Ravitalli Salta

Joulukuun Villit ravit - 27.12.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 3.12. - 17.12. - 27.12.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Joulukuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 3v t Kantarilla / Joanna (KaRa) ei enn. -- 01.45,5ke Hyv. 50ve
2. 3v t Tähtitanssija / Joonas (KaRa) ei enn. -- 01.45,5ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 2v o Witch Hunter / Joonas (KaRa) ei enn. -- 01.25,4ke x Hyv. 50ve
2. 2v o Folklore / Joanna (KaRa) ei enn. -- 01.25,6ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 35,4 -- 01.38,3ake 1000ve
2. 3v o Bergthor / Simo T (RuKo) ei enn -- 01.38,5ake 500ve
3. 3v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) ei enn -- 01.38,5ake 250ve
4. 3v t Totoriina / Viiru (SS) 1.36,2ke -- 01.40,4ake 150ve
5. 3v o Heljän Tempo / Jussi (SS) 1.37,0ke -- 01.40,5ake 100ve
6. 3v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) ei enn -- 01.40,5ake
7. 3v o Heljän Tempo / Jussi (SS) 1.37,0ke -- 01.41,2ake
8. 3v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 36,4 -- 01.42,1ake
9. 3v t Totoriina / Viiru (SS) 1.36,2ke -- 01.42,3ake xx
10. 3v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.42,5ake


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 5v r Hissun Poika / Kari (kylis) ei enn -- 01.31,3ake 2000ve
2. 4v o Metkulan Petkutus / Joanna (KaRa) 36,2ake -- 01.31,4ake 1000ve
3. 4v o Musta Mestari / Joonas (KaRa) 35,4ake -- 01.33,2ake 500ve
4. 4v o Uudenkuun Varjovelho / Cherry (CHER) 38,4ake -- 01.33,3ake 300ve
5. 5v o Theotorden / Janne P (RuKo) 32,7ke -- 01.33,4ake xx
6. 4v t Kehvelin Kapina / Jere (KaRa) 35,4ake -- 01.34,4ake
6v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 30,0a -- HPL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2100m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 5v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 28,7a – 01.27,1ake 3000ve
2. 6v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 29,2a -- 01.27,6ake x 1500ve
3. 5v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 28,8a -- 01.28,2ake xx 750ve
4. 6v t Adinan Kreivitär / Julia (Adina) 29,6 – 01.28,2ake 450ve
5. 6v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 28,5a -- 01.28,3ake x 300ve
6. 5v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 29,4ake -- 01.29,2ake xx 300ve
7. 6v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 28,3a -- 01.29,4ake
8. 5v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 – 01.29,5ake x
9. 5v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 27,5ke – 01.30,2ake
10. 5v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 29,3a – 01.30,5ake
6v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 27,3a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 27,2ke -- 01.26,3ake 3000ve
2. 9v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,3ake 1500ve
3. 10v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 25,5 -- 01.26,6ake 750ve
4. 7v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,6a -- 01.26,6ake 450ve
5. 10v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,2ake 300ve
6. 9v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,2a -- 01.28,4ake 300ve
7. 5v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 25,0 – 01.28,6ake x
8. 6v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 27,1a -- 01.29,3ake xx
9. 9v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,3a -- 01.29,5ake
10. 5v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 26,2 -- 01.29,5ake
5v t Ruskon Carelia / Harri P (RuKo) 27,2ke -- HPL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
1. 7v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 21,2aly -- 01.23,4ake x 4000ve
2. 7v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 24,2aly -- 01.24,2ake 2000ve
3. 9v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 24,1 a -- 01.24,4ake 1000ve
4. 9v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,6a -- 01.24,5ake 600ve
5. 10v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.25,2ake 400ve
6. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,3ake 400ve
7. 8v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.22,3 -- 01.25,4ake
8. 8v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 24,1a -- 01.26,4ake
9. 8v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.26,5ake
10. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – 01.26,5ake
10v t. Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- K


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) ei enn -- 01.23,2ake 1000ve
2. 2v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) ei enn -- 01.23,2ake 500ve
3. 2v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) ei enn -- 01.23,2ake 250ve
4. 2v t Praskóvja Roksána / Pauli P (RuKo) 18,1ly -- 01.23,4ake 150ve
5. 2v t Krasivaya / Victor (DOMA) 22,5-- 01.23,6ake 100ve
6. 2v o Archos Indigo / Jussi (SS) 1.26,3ke -- 01.24,1ake 100ve
7. 2v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.18,4ly -- 01.24,2ake
8. 2v o Archos Indigo / Jussi (SS) 1.26,3ke -- 01.24,5ake
9. 2v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 18,3ly -- 01.25,2ake
10. 2v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.26,2ake
2v o Mirosláv Bojan / Heikki P (RuKo) 18,2ly -- HPL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 3v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 19,3ke -- 01.20,1ake 2000ve
2. 3v o Yavkov Lev / Pavlov (DOMA) 21,5 -- 01.20,4ake 1000ve
3. 3v t Navjokka / Igor (DOMA) 21,2 -- 01.21,1ake
4. 6v t Topples Ness / Kari (kylis) ei enn -- 01.21,5ake


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 18,5ke -- 01.17,5ake 3000ve
2. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 – 01.17,5ake 1500ve
3. 3v o Big Flash / Jere (KaRa) 17,4aly -- 01.18,2ake 750ve
4. 3v t No Regrets / Joonas (KaRa) 17,4ake -- 01.18,4ake 450ve
5. 4v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 17,9a -- 01.18,4ake 300ve
6. 4v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 17,7a – 01.18,5ake
7. 4v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 17,8ke -- 01.19,4ake xx
8. 3v o Know No Better / Joanna (KaRa) 18,6ly -- 01.19,5ake
4v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 18,0ke -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 15,6a -- 01.16,5ake 3000ve
2. 3v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 17,2ke – 01.16,6ake 1500ve
3. 5v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 15,4ke -- 01.17,3ake 750ve
4. 3v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 17,2a -- 01.17,6ake 450ve
5. 7v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a – 01.18,3ake xx 300ve
6. 5v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 15,5ke -- 01.18,3ake x
7. 4v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 17,1ake – 01.18,3ake x
8. 8v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 15,1a -- 01.18,5ake
5v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 15,2a -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
1. 12v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,1ake xx 4000ve
2. 7v r Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 14,6a -- 01.13,3ake xx 2000ve
3. 9v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 14,7a -- 01.13,3ake x 1000ve
4. 12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 11,5a -- 01.13,4ake 600ve
5. 6v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 14,4ly -- 01.14,2ake x 400ve
6. 6v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.14,6ake 400ve
7. 6v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.10,6aly -- 01.16,1ake
8. 5v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,2ake
9. 5v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.16,3ake
10. 9v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 12,3a -- 01.16,5ake x
11. 4v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 14,5ke -- 01.16,5ake


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 2100m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 2100m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 2100m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
PERUTTU


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 2100m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1609m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Landlord / Jasper (KaRa) ei enn. -- 03.09,4aly 80ve
2. 3v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.10,1a – 03.09,5aly xx 40ve
3. 3v t Oops-A-Daisy! / Jore (KaRa) ei enn. – 03.10,4aly
4. 3v o Snow On / Jenna (KaRa) ei enn. -- 03.11,3aly

Ryhmä 2.
1. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.58,4 – 02.53,2aly x 100ve
2. 5v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.54,9ly -- 02.53,2aly 50ve
3. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.53,1 -- 02.53,6aly 30ve
4. 4v o Oxxy de Oddball / Josephine (KaRa) 02.57,3aly -- 02.54,3aly 20ve
5. 5v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.54,5ly – 02.54,4aly
6. 6v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.51,9a – 02.56,3aly
4v t Ginger Estate / Jiina (KaRa) 02.56,2aly -- HLL

Ryhmä 3.
1. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- 02.40,2aly xx 120ve
2. 7v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.37,7aly -- 02.40,5aly x 60ve
3. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.44,2 -- 02.41,2aly 40ve
4. 6v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.41,4aly x 30ve
5. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.46,2 -- 02.42,4aly
4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- HML5


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1609m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Solros / Jenna (KaRa) ei enn. -- 02.22,2aly xx 80ve
2. 3v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.23,3a -- 02.22,3aly xx 40ve
3. 3v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.23,1a -- 02.22,4aly 20ve
4. 3v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.22,2a -- 02.23,2aly x 10ve
5. 3v o Lumbago / Jore (KaRa) ei enn. – 02.23,2aly 5ve
6. 3v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) ei enn -- 02.23,4aly
7. 3v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.25,4a -- 02.24,2aly
8. 3v o Skyttestjärnan / Jasper (KaRa) ei enn. -- 02.24,2aly x
9. 3v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.21,5a – 02.25,2aly x

Ryhmä 2.
1. 6v t Radical Belladonna / Oona H (RuKo) 2.08,2a -- 02.10,2aly 100ve
2. 4v t Bittra Zoe / Jiina (KaRa) 02.16,6aly -- 02.10,3aly 50ve
3. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 – 02.10,4aly 30ve
4. 5v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 2.06,5a -- 02.11,2aly
5. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 – 02.11,4aly
6. 4v o Svårt Nöten / Josephine (KaRa) 02.19,2aly -- 02.12,5aly x

Ryhmä 3.
1. 7v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 51,7ly – 01.50,6aly 120ve
2. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 – 01.52,5aly 60ve
3. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.53,4aly 40ve
4. 7v o Luxter Go / Elias (RuKo) 56,2a -- 01.53,4aly xx
5. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 01.54,1aly xx

Uutisia
Kiitokset kaikille tästä ravivuodesta! Ensi vuonna jatketaan taas!

Päivän Symppis:
K.R. Tuhkimo-Kiri

Paras Valjakko:
Hissun Poika ja Kari (kylis)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?