aly


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
Ryhmä 1.
1. 4v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 32,3ly -- 01.34,2aly 2000ve
2. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly – 01.34,3aly x 1000ve
3. 5v o Duanin Noniin / (ARO) 31,5a – 01.34,4aly 500ve
4. 4v t Totoriina / Viiru (TUNT) 36,2ke -- 01.34,5aly 300ve
5. 5v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 31,6aly -- 01.34,5aly 200ve
6. 4v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 32,4aly – 01.35,2aly x 200ve
7. 4v o Kieran NRL / (ARO) 36,2a – 01.35,2aly
8. 4v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 36,1a -- 01.35,4aly
9. 4v o Heljän Tempo / Jussi (TUNT) 36,4aly -- 01.36,2aly
10. 4v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 36,2a -- 01.36,4aly
11. 4v t Ulfhildr NRL / (ARO) 36,2a -- 01.36,5aly

Ryhmä 2.
1. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.29,2aly 2000ve
2. 5v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 30,1a -- 01.30,2aly 1000ve
3. 5v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 31,1aly -- 01.30,5aly xx 500ve
4. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 31,4ly -- 01.31,1aly 300ve
5. 5v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 31,2ly -- 01.31,1aly 200ve
6. 5v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,4a -- 01.31,2aly 200ve
7. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 31,3ly -- 01.31,4aly
8. 12v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a -- 01.31,5aly
9. 5v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 31,2ly -- 01.32,4aly
10. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 31,1ly -- 01.32,4aly
4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 31,1ly -- HML7


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 28,4aly -- 01.28,1aly 3000ve
2. 6v t AH Mintturae / (ARO) 28,5a -- 01.28,3aly 1500ve
3. 5v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 29,1a -- 01.28,3aly 750ve
4. 5v o AH Barbaari / (ARO) 28,4a -- 01.28,3aly 450ve
5. 8v t AH Kuunlilja / (ARO) 28,2a – 01.28,3aly x 300ve
6. 6v t Duanin Okariina / (ARO) 29,3a – 01.28,6aly xx 300ve
7. 5v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 29,5a -- 01.29,1aly xx
8. 10v t Kekan Satiiri / (ARO) 27,4a – 01.29,6aly
9. 6v o O.R. Magnus / Frida (DS) 28,2aly -- 01.30,4aly
10. 5v t AH Hallakuu / (ARO) 28,4a – 01.30,6aly
7v t Savun Cancan / (ARO) 28,5a -- HML6
7v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 28,5a -- HPL

Ryhmä 2.
1. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 27,4aly -- 01.27,2aly x 3000ve
2. 6v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 27,3a -- 01.27,2aly 1500ve
3. 11v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 26,4 -- 01.27,3aly 750ve
4. 9v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a -- 01.27,3aly 450ve
5. 6v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 27,2a – 01.27,5aly 300ve
6. 9v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 27,2 -- 01.27,5aly x 300ve
7. 10v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a – 01.27,6aly
8. 5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 27,4aly -- 01.28,1aly
9. 7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 26,4aly – 01.28,2aly x
10. 10v o AH Finlaggan / (ARO) 26,6a -- 01.28,5aly
11. 7v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 26,6a -- 01.29,5aly xx
6v o AH Yövahti / (ARO) 26,4a -- HLL

Ryhmä 3.
1. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a – 01.26,3aly 3000ve
2. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,3aly 1500ve
3. 7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 26,2ly -- 01.26,4aly x 750ve
4. 10v t Duanin Metsätähti / (ARO) 26,2a – 01.26,5aly 450ve
5. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,6aly 300ve
6. 6v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 26,3aly – 01.28,2aly 300ve
7. 7v o Vasaari / Shavo (NaSe) 26,2a -- 01.28,4aly
8. 10v o AH Irokeesi / (ARO) 26,2a -- 01.28,4aly
9. 8v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,2a -- 01.28,4aly
10. 8v o AH Vintrig / (ARO) 26,2a -- 01.28,5aly
11. 4v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 26,3aly -- 01.28,6aly
7v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 26,3ly -- HLL

Ryhmä 4.
1. 13v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 – 01.25,3aly 3000ve
2. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a – 01.25,3aly 1500ve
3. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,4aly xx 750ve
4. 15v t AH Salamatar / Salli (NaSe) 25,4a -- 01.26,1aly 450ve
5. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 25,5a – 01.26,3aly xx 300ve
6. 7v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- 01.26,3aly
7. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,1aly
8. 7v t AH Tiikerililja / (ARO) 26,1a -- 01.27,3aly
9. 8v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 25,4 -- 01.27,5aly

Ryhmä 5.
1. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 25,3ly -- 01.24,2aly 3000ve
2. 7v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 25,3ly -- 01.24,3aly 1500ve
3. 11v o AH Zombie / (ARO) 25,2a – 01.25,1aly 750ve
4. 7v t Ruskon Carelia / Harri P (RuKo) 25,2ly -- 01.25,4aly 450ve
5. 7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 25,3ly -- 01.25,5aly 300ve
6. 8v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 25,3ly -- 01.25,6aly
7. 7v o Snilli Vihtori / (ARO) 25,2 -- 01.26,3aly
8. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 25,3ly -- 01.26,4aly
6v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly -- K

Ryhmä 6.
1. 14v o Narrilaivan Camoon / Keila (NaSe) 25,1a -- 01.24,3aly xx 3000ve
2. 6v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 25,2aly -- 01.24,3aly 1500ve
3. 8v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 25,0aly -- 01.24,5aly x 750ve
4. 8v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly – 01.25,2aly 450ve
5. 7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.25,5aly
6. 8v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.26,3aly
7. 11v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 25,1a -- 01.26,5aly
13v t AH Caolila / (ARO) 25,0a -- HLL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly – 01.23,2aly 4000ve
2. 14v t Narrilaivan Hikipinko / Pinni (NaSe) 24,2a -- 01.23,4aly 2000ve
3. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.23,5aly xx 1000ve
4. 6v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 24,1aly -- 01.24,2aly xx 600ve
5. 13v o Narrilaivan Tuskantuoja / Teuvo (NaSe) 24,2a -- 01.24,3aly 400ve
6. 13v t Narrilaivan Nipottaja / Iina (NaSe) 24,2a -- 01.24,5aly x 400ve
7. 8v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,2aly – 01.24,6aly
8. 10v t AH Sadetanssi / (ARO) 24,6a – 01.25,2aly x
9. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 24,2aly -- 01.25,3aly x
10. 9v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 24,4a -- 01.25,5aly
10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a – HLL
10v t AH Tulikuu / Tuija (Nase) 24,1 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 13v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.23,1aly 4000ve
2. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.23,2aly 2000ve
3. 11v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a -- 01.23,3aly 1000ve
4. 13v t Narrilaivan Palkkakuitti / Paula (NaSe) 23,4a -- 01.23,4aly 600ve
5. 12v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 23,3a -- 01.23,5aly xx 400ve
6. 13v t Narrilaivan Kantele / Eini (NaSe) 23,1a -- 01.23,6aly 400ve
7. 8v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 23,5aly -- 01.24,1aly
8. 9v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly – 01.24,4aly
9. 11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a – 01.24,5aly
10. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake -- 01.25,5aly
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly – HLL
12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- HLL

Ryhmä 3.
1. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly – 01.22,1aly 4000ve
2. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly – 01.22,3aly 2000ve
3. 13v o Narrilaivan Palalaikka / Leena (NaSe) 22,4a -- 01.22,4aly xx 1000ve
4. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake – 01.22,4aly 600ve
5. 11v t AH Chione / Iida (Nase) 22,5a -- 01.23,2aly 400ve
6. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.23,3aly 400ve
7. 11v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.23,3aly
8. 8v t EP Tuksu / Enni (NaSe) 22,3a -- 01.23,4aly
9. 13v t Narrilaivan Nila / Nelli (NaSe) 22,2a -- 01.23,5aly
10. 15v t Savun Noidanvarjo / Salli (NaSe) 22,2a -- 01.23,6aly xx
9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake -- HPL

Ryhmä 4.
1. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.22,1aly 4000ve
2. 14v o AH Tulimyrsky (DS) 21,6a – 01.22,2aly 2000ve
3. 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.22,3aly 1000ve
4. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.22,5aly 600ve
5. 14v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 21,4a -- 01.23,2aly xx 400ve
6. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly – 01.23,4aly x 400ve
7. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.24,1aly
8. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.24,2aly
9. 13v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.24,5aly
10. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 21,4aly – 01.24,5aly
15v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 21,3a -- HML2


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v o Rjazán Mischa / Henri E (RuKo) ei enn -- 01.23,3aly xx 1000ve
2. 2v t Veilfire Ach / (ARO) 23,3a -- 01.23,3aly 500ve
3. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) ei enn -- 01.23,6aly x 250ve
4. 2v o Svarog Ach / (ARO) 23,5a -- 01.24,3aly 150ve
5. 2v o Black Fox Ach / (ARO) 24,2a -- 01.24,6aly


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 19,1ly -- 01.19,1aly 2000ve
2. 3v t ?Rjazán Matréna / Pia (DS) 19,6aly -- 01.19,2aly 1000ve
3. 3v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 19,1a -- 01.19,3aly 500ve
4. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.19,5aly 300ve
5. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 19,4ly -- 01.19,5aly 200ve
6. 3v t Sølv's Poisoned Apple / Jeroen (DS) 19,2aly -- 01.19,6aly 200ve
7. 3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 19,3ly -- 01.20,4aly
8. 3v t Renáta Duán / Pekko T (RuKo) 19,4ly -- 01.20,4aly x
9. 3v t Rainsong Izolda / Pauli P (RuKo) 19,3ly -- 01.21,2aly x
10. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 24,1aly -- 01.21,3aly xx
11. 3v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 19,2 -- 01.21,4aly x


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 4v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 17,5a -- 01.17,2aly 3000ve
2. 5v t Lyrique Duán / (ARO) 17,3a -- 01.17,5aly 1500ve
3. 3v o Astral Unia / (ARO) 18,4a – 01.17,6aly 750ve
4. 3v t Goldenness Duán / Enni (DS) 17,3aly -- 01.18,4aly 450ve
5. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,2aly -- 01.18,4aly 300ve
6. 3v o ?Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 17,6aly – 01.18,4aly 300ve
7. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 17,2ly -- 01.18,5aly xx
8. 5v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 17,2ly -- 01.19,1aly
9. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,2ly -- 01.19,2aly
10. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.19,2aly
11. 4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 17,4aly -- 01.19,3aly
12. 3v o Radical Riddler / (ARO) 17,3a – 01.19,4aly

Ryhmä 2.
1. 4v t Wicked Grace / (ARO) 16,2a -- 01.16,3aly x 3000ve
2. 4v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 16,3a -- 01.16,3aly 1500ve
3. 3v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.16,4aly 750ve
4. 3v t Rjazán Morana / (ARO) 16,4a -- 01.16,5aly 450ve
5. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 17,2aly -- 01.16,5aly 300ve
6. 3v o Rjazán Stribog / (ARO) 16,4a -- 01.17,4aly 300ve
7. 6v t Ironborn Ach / (ARO) 16,2a – 01.17,5aly x
8. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 16,4aly – 01.18,3aly
9. 3v t Mascarade Unia / (ARO) 17,1a – 01.18,4aly
4v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 17,1a -- K
4v o Grand Abs / Atte (NaSe) 17,1a -- HML9
6v o Wayward Ach / (ARO) 16,4a – HLL

Ryhmä 3.
1. 5v o Conrad Ach / (ARO) 15,3a -- 01.15,2aly 3000ve
2. 5v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 15,4aly – 01.15,3aly x 1500ve
3. 3v o ?Rjazán Igor / Igor (DS) 16,2aly – 01.15,4aly 750ve
4. 7v t Wolfsbane Ach / (ARO) 15,4a -- 01.17,3aly 450ve
5. 4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 16,2aly -- 01.17,4aly
6. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 15,5ly -- 01.17,4aly
7. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 15,5aly – 01.17,4aly x
8. 7v t Cherryblossom Rus / (ARO) 15,6a – 01.17,6aly

Ryhmä 4.
1. 7v t White Witch Ach / (ARO) 15,3a – 01.15,1aly 3000ve
2. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 01.15,2aly xx 1500ve
3. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 15,2aly -- 01.15,6aly x 750ve
4. 7v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 15,3aly -- 01.15,6aly 450ve
5. 7v o Killyloch Ach / (ARO) 15,1a -- 01.16,6aly
6. 4v t Alevtina / Ria (DS) 15,3aly – 01.17,1aly
7. 4v o Hawke Ach / (ARO) 15,1a -- 01.17,4aly x
8. 6v t Awamori Duán / (ARO) 15,2a – 01.17,5aly x


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,1aly xx 4000ve
2. 7v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 14,4a -- 01.14,4aly 2000ve
3. 6v t Quantum Ximena / (ARO) 14,2a – 01.14,5aly 1000ve
4. 6v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 14,4ly -- 01.15,1aly x 600ve
5. 6v t Marquisse Duán / (ARO) 14,3a – 01.15,3aly 400ve
6. 6v o Theotitus / (ARO) 14,4a – 01.15,3aly 400ve
7. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.15,4aly
8. 7v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 14,2aly – 01.16,2aly
9. 7v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 14,1a -- 01.16,2aly
10. 7v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a -- 01.16,3aly
11. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.16,3aly x
12. 7v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 14,2a -- 01.16,4aly

Ryhmä 2.
1. 6v o Constantine Ach / (ARO) 13,5a – 01.13,1aly x 4000ve
2. 9v t Firecharm Ach / (ARO) 13,6a – 01.13,1aly 2000ve
3. 7v t Cheetarine / Senja (NaSe) 13,5a -- 01.13,2aly 1000ve
4. 5v o Akawain Duán / Billie (DS) 13,5aly – 01.13,3aly xx 600ve
5. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.13,4aly x 400ve
6. 6v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 14,1ly -- 01.13,5aly 400ve
7. 8v o Crownless Ach / (ARO) 13,8a -- 01.14,3aly
8. 7v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.14,6aly x
9. 5v o ?Radisláv Duán / Henna U. (DS) 13,5aly -- 01.15,2aly xx
10. 5v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly-- 01.15,3aly
11. 4v o Battlemage Ach / (ARO) 13,6a -- 01.15,3aly
12. 5v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) ??13,5aly – 01.15,4aly

Ryhmä 3.
1. 5v t Grusha / Ruusa H (DS) 13,4aly -- 01.13,1aly xx 4000ve
2. 7v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 13,4a -- 01.13,2aly 2000ve
3. 6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- 01.13,4aly x 1000ve
4. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.13,4aly 600ve
5. 7v t Demonitas Ach / (ARO) 13,2a -- 01.13,5aly 400ve
6. 9v o Arran Ach / (ARO) 13,4a -- 01.14,5aly x 400ve
7. 9v o Brimstone Ach / (ARO) 13,2a -- 01.14,6aly
8. 5v t Amelia Ach / (ARO) 13,2a – 01.15,1aly
9. 8v t Winterheart Ach / (ARO) 13,4a – 01.15,2aly xx
10. 5v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,2aly – 01.15,4aly
11. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a – 01.15,4aly x
9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- HPL

Ryhmä 4.
1. 4v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 13,1aly -- 01.13,2aly 4000ve
2. 7v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) 12,3a -- 01.13,3aly 2000ve
3. 6v t Sunzoray Duán / Irina (NaSe) 12,4a -- 01.13,3aly 1000ve
4. 5v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly – 01.14,3aly x 600ve
5. 5v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 12,4aly – 01.14,4aly x 400ve
6. 6v o Firestorm Ach / (ARO) 13,1a – 01.14,4aly 400ve
7. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly – 01.14,4aly
8. 5v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) ?12,6aly -- 01.14,5aly
9. 9v t Gwendoline / (ARO) 12,4a – 01.14,6aly
10. 7v t Smoking Hot / Molli (NaSe) 13,2a -- 01.15,2aly
11. 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) ?13,1aly -- 01.15,5aly
5v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 13,1aly -- HLL

Ryhmä 5.
1. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 12,3ly? -- 01.12,2aly x 4000ve
2. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.12,3aly 2000ve
3. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,3aly 1000ve
4. 5v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ?12,2aly – 01.12,4aly 600ve
5. 9v o Spirit Burn / Seppo (DS) 12,3aly -- 01.12,4aly 400ve
6. 8v t Red Queen Ach / (ARO) 12,2a -- 01.12,5aly 400ve
7. 8v o Supreme Xerxes / (ARO) 12,2a -- 01.13,1aly x
8. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.13,3aly x
9. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.13,4aly
10. 8v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 12,3a -- 01.13,5aly x
11. 9v t Nighthawk RC / (ARO) 12,2a – 01.14,3aly
8v o Firelord Ach / (ARO) 12,3a – K

Ryhmä 6.
1. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.12,2aly xx 4000ve
2. 9v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a -- 01.12,2aly 2000ve
3. 7v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) 11,3a -- 01.12,4aly x 1000ve
4. 12v t Peony Burn / (ARO) 11,3a – 01.12,5aly 600ve
5. 9v o Maksimilien / (ARO) 12,1a -- 01.12,6aly
6. 6v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a – 01.12,6aly
7. 7v t Better Than Expected / Ella (NaSe) 11,4a -- 01.13,1aly
8. 10v o Fireking Ach / (ARO) 11,3a -- 01.13,5aly

Ryhmä 7.
1. 12v o Camaro Foxy / (ARO) 11,2a -- 01.11,2aly 4000ve
2. 12v t El Camino Snilli / (ARO) 11,1a – 01.11,6aly x 2000ve
3. 10v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- 01.11,6aly 1000ve
4. 12v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 10,4a -- 01.12,3aly x 600ve
5. 10v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.12,3aly
6. 7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.12,4aly
7v o Dieu En Colére / Frank (DS) 10,3aly – K


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve (- 100ve)
1. 2v t Selket Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.17,2aly 1000ve
2. 2v o Deygan Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.17,4aly 500ve
3. 2v t Lilyofthevalley / Pia (DP) p.18,5aly -- p.01.17,5aly 250ve
4. 2v o Snickerdoodledandy / Magnus (DP) p1.17,2aly -- p.01.18,3aly 150ve
5. 2v o Traveler Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.18,4aly 100ve
6. 2v o The Babyface / Riina (DP) p.18,6aly -- p.01.18,5aly
7. 2v t Showdownshine / Billy (DP) p.16,4aly -- p.01.18,6aly x
8. 2v t Dagna Ach / (ARO) ilm kl – p.01.19,3aly x
9. 2v o Dorian Ach / (ARO) ilm kl -- p.01.19,4aly


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (- 200ve)
1. 3v t Dezshayla Dawn (DS) p.17,1aly -- p.01.15,6aly 2000ve
2. 3v t Algonquin Iostream / Senni (DP) p.16,3aly – p.01.16,2aly 1000ve
3. 3v t Double Trouble / Enni (NaSe) p18,2a -- p.01.16,4aly 500ve


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve (- 300ve)
Ryhmä 1.
1. 3v o Stormbringer Stain / (ARO) p14,6a -- p.01.13,1aly 3000ve
2. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly-- p.01.13,4aly 1500ve
3. 3v t Wingless Stain / (ARO) p14,5a -- p.01.13,5aly 750ve
4. 3v o Wyvern Stain / (ARO) p14,4a – p.01.14,2aly 450ve
5. 4v t Tempest Ach / (ARO) p12,4a -- p.01.14,4aly
6. 3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly -- p.01.14,5aly
3v o Wolfburn Ach / (ARO) p14,3a – HML4
4v o Vanguard Ach / (ARO) p13,4a -- HPL

Ryhmä 2.
1. 6v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- p.01.12,1aly x 3000ve
2. 9v t Infinity Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.12,2aly xx 1500ve
3. 6v t Hellion Ach / (ARO) p11,1a – p.01.12,4aly 750ve
4. 4v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,3a -- p.01.13,2aly 450ve
5. 6v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- p.01.13,2aly
6. 4v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.12,2aly -- p.01.13,3aly
7. 5v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a – p.01.13,3aly
8. 3v t Can't Avoid This / Etta (NaSe) p12,1a -- p.01.13,5aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve (- 400ve)
Ryhmä 1.
1. 5v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.10,3aly -- p.01.09,1aly x 4000ve
2. 3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.10,6aly -- p.01.09,5aly 2000ve
3. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.10,3aly -- p.01.10,3aly 1000ve
4. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.10,1aly – p.01.10,4aly 600ve
5. 5v t Sledgehammer / (ARO) p10,4a -- p.01.11,1aly x 400ve
6. 5v t Iamthebest / (ARO) p10,4a -- p.01.11,2aly 400ve
7. 4v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.10,2aly -- p.01.11,2aly
8. 4v t Devilslittlesister / (ARO) p10,5a -- p.01.11,2aly
9. 5v o Iceking Stain / (ARO) p10,3a – p.01.11,3aly
10. 5v o Assess Duán / (ARO) p10,4a -- p.01.11,6aly
6v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a – HLL
5v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a – HPL

Ryhmä 2.
1. 7v o Icaros Duán / (ARO) p09,4a -- p.01.09,1aly 4000ve
2. 5v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.09,4ly -- p.01.09,1aly 2000ve
3. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.09,4aly -- p.01.09,2aly 1000ve
4. 7v t Hellraiser Ach / (ARO) p09,4a -- p.01.09,3aly 600ve
5. 5v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.09,6aly – p.01.09,5aly 400ve
6. 5v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.09,4aly – p.01.09,5aly 400ve
7. 5v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.09,6aly -- p.01.10,2aly
8. 7v t Delete Ach / (ARO) p09,4a – p.01.10,2aly
9. 8v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- p.01.10,3aly
10. 5v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.10,1aly -- p.01.10,6aly
11. 5v t Devana Ach / (ARO) p09,8a -- p.01.11,4aly x
12. 5v o Tombstone / (ARO) p09,6a – p.01.11,6aly

Ryhmä 3.
1. 9v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,4aly 4000ve
2. 5v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.09,3aly -- p.01.09,4aly 2000ve
3. 5v o Archangel Duán / (ARO) p09,2a -- p.01.09,5aly 1000ve
4. 9v o Red Ice Ach / (ARO) p09,1a -- p.01.10,2aly x 600ve
5. 8v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- p.01.11,5aly xx 400ve
6. 5v o ?Capitano Duán / Nora (DP) p.09,3aly -- p.01.11,5aly
7. 6v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- p.01.11,5aly
8. 7v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- p.01.11,5aly xx
4v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.09,3aly -- K

Ryhmä 4.
1. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly? -- p.01.08,1aly 4000ve
2. 9v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a – p.01.08,4aly 2000ve
3. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly – p.01.08,4aly 1000ve
4. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.08,4aly 600ve
5. 6v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.08,5aly?? -- p.01.09,3aly 400ve
6. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly – p.01.10,1aly
7. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly? – p.01.10,4aly xx
8. 7v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly ?-- p.01.10,4aly xx
9. 7v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a – p.01.10,5aly xx

Ryhmä 5.
1. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly – p.01.08,1aly xx 4000ve
2. 5v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.08,1aly -- p.01.08,3aly 2000ve
3. 5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.08,4aly x 1000ve
4. 6v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.08,5aly 600ve
5. 5v t ?Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.08,4aly -- p.01.09,5aly
6. 9v o Horus Ach / (ARO) p08,1a -- p.01.10,2aly
7. 6v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,2aly -- p.01.10,4aly
7v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- HLL


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 4v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 3.19,1a -- 03.18,3aly 80ve
2. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. – 03.22,4aly 40ve
3. 4v t Aken Lace / (ARO) 3.14,6 – 03.22,5aly x 20ve

Ryhmä 2.
1. 4v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 3.05,5a -- 03.03,2aly 100ve
2. 6v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 3.00,6a – 03.03,3aly 50ve
3. 4v o Aken Varric / (ARO) 3.08,3 – 03.03,5aly 30ve
4. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.03,5aly 20ve
5. 4v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 3.06,1a -- 03.06,2aly 10ve
6. 6v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 3.00,4a – 03.06,5aly
7. 4v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 3.03,6a -- 03.07,4aly
8. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.07,4aly
4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- HLL
4v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 3.05,5a -- HML2

Ryhmä 3.
1. 6v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.50,5a – 02.53,3aly 100ve
2. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly – 02.53,3aly 50ve
3. 6v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.53,6a -- 02.53,4aly 30ve
4. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 – 02.53,6aly xx 20ve
5. 6v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.58,6a -- 02.54,4aly 10ve
6. 7v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.57,2a -- 02.55,4aly 10ve
7. 10v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.55,6a -- 02.55,4aly
8. 6v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.59,5a – 02.57,2aly
9. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 – 02.57,3aly xx
10. 11v o Aken Longmorn / (ARO) 2.56,2a -- 02.57,4aly
11. 7v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.54,0 – 02.57,5aly
6v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.58,6a -- HLL

Ryhmä 4.
1. 6v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.43,2 -- 02.45,2aly x 120ve
2. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 – 02.45,2aly 60ve
3. 10v o Taikatatti RC / (ARO) 2.44,5a – 02.45,2aly x 40ve
4. 11v o Aken Tormore / (ARO) 2.46,2a -- 02.45,3aly 30ve
5. 6v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.50,3a – 02.46,1aly 20ve
6. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly – 02.47,4aly 20ve
7. 8v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.41,4a – 02.47,4aly x
8. 8v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.42,1 – 02.47,5aly
9. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 – 02.48,4aly
10. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 – 02.49,3aly
11. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.49,5aly
6v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.49,2a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 8v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.38,2a – 02.37,2aly 120ve
2. 8v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.37,6aly x 60ve
3. 8v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 2.37,3aly – 02.38,1aly x 40ve
4. 8v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.38,2a -- 02.38,5aly xx 30ve
5. 8v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.38,3a -- 02.39,2aly 20ve
6. 7v t Desideria Duán / Fredrik (DS) 2.41,1aly – 02.39,3aly 20ve
7. 8v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.41,3a -- 02.40,4aly x
8. 7v o Hampus Duán / Henna H. (DS) 2.41,3aly -- 02.41,1aly
9. 8v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.41,2aly
10. 8v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.41,4a -- 02.41,3aly
11. 9v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.39,4a – 02.41,3aly
9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.41,2 – HML9

Ryhmä 6.
1. 8v t Daga Ida / Noora (DS) 2.30,4aly – 02.30,3aly 140ve
2. 9v o Pleasentville / Ville (DS) 2.28,2aly – 02.30,4aly xx 70ve
3. 6v o Amonalvin Duán / Ralla (DS) 2.28,8ly -- 02.30,6aly 50ve
4. 8v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,2aly -- 02.31,2aly 40ve
5. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.31,4aly 30ve
6. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.31,6aly
7. 6v o Ignorant Duán / Romeo (DS) 2.36,3aly – 02.32,3aly
8. 7v o Allan Duán / Hilma K. (DS) 2.29,4ly – 02.34,3aly
7v t Amalia Duán / Hippi (DS) 2.30,1aly -- HLL

Ryhmä 7.
1. 16v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.19,4a -- 02.19,4aly 140ve
2. 8v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.19,5aly -- 02.19,4aly x 70ve
3. 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.22,3ake -- 02.19,6aly xx 50ve
4. 8v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.23,2a – 02.20,4aly 40ve
5. 16v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.18,2a -- 02.21,5aly
6. 16v t Lorelei v.d. Zanneshof / Senni (NaSe) 2.11,5a -- 02.22,1aly
12v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.22,5a -- HLL


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.25,5aly 80ve
2. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 – 02.26,2aly 40ve
3. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.26,2aly 20ve
4. 4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly – 02.27,5aly 10ve
5. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.29,2aly
6. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.29,4aly
12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 4v o Valdemar NRL / Salla (NaSe) 2.22,3a -- 02.21,1aly 100ve
2. 4v t Yanetron NRL / Minna (NaSe) 2.22,1a -- 02.21,4aly 50ve
3. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 – 02.21,4aly 30ve
4. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.21,5aly x 20ve
5. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.22,2aly x 10ve
6. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly – 02.22,3aly 10ve
7. 5v t Aken Magi / (ARO) 2.21,5a – 02.22,5aly
8. 4v t Ellinoora NRL / Veera (NaSe) 2.22,2a -- 02.23,4aly x
9. 4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- 02.23,5aly
10. 4v t Mellony Narr / (ARO) 2.23,3a – 02.24,2aly x
11. 4v o Ethan Narr / (ARO) 2.23,5a -- 02.24,4aly
12. 4v t Gottagofast / Niklas (DS) 2.22,2ly – 02.24,5aly

Ryhmä 3.
1. 5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly – 02.18,1aly 100ve
2. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.18,6aly 50ve
3. 5v t Petronella NRL / (ARO) 2.20,2a -- 02.19,6aly 30ve
4. 4v o Aken Tvinnig / (ARO) 2.20,3a -- 02.21,1aly 20ve
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 – 02.21,2aly xx 10ve
6. 5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- 02.21,3aly x 10ve
7. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.21,4aly x
8. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.21,4aly
9. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 – 02.21,4aly
10. 6v t Nasrin Kaleesi / Noora (NaSe) 2.21,3a -- 02.21,5aly
8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 – HLL

Ryhmä 4.
1. 5v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.13,3aly -- 02.13,1aly x 120ve
2. 6v o Nasrin Opal / Paavo (NaSe) 2.13,1a -- 02.13,5aly 60ve
3. 6v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.14,4 -- 02.13,5aly 40ve
4. 6v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.13,5 -- 02.13,6aly 30ve
5. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 – 02.15,1aly 20ve
6. 5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly – 02.15,5aly 20ve
7. 6v t Nasrin Saarya / Salla (NaSe) 2.12,4a – 02.15,5aly
8. 5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly – 02.16,3aly x
9. 6v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.13,1 – 02.16,3aly
10. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 – 02.16,4aly
11. 6v o Nasrin Jamaya / Leia (NaSe) 2.13,1 -- 02.16,4aly

Ryhmä 5.
1. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 – 02.05,2aly 120ve
2. 9v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.01,4a -- 02.05,3aly 60ve
3. 7v t Athene Snilli / Alli (NaSe) 2.09,2a -- 02.05,4aly 40ve
4. 8v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 2.01,1a -- 02.05,4aly 30ve
5. 6v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.06,1ly -- 02.05,6aly 20ve
6. 6v t Malena NRL / Malin (DS) 2.04,0ke -- 02.06,3aly 20ve
7. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.03,1 – 02.06,4aly
8. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.05,5 – 02.07,1aly x
9. 6v t Karianne Duán / Bert (DS) 2.06,6aly -- 02.07,3aly
10. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 – 02.08,4aly
6v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.07,4aly -- HLL

Ryhmä 6.
1. 9v t Miftare Go / Milla (NaSe) 55,2a -- 01.55,4aly 140ve
2. 8v t Radical Belladonna / Oona H (RuKo) 58,2ly -- 01.55,5aly 70ve
3. 9v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 51,3ly – 01.55,5aly 50ve
4. 9v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 51,5a -- 01.55,5aly 40ve
5. 12v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 50,2a – 01.56,2aly 30ve
6. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 – 01.56,2aly 30ve
7. 6v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 58,4ly -- 01.56,5aly
8. 11v t Aken Scapa / (ARO) 55,2a – 01.57,2aly
9. 16v t Aken Sigrun / (ARO) 57,2a – 01.58,5aly
10. 12v t Aken Surra / (ARO) 52,4a – 01.58,6aly
6v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 59,5aly -- K
11v o Aken Mortlach / (ARO) 56,2a -- HLL

Ryhmä 7. Ajettu tasoitusajona!
1. 13v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 40,6a -- 01.44,2ly 140ve
2. 12v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.44,3ly 70ve
3. 8v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 48,4a -- 01.45,1ly x 50ve
4. 16v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 44,3 -- 01.45,1ly 40ve
5. 14v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 43,1a -- 01.45,2ly x 30ve
6. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.45,3ly 30ve
7. 12v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 40,2a -- 01.45,6ly 30ve
8. 16v o Aken Agmundr / (ARO) 47,3a -- 01.46,2ly xx
9. 12v o Neutron B / Nero (NaSe) 43,5a -- 01.47,3ly x
10. 13v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 43,2 -- 01.47,3ly
11. 9v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 49,2a -- 01.47,3ly
12. 12v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 48,1a -- 01.47,4ly
13. 13v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 43,2a -- 01.47,5ly xx
9v o Luxter Go / Elias (RuKo) 48,1ly -- HLL

Uutisia
Ravikausi 2018 avataan tänään! Tervetuloa sankoin joukoin osallistumaan!

Päivän Symppis:
Purnin Kulovalkee

Paras Valjakko:
Myrsky-Tuuli Ja Ville (Adina)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?