Ravitalli Salta

Joulukuun Villit ravit - 17.10.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 3.12. - 17.12. - 27.12.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Joulukuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 35,4 -- 01.37,2ake 1000ve
2. 3v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.37,4ake x 500ve
3. 3v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) ei enn -- 01.38,1ake x 250ve
4. 3v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 36,4 -- 01.38,5ake 150ve
5. 3v t Totoriina / Viiru (SS) 1.36,2ke -- 01.39,5ake 100ve
6. 3v o Heljän Tempo / Jussi (SS) 1.37,0ke -- 01.40,1ake xx
7. 3v o Bergthor / Simo T (RuKo) ei enn -- 01.40,2ake x
8. 3v o Unian Viikinki / (SnRa) 36,1 -- 01.41,5ake
9. 3v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) ei enn -- 01.41,5ake


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 6v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 30,0a -- 01.30,5ake 2000ve
2. 5v o Theotorden / Janne P (RuKo) 32,7ke -- 01.32,4ake 1000ve
3. 5v r Hissun Poika / Kari (kylis) ei enn -- 01.32,5ake 500ve

4. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 32,4a -- 01.32,5ake
5. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 31,4a -- 01.32,6ake
4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 31,2a -- HLL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2100m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1
1. 4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 29,3a -- 01.28,1ake 3000ve
2. 6v t Adinan Kreivitär / Julia (Adina) 29,6 – 01.28,2ake 1500ve
3. 6v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 29,2a -- 01.28,2ake 750ve
4. 4v o Drotsibojonsson / (SnRa) 29,2 -- 01.28,3ake 450ve
5. 5v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 29,4ake -- 01.29,2ake 300ve
6. 5v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 29,3a -- 01.29,2ake
7. 5v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 28,8a -- 01.29,6ake x
8. 6v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 28,3a -- 01.30,4ake x
9. 5v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 28,7a -- 01.30,5ake
6v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 28,5a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 7v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,6a -- 01.26,2ake 3000ve
2. 6v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 27,1a -- 01.26,5ake x 1500ve
3. 5v o Thorstein Snilli / (SnRa) 27,7a -- 01.26,5ake xx 750ve
4. 5v t Snillin Timantti / (SnRa) 27,3a -- 01.27,2ake x 450ve
5. 5v t Ruskon Carelia / Harri P (RuKo) 27,2ke -- 01.27,3ake 300ve
6. 5v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 27,2ke -- 01.27,4ake x
7. 6v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 27,3a -- 01.28,2ake
8. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 27,2a -- 01.28,5ake
9. 5v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- 01.28,5ake x
5v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 27,5ke -- HLL

Ryhmä 3.
1. 10v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 25,5 -- 01.26,1ake 3000ve
2. 6v o Snillin Vihtori / (SnRa) 25,3a -- 01.26,6ake x 1500ve
3. 5v o Snillin Iivari / (SnRa) 26,3a -- 01.26,6ake xx 750ve
4. 5v t Saltan Tuikea / (SnRa) 26,1a -- 01.27,2ake 450ve
5. 9v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,3a -- 01.28,1ake 300ve
6. 5v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 26,2 -- 01.28,1ake x
7. 5v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 25,0 -- 01.28,2ake
8. 9v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 26,2a -- 01.28,3ake xx
9. 10v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,6ake x
10. 9v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,2a -- 01.28,6ake


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1
1. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 24,5a -- 01.24,2ake 4000ve
2. 9v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,6a -- 01.24,3ake 2000ve
3. 9v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 24,1 a -- 01.24,3ake 1000ve
4. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – 01.24,5ake x 600ve
5. 10v t. Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.24,6ake 400ve
6. 7v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 24,2aly -- 01.25,2ake 400ve
7. 8v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 24,1a -- 01.25,3ake
8. 7v t Snillin Havina / (SnRa) 24,2a -- 01.25,5ake xx
9. 7v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,4a -- 01.26,3ake
10. 7v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,2 -- 01.26,4ake
11. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,3a -- 01.26,4ake
9v o AH Vildvittra / (SnRa) 23,9a -- HPL

Ryhmä 2. Ajettu tasoitusajona!
1. 8v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.24,2ke x 4000ve
2. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,7 -- 01.24,4ke 2000ve
3. 7v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 21,2aly -- 01.24,5ke 1000ve
4. 15v t Nydelig og Grov / (SnRa) 21,5a -- 01.24,5ke 600ve
5. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,4a -- 01.24,5ke 400ve
6. 8v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,5a -- 01.24,6ke 400ve
7. 8v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.22,3 -- 01.25,1ke 400ve
8. 9v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 21,6a -- 01.25,2ke
9. 6v o Snillin Donatello / (SnRa) 22,2a -- 01.25,3ke
10. 8v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- 01.25,5ke x
11. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.26,2ke
12. 10v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.26,2ke x
10v o Fini Kokoro / (SnRa) 22,8a -- HML4


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 18,3ly -- 01.20,1ake 1000ve
2. 2v o Archos Indigo / Jussi (SS) 1.26,3ke -- 01.20,2ake xx 500ve
3. 2v o Mirosláv Bojan / Heikki P (RuKo) 18,2ly -- 01.20,2ake 250ve
4. 2v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.18,4ly -- 01.20,4ake 150ve
5. 2v t Krasivaya / Victor (DOMA) 22,5-- 01.20,6ake x 100ve
6. 2v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.21,5ake 100ve
7. 2v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 19,5 -- 01.22,2ake
8. 2v t Praskóvja Roksána / Pauli P (RuKo) 18,1ly -- 01.22,3ake
9. 2v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) ei enn -- 01.22,5ake
10. 2v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) ei enn -- 01.23,2ake xx
11. 2v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) ei enn -- 01.23,6ake x


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 3v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 19,3ke -- 01.19,2ake 2000ve
2. 6v t Topples Ness / Kari (kylis) ei enn -- 01.19,3ake 1000ve
3. 3v t Navjokka / Igor (DOMA) 21,2 -- 01.19,6ake 500ve
4. 3v o Yavkov Lev / Pavlov (DOMA) 21,5 -- 01.20,1ake
5. 4v t Imperial Elite / (SnRa) 19,4a -- 01.20,6ake


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 17,2ke -- 01.17,2ake 3000ve
2. 4v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 17,9a -- 01.17,3ake 1500ve
3. 4v o Lord Wallenburg / (SnRa) 17,3 -- 01.17,3ake x 750ve
4. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 – 01.17,4ake 450ve
5. 3v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 17,2a -- 01.17,5ake x 300ve
6. 3v o Power Snilli / (SnRa) 17,5a -- 01.17,6ake 300ve
7. 4v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 17,8ke -- 01.17,6ake
8. 3v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 18,5ke -- 01.17,6ake x
9. 5v o Bluestar Icaros / (SnRa) 17,3 -- 01.18,5ake xx
10. 4v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 17,7a -- 01.19,1ake xx
11. 4v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 18,0ke -- 01.19,5ake

Ryhmä 2.
1. 8v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 15,1a -- 01.15,3ake x 3000ve
2. 7v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 01.15,3ake 1500ve
3. 4v t Cassandra Snilli / (SnRa) 16,2 -- 01.15,4ake 750ve
4. 4v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 17,1ake -- 01.15,5ake 450ve
5. 5v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 15,5ke -- 01.15,6ake 300ve
6. 5v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 15,6a -- 01.16,2ake 300ve
7. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,8a -- 01.16,4ake
8. 4v t Prestige Elite / (SnRa) 17,1a -- 01.16,5ake
9. 5v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 15,4ke -- 01.17,1ake x
4v t Ivonne Snilli / (SnRa) 15,4 -- HLL
5v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 15,2a -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 5v t Rosamund Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,3ake 4000ve
2. 9v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 14,7a -- 01.14,4ake x 2000ve
3. 4v t Fashion Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,5ake 1000ve
4. 5v t Olivia Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.15,3ake x 600ve
5. 6v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 14,4ly -- 01.15,4ake 400ve
6. 4v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 14,5ke -- 01.15,5ake x 400ve
7. 7v r Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 14,6a -- 01.16,2ake
8. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 01.16,2ake
9. 4v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 13,2a -- 01.16,3ake
10. 5v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,3ake
11. 5v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.16,3ake
12. 5v o Lancelot Snilli / (SnRa) 13,3a -- 01.16,4ake x

Ryhmä 2. Ajettu tasoitusajona!
1. 8v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.14,2ke x 4000ve
2. 7v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,3ke x 2000ve
3. 6v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.10,6aly -- 01.14,3ke 1000ve
4. 8v o Grant Snilli / (SnRa) 11,7a -- 01.14,4ke 600ve
5. 6v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.14,5ke 400ve
6. 9v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 12,3a -- 01.15,1ke 400ve
7. 7v o Lee Péché / (SnRa) 12,1a -- 01.15,2ke 400ve
8. 5v t Flourish Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.15,3ke
9. 6v o Charmant Snilli / (SnRa) 12,9 -- 01.15,4ke
10. 12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 11,5a -- 01.15,5ke
11. 12v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.16,1ke
12. 8v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 01.16,2ke
6v t Cinderella Snilli / (SnRa) 12,9 -- HML6


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 2100m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 2100m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 2100m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Rutiini!
1. 3v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.12,2a -- p.01.12,3ake 200ve
2. 3v o Captain Snilli / (SnRa) p.11,8a -- p.01.12,6ake xx 100ve


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 2100m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Rutiini!
1. 4v o Flaming Snilli / (SnRa) p.10,1a -- p.01.11,2ake 300ve
2. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.09,2a -- p.01.11,2ake 200ve
3. 4v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.10,4a -- p.01.11,5ake 100ve


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1609m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1. Yhdistetty
1. 4v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.58,3a -- 03.01,5aly xx 80ve
2. 4v o Toy's Rikard / (SnRa) 3.00,5a -- 03.02,4aly 40ve
3. 4v t Toy's Monique / (SnRa) 3.02,5a -- 03.02,6aly 20ve
4. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.58,4 – 03.04,4aly
5. 3v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.10,1a -- 03.07,5aly
6. 3v t Toy's Ester / (SnRa) 3.15,0a -- 03.09,2aly

Ryhmä 2.
1. 5v t Nessia Duán / (SnRa) 2.45,4a -- 02.46,1aly 100ve
2. 5v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.54,9ly -- 02.46,2aly x 50ve
3. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.44,2 -- 02.46,5aly 30ve
4. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.46,2 -- 02.47,3aly 20ve
5. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.53,1 -- 02.49,4aly 10ve
6. 5v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.54,3a -- 02.49,4aly 10ve
7. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.49,6aly
8. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- 02.51,1aly
9. 6v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.51,9a -- 02.51,4aly
10. 5v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.54,5ly -- 02.51,4aly
12v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.45,2a -- K

Ryhmä 3.
1. 15v o Pinkin Norpatti / (SnRa) 2.20,4a -- 02.32,3aly 140ve
2. 7v o Sailin' Light / (SnRa) 2.33,2a -- 02.32,3aly 70ve
3. 7v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.37,7aly -- 02.32,3aly 50ve
4. 12v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.40,5a -- 02.32,5aly 40ve
5. 8v o Wild Wizard / (SnRa) 2.40,5a -- 02.33,1aly 30ve
6. 9v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.31,1a -- 02.33,4aly xx 30ve
7. 8v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.30,2a -- 02.36,2aly
8. 10v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.20,4a -- 02.37,2aly
9. 10v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.21,1a -- 02.37,3aly
10. 8v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.32,2a -- 02.37,4aly x
11. 6v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.37,6aly x


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1609m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1
1. 3v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.25,4a -- 02.23,5aly 80ve
2. 3v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.22,2a -- 02.23,5aly 40ve
3. 3v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.23,3a -- 02.24,3aly 20ve
4. 3v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.21,5a -- 02.24,4aly 10ve
5. 5v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.28,0a -- 02.25,2aly x 5ve
6. 3v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.23,1a -- 02.25,3aly
7. 3v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.21,2a -- 02.25,3aly xx
8. 3v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) ei enn -- 02.26,2aly x
3v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.28,3a -- HLL

Ryhmä 2. Ajettu tasoitusajona
1. 6v t Radical Belladonna / Oona H (RuKo) 2.08,2a -- 02.05,1ly 100ve
2. 6v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.02,3a -- 02.05,1ly 50ve
3. 4v t Hugging NRL / (SnRa) 2.18,4a -- 02.05,5ly 30ve
4. 4v t Toy's Saga / (SnRa) 2.18,5a -- 02.06,3ly 20ve
5. 5v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.19,4a -- 02.07,5ly x 10ve
6. 5v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.14,2a -- 02.07,5ly 10ve
7. 6v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.03,7a -- 02.07,6ly 10ve
8. 7v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.04,5a -- 02.09,3ly
9. 5v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.13,3a -- 02.10,1ly
10. 5v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 2.06,5a -- 02.10,2ly
11. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.10,2ly
12. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.11,2ly x
13. 5v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.15,2a -- 02.11,3ly
11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 – HML8

Ryhmä 3.
1. 8v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 50,4a -- 01.46,4aly xx 120ve
2. 10v t Toy?s Elsemarie / (SnRa) 45,5a -- 01.47,1aly 60ve
3. 8v o Daredevil Duán / (SnRa) 51,2a -- 01.47,2aly 40ve
4. 10v o Jaguar Go / (SnRa) 47,0a -- 01.48,2aly x 30ve
5. 7v o Luxter Go / Elias (RuKo) 56,2a -- 01.48,6aly 20ve
6. 12v t Toy's Majlis / (SnRa) 46,3a -- 01.49,4aly 20ve
7. 9v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 50,2a -- 01.49,4aly
8. 7v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 51,7ly -- 01.51,5aly
9. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.52,3aly
10. 8v t Toy's Liselotte / (SnRa) 52,4a -- 01.52,4aly
11. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.52,4aly

Uutisia
plaaplaaplaa

Päivän Symppis:
Salmiakki-Kuningas

Paras Valjakko:
Draupnir Snilli ja Heimo T (RuKo)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?