Ravitalli Salta

Marraskuun Villit ravit - 10.11.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.11. - 10.11. - 21.11.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Marraskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 2v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) ei enn. -- 26,4ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 36,2ake -- 01.35,4ake 1000ve
2. 3v t Vallan Halpa / (KaRa) 35,2ake -- 01.35,5ake 500ve
3. 3v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 36,4ly -- 01.36,2ake 250ve
4. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 38,4ake -- 01.36,5ake xx 150ve
5. 3v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 36,6aly -- 01.37,1ake 100ve
6. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 35,4ake -- 01.37,2ake x 100ve
7. 3v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 37,3ake -- 01.37,4aly
8. 3v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 35,4ake -- 01.37,4ake
9. 3v o Nopsa Aura / Jani (Duo) ei enn -- 01.38,1ake
10. 3v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 37,1aly -- 01.38,3ake
11. 3v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 33,4aly -- 01.38,5ake
3v o K. Tuulen Luro / Kari (Duo) 41,3 -- HLL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ryhmä 1.
1. 4v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.32,2ake 2000ve
2. 4v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 35,4ake -- 01.32,4ake 1000ve
3. 4v t Viljan Vilma / Jani (Duo) ei enn -- 01.32,5ake 500ve
4. 5v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 33,2a -- 01.33,1ake 300ve
5. 4v o Sølv?s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ke -- 01.33,5ake 200ve
6. 4v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 34,6 -- 01.34,2ake
7. 5v t Arvuuttaja RC / Anna (RDT) 32,3ly -- 01.34,5ake xx
8. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) ei enn -- 01.35,5ake
9. 4v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 35,4ake -- 01.35,6ake x

Ryhmä 2.
1. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Emmi (RDT) 30,2aly -- 01.30,2ake x 2000ve
2. 4v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 31,5a -- 01.30,3ake 1000ve
3. 4v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 31,5a -- 01.30,4ake 500ve
4. 5v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 31,1a – 01.31,3ake 300ve
5. 5v t Radikalin Villimimmi / Noora (RDT) 31,1aly -- 01.31,4ake 200ve
6. 5v t Unian Virivikinä / (Unia) 31,4a -- 01.31,6ake
7. 4v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 32,0a -- 01.32,2ake x
8. 4v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 32,1 -- 01.32,2ake x
9. 4v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 32,1a -- 01.32,4ake x


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2100m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 8v t Kipakka / (Unia) 27,2a -- 01.27,2ake xx 3000ve
2. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 27,6aly -- 01.27,3ake 1500ve
3. 5v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 29,6 -- 01.28,1ake 750ve
4. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 28,3ke -- 01.28,2ake 450ve
5. 5v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) 28,7ake -- 01.28,3ake 300ve
6. 5v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,4a -- 01.28,3ake x
7. 4v o Vehtari Mestari / Jani (Duo) 28,2 -- 01.28,5ake
8. 5v t K. Ilo Alma / Kari (Duo) 28,1 -- 01.29,2ake
9. 6v t Tuomen Lumo / Emilia (Duo) 27,2 -- 01.29,4ake

Ryhmä 2.
1. 6v o Encore / Noora (RDT) 26,4ake -- 01.26,2ake 3000ve
2. 6v o Radikaali Weijari / Emmi (RDT) 26,3ake -- 01.26,3ake 1500ve
3. 7v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,8a -- 01.26,3ake 750ve
4. 7v o Unian Runoralli / (Unia) 26,5 -- 01.26,5ake 450ve
5. 11v t Dii-Dii Daalia / Anna (RDT) 27,0ake -- 01.26,5ake xx
6. 7v o Ruskon Jupiter / (Unia) 26,1 -- 01.27,6ake
7. 7v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.28,4ake xx
8v t Surusävel / (Unia) 26,3 -- HLL

Ryhmä 3.
1. 8v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.24,5ake xx 3000ve
2. 9v o EP Valon Poika / (Unia) 25,1a – 01.25,2ake 1500ve
3. 8v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 -- 01.25,2ake 750ve
4. 7v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 -- 01.25,4ake xx 450ve
5. 8v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.25,5ake 300ve
6. 7v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 -- 01.26,3ake xx
7. 7v o Unian Korona / (Unia) 25,4 -- 01.26,3ake
8. 8v o Ryövärijätkä / (Unia) 25,2a -- 01.26,6ake x
7v o AH Varjokuva / (Unia) 25,4 -- K


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
1. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a – 01.23,2ake x 4000ve
2. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 24,4ake -- 01.23,3ake x 2000ve
3. 11v o Josveinkin / (Unia) 22,2a -- 01.24,1ake xx 1000ve
4. 7v t Kekan Jekutar / Noora (RDT) 23,4ake -- 01.24,1ake x 600ve
5. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,2ake x 400ve
6. 8v o O.R. Keisari / Anna (RDT) 24,1ake -- 01.24,2ake x 400ve
7. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – 01.25,1ake
8. 7v t K. Caritta Hilla / Jorma (Duo) 24,1 -- 01.25,2ake
9. 8v o Hulivei I.F. / Laura (RDT) 24,4ake -- 01.25,5ake x
10. 7v t Snillin Aamutuima / Spookiness (RDT) 24,5aly -- 01.26,1ake
11. 14v o Viritetty / (Unia) 22,9a -- 01.26,2ake x
12. 10v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 22,5 -- 01.26,4ake x


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Know No Better / (KaRa) 18,6ly -- 01.21,2ake 1000ve
2. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.21,3ake 500ve
3. 2v t Sweet Little Sin / Spookiness (RDT) 21,6ke -- 01.21,4ake x 250ve
4. 2v t No Regrets / (KaRa) 18,8ly -- 01.21,4ake 150ve
5. 2v o K. Camberg Laser / Kari (Duo) ei enn -- 01.21,5ake 100ve
6. 2v o Impasse Pomp / (TeKo) 19,4ke -- 01.22,3ake 100ve
7. 2v o Star Of Fate / Laura (RDT) 21,5ke -- 01.22,5ake
8. 2v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) ei enn. – 01.23,2ake xx
9. 2v o Big Flash / (KaRa) 17,4aly -- 01.23,3ake
10. 2v t K. Bam Crown / Emilia (Duo) ei enn – 01.23,5ake
11. 2v t Quick Grand Coast / (KaRa) 17,3aly -- 01.24,2ake
2v o Habitude Pomp / Anna (RDT) 19,4aly -- HPL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini
1. 4v t Malva Pace / Jani (Duo) ei enn -- 01.19,3ake 300ve
2. 5v t Maxpress Viola / Emilia (Duo) ei enn -- 01.19,4ake x 200ve
3. 6v t Athena Ariel / Kari (Duo) ei enn -- 01.19,5ake x 100ve


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 17,6ly -- 01.17,3ake 3000ve
2. 3v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,3ake 1500ve
3. 3v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 17,3a -- 01.17,4ake 750ve
4. 3v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 18,2aly -- 01.18,2ake 450ve
5. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 – 01.18,3ake 300ve
6. 3v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 18,4 -- 01.19,4ake
7. 4v o K. Nassau Kamp / Jani (Duo) 18,3 -- 01.19,5ake
8. 3v t Whisper in the Wind / (KaRa) 18,2aly -- 01.19,5ake
9. 4v o Ray Nover / Kari (Duo) 17,4 -- 01.19,5ake
10. 3v o Gimme Monet / Heli (Team Ninitra) 16,4 -- 01.19,6ake xx

Ryhmä 2.
1. 4v t Radical Like No Other / Emmi (RDT) 15,2ly -- 01.15,2ake 3000ve
2. 5v t Crumblin' Down / (Unia) 15,4a -- 01.15,4ake 1500ve
3. 5v o Last Cherokee / (Unia) 16,3a -- 01.15,6ake 750ve
4. 7v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,1ake x 450ve
5. 4v o Less Is More RC / Aino (RDT) 15,2ly -- 01.16,4ake 300ve
6. 5v o K. Mr Magoo / Emilia (Duo) 15,2 -- 01.16,5ake
7. 5v o Ancient Highway / (Unia) 15,3a – 01.16,5ake
8. 5v t Pretty Sweet RC / Anna (RDT) 16,3ake -- 01.17,1ake
9. 5v t Chocoholic Cram! / Noora (RDT) 15,3aly -- 01.17,3ake
5v o Raindrops Unia / (Unia) 15,3 -- HLL


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1
1. 6v o Radical Wailord / Anna (RDT) 13,1ly -- 01.14,4ake 4000ve
2. 5v r Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 14,7 -- 01.14,5ake x 2000ve
3. 8v t Quite Jaded / (Unia) 14,2a -- 01.15,2ake 1000ve
4. 8v t Revenge Decker / (Unia) 13,4a -- 01.15,2ake 600ve
5. 6v o Demonic Foxy / Laura (RDT) 13,3aly -- 01.15,3ake 400ve
6. 5v t Imperial Ach / Spookiness (RDT) 14,1ly -- 01.15,6ake
7. 10v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.16,1ake
8. 5v o Crimewave / (Unia) 14,4 -- 01.16,1ake
9. 7v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.16,2ake
10. 5v o Just In Case Unia / (Unia) 14,2 -- 01.16,5ake xx

Ryhmä 2.
1. 8v o Danger Zone / (Unia) 12,2a -- 01.12,3ake 4000ve
2. 8v t Monique Smoke / (Unia) 12,2a -- 01.12,3ake 2000ve
3. 8v o Masters of Reality / (Unia) 12,5a -- 01.12,4ake 1000ve
4. 8v o Canned Heat / (Unia) 12,6a -- 01.13,2ake 600ve
5. 5v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.12,2aly -- 01.13,3ake 400ve
6. 6v t Tik Tik Boom RC / Noora (RDT) 12,5ake -- 01.13,5ake
7. 12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,2a -- 01.13,6ake
8. 6v o Bennet Cram! / Emmi (RDT) 12,3ake -- 01.14,1ake
8v t Pridezilla II / (Unia) 12,6 -- HLL

Ryhmä 3.
1. 7v o K. Allan Rubin / Jani (Duo) 12,0 -- 01.12,5ake xx 4000ve
2. 8v o Radical Insomnia / Nelli (RDT) 11,4aly -- 01.13,1ake 2000ve
3. 7v o Psychédelic Rus / (Unia) 12,1a -- 01.13,2ake 1000ve
4. 7v t Radical Perfection / Aino (RDT) 11,9ly -- 01.13,3ake 600ve
5. 8v o Just Chaos / (Unia) 11,8a – 01.13,4ake x
6. 7v o K. Jarret Ligus / Emilia (Duo) 10,3 -- 01.14,1ake
7. 5v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.11,5aly -- 01.14,2ake
8. 7v r Crane Force / Kari (Duo) 11,0 -- 01.14,4ake x


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 2100m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 2100m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 2100m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
PERUTTU


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 2100m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1609m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Carambola IV / (KaRa) 02.55,2aly -- 02.56,4aly 80ve
2. 3v o Little Big Boy / (KaRa) 02.53,5aly -- 02.58,4aly 40ve
3. 3v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.57,3aly -- 03.05,2aly 20ve
4. 3v t Toy's Marilyn / Laura (RDT) 3.16,6aly -- 03.06,4aly
5. 3v o Saltas Cuba Libre / Emmi (RDT) 3.01,5aly -- 03.06,5aly
3v t Gue Tick Tock / Spookiness (RDT) ei enn. -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v o Jaws Bond / Inka (RDT) 2.53,2aly -- 02.53,4aly 100ve
2. 5v o Al Capony / (Unia) 3.09,3 -- 02.54,5aly xx 50ve
3. 5v o Toy's Daniel / Nelli (RDT) 2.55,3aly -- 02.55,4aly xx 30ve
4. 5v o Unian Fairfax / (Unia) 2.52,3 -- 02.56,5aly 20ve
5. 4v o Hot-Air Charm RC / Noora (RDT) 3.01,7aly -- 02.58,6aly 10ve
6. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.53,1 -- 03.00,3aly x 10ve
7. 4v o Radical Beware / Anna (RDT) 3.11,1ly -- 03.00,4aly
8. 5v o Unian Lamborgini / (Unia) 2.53,0 -- 03.01,1aly
9. 4v t Radikalin Tiitinen / Aino (RDT) 3.00,5ly -- 03.01,2aly
10. 4v t Ginger Estate / (KaRa) 02.56,2aly -- 03.02,6alyy
12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.58,4 – HLL
5v t Laminka Speed / (Unia) 2.53,0 -- K

Ryhmä 3.
1. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.46,2 -- 02.42,2aly 120ve
2. 7v o Radical Gotcha! / Ilmari (RDT) 2.30,2aly -- 02.43,2aly 60ve
3. 6v t Radikaali Romanssi / Vilja (RDT) 2.48,2ly -- 02.44,3aly 40ve
4. 8v t Radical Distress / Leena (RDT) 2.31,6aly -- 02.45,3aly x 30ve
5. 5v t Radical Elysee / Aimo (RDT) 2.50,3aly -- 02.46,2aly 20ve
6. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- 02.46,4aly x 20ve
7. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.44,2 -- 02.46,5aly
8. 9v t Pompeji Suspiria / Oona (RDT) 2.30,4aly -- 02.47,2aly
9. 8v t Narrilaivan Lilith / (Unia) 2.38,1 -- 02.47,3aly
4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- HPL
6v t Radical Eclipse / (Unia) 2.44,4a -- HLL

Ryhmä 4.
1. 9v o Paintthetownred / (Unia) 2.18,4a -- 02.20,3aly 140ve
2. 5v o Unian Revenge / (Unia) 2.29,4a -- 02.21,3aly 70ve
3. 12v t Twinky I.F. / Ella (RDT) 2.13,5aly -- 02.22,4aly 50ve
4. 12v o Rásmus SWE / (Unia) 2.18,2 -- 02.23,3aly 40ve
5. 16v t Narrilaivan Liitäjä / (Unia) 2.19,4 -- 02.23,4aly 30ve
6. 13v o It's Coming Soon / Tiina (RDT) 2.20,3aly -- 02.24,1aly xx
7. 9v o Maestro Go / (Unia) 2.17,5 –- 02.24,2aly
8. 9v t Medo Metal / (Unia) 2.20,1a -- 02.24,6aly xx
9. 11v t Neiming Girl / Pilvi (RDT) 2.27,2aly -- 02.25,2aly xx
10. 8v o Narrilaivan Giblin / Ulla (RDT) 2.28,7aly -- 02.25,4aly


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1609m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.18,2aly -- 02.22,5aly 80ve
2. 3v o Enoc Magnum / (Unia) ei enn. -- 02.22,5aly x 40ve
3. 3v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.22,8ake -- 02.23,1aly 20ve
4. 3v o Acid Plum / (Unia) ei enn. -- 02.23,5aly 10ve
5. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.24,1aly 5ve
6. 3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly -- 02.24,5aly
7. 3v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.17,4aly -- 02.25,2aly
8. 3v o Balwinder I.F. / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.26,4aly
3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- HML6
3v t Toy's Phoebe / Laura (RDT) 2.25,3aly -- HLL

Ryhmä 2.
1. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.20,1aly 100ve
2. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.21,3aly 50ve
3. 4v o Gillyweed RC / Noora (RDT) 2.21,2ly -- 02.21,4aly 30ve
4. 4v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) 02.25,5aly -- 02.22,3aly 20ve
5. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.22,5aly xx 10ve
6. 5v t Roseau / (Unia) 2.23,3a -- 02.23,3aly x
7. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.24,5aly
8. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. – 02.25,4aly
9. 4v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.25,6aly
10. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.25,6aly

Ryhmä 3.
1. 7v t Love To Bits / Emmi (RDT) 2.09,1aly -- 02.11,3aly 120ve
2. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.11,3aly 60ve
3. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.13,2aly 40ve
4. 5v t Radical Shameless / Aino (RDT) 2.10,1aly -- 02.13,5aly 30ve
5. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.14,1aly 20ve
6. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.14,5aly 20ve
7. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.15,1aly
8. 5v o Liten Lösning / (Unia) 2.13,2a -- 02.15,2aly x
9. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.15,3 -- 02.15,5aly
10. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.16,2aly
11. 11v o Quizle / Pusu (Adina) 2.13,1 -- 02.16,5aly xx
12. 4v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.18,3aly -- 02.16,6aly x

Ryhmä 4.
1. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.54,5aly 140ve
2. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.54,5aly 70ve
3. 8v t Bellaire RC / Aimo (RDT) 1.55,2aly -- 01.54,6aly 50ve
4. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.54,6aly 40ve
5. 7v o Capoeira Warrior / Oona (RDT) 1.51,4aly -- 01.55,3aly 30ve
6. 7v o Top Priority / Leena (RDT) 1.52,2aly -- 01.55,5aly 30ve
7. 15v t Toy's Nancy / (Unia) 1.42,4 – 01.56,5aly
8. 7v t Barbarella RC / Nelli (RDT) 1.58,6aly -- 01.57,2aly
9. 7v o Radical Grimmer / Vilja (RDT) 1.52,3aly -- 01.59,1aly
10. 9v t Betty Blue RC / (Unia) 1.48,2a -- 01.59,4aly
11. 8v o Hampus NRL / Inka (RDT) 1.59,5aly -- 01.59,4aly

Uutisia
Pienessä pakkaskelissä saatiin ravit ajettua. Illasta alkoi hieman lunta satamaan, mutta se ei vaikuttanut radan kuntoon lainkaan.

Päivän Symppis:
K. Mr Magoo

Paras Valjakko:
Radical Beware ja Anna (RDT)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?