Ravitalli Salta

Marraskuun Villit ravit - 21.11.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.11. - 10.11. - 21.11.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Marraskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Ryhmä 1.
1. 3v o Herra Hopea / (KiRa) 01.44,4ke -- 01.38,1ake xx 1000ve
2. 3v o Veikeä / (KiRa) 01.44,5ke -- 01.38,2ake xx 500ve
3. 3v o K. Tuulen Luro / Kari (Duo) 41,3 -- 01.38,4ake 250ve
4. 3v o Uudenkuun Varjovelho / Velho (CHER) 44,3ke -- 01.38,4ake xx 150ve
5. 3v o Nopsa Aura / Jani (Duo) ei enn -- 01.40,2ake 100ve
6. 3v o Sølv's Nirvanan Ruhtinas / (KiRa) 01.42,1ke -- 01.40,2ake
7. 3v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 37,3aly -- 01.40,3ake
8. 3v o Duanin Pessimisti / (KiRa) 01.42,6ke -- 01.40,3ake
9. 3v o Pyriitti / (KiRa) 01.43,2ke-- 01.41,3ake
10. 3v o Lörppö Lämäri / (KiRa) 01.44,5ke x -- 01.41,3ake xx

Ryhmä 2.
1. 3v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 35,4ake -- 01.35,2ake 1000ve
2. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 36,5ake -- 01.35,4ake 500ve
3. 3v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 37,1aly -- 01.35,5ake 250ve
4. 3v t Aikakauden Kuolemanvalssi / (KiRa) 35,1aly -- 01.36,3ake 150ve
5. 3v t Vallan Halpa / (KaRa) 35,2ake -- 01.36,3ake 100ve
6. 3v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 36,6aly -- 01.36,5ake
7. 3v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 35,4ake -- 01.37,2ake
8. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 35,4ake -- 01.37,3ake
9. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa) 01.36,5ake -- 01.38,5ake
10. 3v t Sølv's Legendaarinen Moka / (KiRa) 01.33,1ake xx -- 01.38,5ake


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ryhmä 1.
1. 4v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 35,4ake -- 01.34,1ake 2000ve
2. 4v t Viljan Vilma / Jani (Duo) ei enn -- 01.34,2ake 1000ve
3. 4v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 01.33,3ake x -- 01.34,2ake 500ve
4. 4v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.35,2ake x 300ve
5. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) ei enn -- 01.35,4ake x 200ve
6. 5v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 33,2a -- 01.35,5ake 200ve
7. 4v t Jokaradan Harmi / (KiRa) 32,6ke -- 01.36,3ake
8. 4v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 32,4ake -- 01.36,5ake xx
9. 4v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 36,2ake -- 01.36,5ake x
10. 4v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 34,6 -- 01.36,6ake
4v o Sølv?s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ke -- HLL
4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 33,4aly -- K

Ryhmä 2.
1. 5v t Radikalin Villimimmi / Noora (RDT) 31,1aly -- 01.30,3ake 2000ve
2. 4v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 01.30,2ake-- 01.30,4ake 1000ve
3. 4v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 32,1a -- 01.30,4ake 500ve
4. 4v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 32,0a -- 01.31,2ake 300ve
5. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Emmi (RDT) 30,2aly -- 01.31,2ake 200ve
6. 5v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 31,1a – 01.31,3ake 200ve
7. 4v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 31,5a -- 01.31,4ake
8. 4v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 31,5a -- 01.32,1ake
9. 4v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 32,1 -- 01.32,2ake x
10. 5v t Arvuuttaja RC / Anna (RDT) 32,3ly -- 01.32,5ake
5v t Unian Virivikinä / (Unia) 31,4a -- HML8


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2100m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 27,6aly -- 01.27,2ake 3000ve
2. 4v o Vehtari Mestari / Jani (Duo) 28,2 -- 01.27,4ake 1500ve
3. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 28,3ke -- 01.27,5ake 750ve
4. 5v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) 28,7ake -- 01.27,6ake x 450ve
5. 5v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 29,6 -- 01.28,1ake x 300ve
6. 6v t Tuomen Lumo / Emilia (Duo) 27,2 -- 01.28,5ake x
7. 8v t Kipakka / (Unia) 27,2a -- 01.29,2ake
8. 4v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 01.29,2ake-- 01.29,3ake
9. 5v t K. Ilo Alma / Kari (Duo) 28,1 -- 01.29,5ake
5v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,4a -- HPL

Ryhmä 2.
1. 7v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,8a -- 01.26,1ake x 3000ve
2. 6v o Encore / Noora (RDT) 26,4ake -- 01.26,4ake x 1500ve
3. 6v o Radikaali Weijari / Emmi (RDT) 26,3ake -- 01.26,5ake x 750ve
4. 7v o Unian Runoralli / (Unia) 26,5 -- 01.26,5ake 450ve
5. 7v o Ruskon Jupiter / (Unia) 26,1 -- 01.26,6ake 300ve
6. 11v t Dii-Dii Daalia / Anna (RDT) 27,0ake -- 01.27,3ake x
7. 7v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.27,3ake
8. 7v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 -- 01.27,5ake
9. 8v t Surusävel / (Unia) 26,3 -- 01.28,5ake

Ryhmä 3.
1. 7v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 -- 01.24,6ake xx 3000ve
2. 8v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.25,1ake 1500ve
3. 7v o Unian Korona / (Unia) 25,4 -- 01.25,2ake x 750ve
4. 5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- 01.25,3ake 450ve
5. 9v o EP Valon Poika / (Unia) 25,1a – 01.25,4ake 300ve
6. 8v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.26,1ake xx
7. 8v o Ryövärijätkä / (Unia) 25,2a -- 01.26,2ake xx
7v o AH Varjokuva / (Unia) 25,4 -- HPL
8v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 -- HLL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 01.23,4ake -- 01.23,3ake 4000ve
2. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 01.23,5 -- 01.23,4ake 2000ve
3. 7v t K. Caritta Hilla / Jorma (Duo) 24,1 -- 01.23,4ake 1000ve
4. 5v o Repolan Topias / (KiRa) 01.23,2 -- 01.24,5ake 600ve
5. 8v o O.R. Keisari / Anna (RDT) 24,1ake -- 01.24,5ake x 400ve
6. 7v t Snillin Aamutuima / Spookiness (RDT) 24,5aly -- 01.25,1ake x 400ve
7. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 24,4ake -- 01.25,3ake
8. 7v t Kekan Jekutar / Noora (RDT) 23,4ake -- 01.25,3ake
8v o Hulivei I.F. / Laura (RDT) 24,4ake -- HPL
8v o Ruskon Rymy-Reima / (KiRa) 1.23,8 -- HPL
13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – HLL

Ryhmä 2.
1. 10v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 22,5 -- 01.22,3ake 4000ve
2. 14v o Viritetty / (Unia) 22,9a -- 01.22,4ake 2000ve
3. 7v t Helmi Linja / (KiRa) 01.20,5ake -- 01.22,4ake 1000ve
4. 10v t Snilin Helmiäinen / (KiRa) 21,4aly -- 01.22,5ake 600ve
5. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a – 01.23,5ake 400ve
6. 6v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.20,2ake xx -- 01.24,1ake x
7. 11v t Snilin Tulililja / (KiRa) 22,0aly xx -- 01.24,3ake xx
8. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,3ake xx
9. 8v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly -- 01.24,4ake
11v o Josveinkin / (Unia) 22,2a -- HLL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Ryhmä 1.
1. 2v o Valentino II / (KiRa) 01.24,1ke -- 01.23,1ake 1000ve
2. 2v t K. Bam Crown / Emilia (Duo) ei enn – 01.23,5ake x 500ve
3. 2v t Valerye Foxy / (KiRa) 24,9ake -- 01.23,5ake 250ve
4. 2v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) ei enn. -- 01.24,1ake x 150ve
5. 2v o Guérat / (KiRa) 01.24,2ke -- 01.24,6ake 100ve
6. 2v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) ei enn. – 01.25,3ake x 100ve
7. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.25,5ake
8. 2v t Coriander / (KiRa) 01.25,6ke xx -- 01.26,2ake x
9. 2v o K. Camberg Laser / Kari (Duo) ei enn -- 01.26,2ake
10. 2v o Night Arrow / (KiRa) 24,5ake -- 01.26,2ake
11. 2v t Agatha Rus / (Kira) 01.27,4ake -- 01.26,2ake

Ryhmä 2.
1. 2v o Impasse Pomp / (TeKo) 19,4ke -- 01.20,1ake x 1000ve
2. 2v t Sweet Little Sin / Spookiness (RDT) 21,6ke -- 01.20,1ake 500ve
3. 2v o Velstadt / (KiRa) 01.22,1ke x -- 01.20,2ake 250ve
4. 2v o Habitude Pomp / Anna (RDT) 19,4aly -- 01.20,3ake 150ve
5. 2v o Ceyx / (KiRa) 01.22,4ke-- 01.21,2ake x 100ve
6. 2v o Know No Better / (KaRa) 18,6ly -- 01.21,5ake
7. 2v o Star Of Fate / Laura (RDT) 21,5ke -- 01.21,6ake
8. 2v t Quick Grand Coast / (KaRa) 17,3aly -- 01.22,3ake
2v t Krasivaya / Victor (DOMA) 22,5-- HLL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 5v t Maxpress Viola / Emilia (Duo) ei enn -- 01.19,1ake xx 2000ve
2. 3v t Navjokka / Igor (DOMA) 21,2 -- 01.19,5ake 1000ve
3. 4v t Malva Pace / Jani (Duo) ei enn -- 01.20,1ake 500ve
4. 3v o Yavkov Lev / Pavlov (DOMA) 21,5 -- 01.20,1ake x
5. 6v t Athena Ariel / Kari (Duo) ei enn -- 01.21,2ake


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 17,3a -- 01.17,3ake 3000ve
2. 3v t No Regrets / (KaRa) 18,8ly -- 01.17,4ake 1500ve
3. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 – 01.17,4ake xx 750ve
4. 3v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,5ake x 450ve
5. 4v o K. Nassau Kamp / Jani (Duo) 18,3 -- 01.17,6ake 300ve
6. 3v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 17,6ly -- 01.17,6ake xx 300ve
7. 3v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 18,2aly -- 01.18,1ake
8. 3v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 18,4 -- 01.18,5ake
9. 3v o Big Flash / (KaRa) 17,4aly -- 01.19,5ake
10. 3v t Whisper in the Wind / (KaRa) 17,5ke -- 01.19,5ake xx
4v o Ray Nover / Kari (Duo) 17,4 -- K

Ryhmä 2.
1. 5v t Pretty Sweet RC / Anna (RDT) 16,3ake -- 01.15,1ake 3000ve
2. 5v t Crumblin' Down / (Unia) 15,4a -- 01.15,1ake 1500ve
3. 3v o Gimme Monet / Heli (Team Ninitra) 16,4 -- 01.15,3ake xx 750ve
4. 3v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.15,4ake -- 01.15,4ake 450ve
5. 4v o Archduke Foxy / (KiRa) 15,7aly -- 01.15,6ake 300ve
6. 3v t Morningwish / (KiRa) 17,2aly -- 01.16,2ake 300ve
7. 3v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 01.16,5ake
8. 3v t OR'Blair Gold / (KiRa) 16,7ake -- 01.16,5ake
9. 3v t Atmosfernyy Sery / (KiRa) 01.16,2aly -- 01.17,1ake xx
5v o Last Cherokee / (Unia) 16,3a -- HML5
3v t Antidote Arrow / (KiRa) 01.16,1ake -- HML3

Ryhmä 3.
1. 5v t Chocoholic Cram! / Noora (RDT) 15,3aly -- 01.14,3ake 300ve
2. 7v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,4ake 1500ve
3. 5v o Ancient Highway / (Unia) 15,3a – 01.15,1ake 750ve
4. 4v o Less Is More RC / Aino (RDT) 15,2ly -- 01.15,4ake 450ve
5. 5v o K. Mr Magoo / Emilia (Duo) 15,2 -- 01.15,4ake 300ve
6. 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 01.15,1ake -- 01.15,5ake xx
7. 4v t Radical Like No Other / Emmi (RDT) 15,2ly -- 01.16,2ake
8. 5v o Raindrops Unia / (Unia) 15,3 -- 01.16,3ake
9. 4v t Night Warrior / (KiRa) 01.15,3ake x -- 01.16,4ake xx
4v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,0aly -- HPL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 6v o Demonic Foxy / Laura (RDT) 13,3aly -- 01.13,2ake 4000ve
2. 6v t Honey Style / (KiRa) 13,0aly -- 01.13,3ake 2000ve
3. 10v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,4ake xx 1000ve
4. 5v o Crimewave / (Unia) 14,4 -- 01.13,5ake 600ve
5. 8v t Quite Jaded / (Unia) 14,2a -- 01.13,5ake 400ve
6. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 01.13,2ake -- 01.13,6ake 400ve
7. 5v t Imperial Ach / Spookiness (RDT) 14,1ly -- 01.13,6ake
8. 7v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,6ake
9. 5v r Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 14,7 -- 01.15,3ake
10. 8v t Revenge Decker / (Unia) 13,4a -- 01.15,3ake xx
5v o Just In Case Unia / (Unia) 14,2 -- HLL
6v o Radical Wailord / Anna (RDT) 13,1ly -- HLL

Ryhmä 2.
1. 8v o Danger Zone / (Unia) 12,2a -- 01.12,5ake 4000ve
2. 8v t Monique Smoke / (Unia) 12,2a -- 01.12,5ake x 2000ve
3. 8v o Canned Heat / (Unia) 12,6a -- 01.12,6ake 1000ve
4. 12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,2a -- 01.13,2ake 600ve
5. 6v o Bennet Cram! / Emmi (RDT) 12,3ake -- 01.13,2ake 400ve
6. 6v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.12,2aly -- 01.13,3ake 400ve
7. 6v t Tik Tik Boom RC / Noora (RDT) 12,5ake -- 01.13,5ake x
8. 4v o Clockwork Foxy / (KiRa) 01.12,5ake -- 01.13,6ake
9. 8v o Masters of Reality / (Unia) 12,5a -- 01.14,1ake x
10. 8v t Pridezilla II / (Unia) 12,6 -- 01.14,5ake x
3v o Blackberry Toto / (KiRa) 01.12,9aly -- HPL
8v o Chamberlain Snili / (KiRa) 12,9ake -- HLL

Ryhmä 3.
1. 7v r Crane Force / Kari (Duo) 11,0 -- 01.12,3ake 4000ve
2. 7v t Radical Perfection / Aino (RDT) 11,9ly -- 01.12,4ake 2000ve
3. 7v o Psychédelic Rus / (Unia) 12,1a -- 01.12,6ake 1000ve
4. 7v o K. Jarret Ligus / Emilia (Duo) 10,3 -- 01.13,3ake 600ve
5. 8v o Dance for Victory / (KiRa) 11,2ly -- 01.13,5ake 400ve
6. 8v o Bluedust Speed / (Kira) 01.10,4ake-- 01.13,5ake 400ve
7. 6v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.11,5aly -- 01.14,3ake
8. 7v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.14,5ake
9. 8v o Radical Insomnia / Nelli (RDT) 11,4aly -- 01.14,5ake
7v o K. Allan Rubin / Jani (Duo) 12,0 -- HLL
8v o Just Chaos / (Unia) 11,8a – HLL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 2100m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Rutiini
1. 2v o Sølv's Callin' for Courage / (KiRa) p.01.21,5ke -- p.01.20,5ake 200ve
2. 2v o Druson Dawn / (Kira) p.24,5ke -- p.01.21,2ake 100ve


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 2100m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 2100m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
PERUTTU


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 2100m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU
8v o Nasty Bach / (KiRa) p.01.08,1aly --

LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1609m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Toy's Marilyn / Laura (RDT) 3.16,6aly -- 03.08,3aly x 80ve
2. 3v t Gue Tick Tock / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.08,6aly xx 40ve
3. 3v t Queenbee Speed / (KiRa) Ei enn. -- 03.10,5aly 20ve
4. 3v o Saltas Cuba Libre / Emmi (RDT) 3.01,5aly -- 03.10,5aly
5. 3v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.57,3aly -- 03.13,6aly xx

Ryhmä 2.
1. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.53,1 -- 02.57,1aly 100ve
2. 5v o Toy's Daniel / Nelli (RDT) 2.55,3aly -- 02.57,2aly 50ve
3. 4v o Hot-Air Charm RC / Noora (RDT) 3.01,7aly -- 02.57,4aly 30ve
4. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.58,4 – 02.57,4aly x 20ve
5. 5v o Jaws Bond / Inka (RDT) 2.53,2aly -- 02.59,4aly x 10ve
6. 4v o Radical Beware / Anna (RDT) 3.11,1ly -- 02.59,4aly xx 10ve
7. 4v t Radikalin Tiitinen / Aino (RDT) 3.00,5ly -- 02.59,4aly x
8. 4v T Ginger Estate / (KaRa) 02.56,2aly -- 03.00,6aly
9. 5v o Al Capony / (Unia) 3.09,3 -- 03.02,2aly x
10. 4v o Little Big Boy / (KaRa) 02.53,5aly -- 03.02,6aly x
12v o A.D. Taateli / (KiRa) 03.00,2aly -- HLL
4v t Carambola IV / (KaRa) 02.55,2aly -- HLL

Ryhmä 3.
1. 6v t Radikaali Romanssi / Vilja (RDT) 2.48,2ly -- 02.46,4aly x 100ve
2. 5v t Narrilaivan Friendly / (KiRa) 2.44,7ly -- 02.46,4aly 50ve
3. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.46,2 -- 02.46,6aly 30ve
4. 13v o A.D. Essin Eevertti / (KiRa) 2.45,4ly-- 02.47,4aly 20ve
5. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- 02.48,3aly 10ve
6. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.48,3aly 10ve
7. 5v t Radical Elysee / Aimo (RDT) 2.50,3aly -- 02.48,4aly
8. 5v o Unian Fairfax / (Unia) 2.52,3 -- 02.48,4aly
9. 14v o A.D. Dance for Beat / (KiRa) 02.49,5ly -- 02.49,5aly
10. 4v o Sølv's Peikko / (KiRa) 2.47,6ly -- 02.51,2aly
11. 5v t Laminka Speed / (Unia) 2.53,0 -- 02.51,6aly xx
5v o Unian Lamborgini / (Unia) 2.53,0 -- HML10

Ryhmä 4.
1. 8v o Narrilaivan Giblin / Ulla (RDT) 2.28,7aly -- 02.34,2aly xx 120ve
2. 8v t Radical Distress / Leena (RDT) 2.31,6aly -- 02.34,5aly 60ve
3. 9v t Pompeji Suspiria / Oona (RDT) 2.30,4aly -- 02.34,6aly xx 40ve
4. 6v t Radical Eclipse / (Unia) 2.44,4a -- 02.36,1aly x 30ve
5. 11v t Neiming Girl / Pilvi (RDT) 2.27,2aly -- 02.36,4aly 20ve
6. 5v o Narrilaivan Ikiaika / (KiRa) 02.25,4aly -- 02.37,1aly xx
7. 7v o Radical Gotcha! / Ilmari (RDT) 2.30,2aly -- 02.38,2aly x
8. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.44,2 -- 02.39,2aly
9. 8v t Narrilaivan Lilith / (Unia) 2.38,1 -- 02.39,6aly
5v o Unian Revenge / (Unia) 2.29,4a -- HLL

Ryhmä 5.
1. 9v o Maestro Go / (Unia) 2.17,5 – 02.17,2aly 140ve
2. 13v o It's Coming Soon / Tiina (RDT) 2.20,3aly -- 02.17,3aly x 70ve
3. 5v t Narrilaivan Tiffany / (KiRa) 02.17,6aly -- 02.17,5aly 50ve
4. 4v o Sølv's Jupiter / (Kira) 02.17,5aly -- 02.18,2aly 40ve
5. 9v o Paintthetownred / (Unia) 2.18,4a -- 02.18,3aly 30ve
6. 12v t Twinky I.F. / Ella (RDT) 2.13,5aly -- 02.18,3aly
7. 9v t Medo Metal / (Unia) 2.20,1a -- 02.18,5aly
8. 16v t Narrilaivan Liitäjä / (Unia) 2.19,4 -- 02.19,3aly x
9. 12v o Rásmus SWE / (Unia) 2.18,2 -- 02.19,6aly


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1609m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly -- 02.23,2aly xx 80ve
2. 3v t Toy's Phoebe / Laura (RDT) 2.25,3aly -- 02.24,2aly 40ve
3. 3v o Balwinder I.F. / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.25,1aly x 20ve
4. 3v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.22,8ake -- 02.25,2aly x 10ve
5. 3v o Changed Into Duán / (KiRa) Ei enn. -- 02.25,4aly 5ve
6. 3v t Alfhild Rys / (Kira) 02.12,4aly x -- 02.25,5aly x
7. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.27,5aly
8. 3v o Acid Plum / (Unia) ei enn. -- 02.27,5aly
9. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.27,6aly x
10. 3v o Enoc Magnum / (Unia) ei enn. -- 02.28,4aly

Ryhmä 2.
1. 4v o Gillyweed RC / Noora (RDT) 2.21,2ly -- 02.20,2aly xx 100ve
2. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.20,2aly x 50ve
3. 4v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) 02.25,5aly -- 02.20,2aly 30ve
4. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.20,6aly 20ve
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.21,1aly 10ve
6. 4v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.21,2aly x 10ve
7. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.21,3aly
8. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.22,4aly xx
9. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.23,5aly
10. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.24,1aly x
18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- HLL
5v t Roseau / (Unia) 2.23,3a -- K

Ryhmä 3.
1. 11v o Quizle / Pusu (Adina) 2.13,1 -- 02.11,3aly 120ve
2. 5v t Radical Shameless / Aino (RDT) 2.10,1aly -- 02.11,4aly 60ve
3. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.11,6aly 40ve
4. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.12,2aly 30ve
5. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.12,4aly 20ve
6. 4v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.18,2aly -- 02.12,6aly 20ve
7. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.15,3 -- 02.14,5aly xx
8. 4v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.17,4aly -- 02.14,5aly
9. 7v t Love To Bits / Emmi (RDT) 2.09,1aly -- 02.16,2aly
5v o Liten Lösning / (Unia) 2.13,2a -- HLL
4v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.16,6aly - K
15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- K

Ryhmä 4.
1. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.51,1aly 140ve
2. 9v t Betty Blue RC / (Unia) 1.48,2a -- 01.51,4aly xx 70ve
3. 8v o Hampus NRL / Inka (RDT) 1.59,5aly -- 01.51,4aly 50ve
4. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.52,2aly 40ve
5. 7v o Capoeira Warrior / Oona (RDT) 1.51,4aly -- 01.52,3aly 30ve
6. 15v t Toy's Nancy / (Unia) 1.42,4 – 01.52,3aly 30ve
7. 7v o Top Priority / Leena (RDT) 1.52,2aly -- 01.52,5aly
8. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.53,1aly x
9. 7v t Barbarella RC / Nelli (RDT) 1.58,6aly -- 01.55,1aly
10. 7v o Fire Heart / (KiRa) 54,8x -- 01.55,3aly
11. 8v t Bellaire RC / Aimo (RDT) 1.55,2aly -- 01.55,3aly
7v o Radical Grimmer / Vilja (RDT) 1.52,3aly -- HLL

Uutisia
Keli oli nollan paikkeilla ja aurinko paistoi. Vielä saatiin nauttia syyskelistä näin talven alussa.

Päivän Symppis:
Night Warrior

Paras Valjakko:
Purnin Valveikas ja Anders (Team Ninitra)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?