Ravitalli Salta

Marraskuun Villit ravit - 4.11.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 4.11. - 10.11. - 21.11.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Marraskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v o K. Tuulen Luro / Kari (Duo) 41,3 -- 01.35,2ake 1000ve
2. 3v t Vallan Halpa / (KaRa) 37,2ly -- 01.35,2ake 500ve
3. 3v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 52,5ke ? 01.35,4ake 250ve
4. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 39,7ke -- 01.35,4ake x 150ve
5. 3v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 35,6ly x -- 01.35,4ake 100ve
6. 3v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 49,4ke x -- 01.36,2ake x
7. 3v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 36,4ly x -- 01.37,6ake
8. 3v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 33,4aly -- 01.38,1ake
9. 3v o Nopsa Aura / Jani (Duo) ei enn -- 01.38,1ake x
10. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 38,4ly x -- 01.38,4ake


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 4v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 31,5a -- 01.30,1ake 2000ve
2. 4v o Sølv?s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ke -- 01.30,2ake 1000ve
3. 4v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 32,1a -- 01.30,5ake 500ve
4. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) ei enn -- 01.30,6ake 300ve
5. 4v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 31,5a -- 01.32,2ake x 200ve
6. 5v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 31,1a – 01.32,2ake x 200ve
7. 5v t Unian Virivikinä / (Unia) 31,4a -- 01.32,3ake
8. 5v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 33,2a -- 01.33,1ake
9. 4v t Viljan Vilma / Jani (Duo) ei enn -- 01.33,2ake
10. 4v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 32,1 -- 01.33,5ake x
4v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 34,6 -- HML8
4v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 32,0a -- K


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 2100m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 6v t Tuomen Lumo / Emilia (Duo) 27,2 -- 01.26,2ake 3000ve
2. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 28,3ke -- 01.26,5ake 1500ve
3. 5v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,4a -- 01.26,6ake 750ve
4. 7v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.27,2ake 450ve
5. 8v t Kipakka / (Unia) 27,2a -- 01.27,2ake 300ve
6. 8v t Surusävel / (Unia) 26,3 -- 01.27,2ake 300ve
7. 7v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,8a -- 01.28,2ake xx
8. 4v o Vehtari Mestari / Jani (Duo) 28,2 -- 01.28,2ake x
9. 5v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 29,6 -- 01.28,3ake
5v t K. Ilo Alma / Kari (Duo) 28,1 -- HPL
7v o Unian Runoralli / (Unia) 26,5 -- HPL

Ryhmä 2.
1. 7v o Unian Korona / (Unia) 25,4 -- 01.25,5ake 3000ve
2. 8v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 -- 01.25,6ake 1500ve
3. 7v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 -- 01.26,1ake x 750ve
4. 9v o EP Valon Poika / (Unia) 25,1a – 01.26,2ake 450ve
5. 7v o AH Varjokuva / (Unia) 25,4 -- 01.26,6ake 300ve
6. 8v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,3ake
7. 7v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 -- 01.27,4ake
8. 8v o Ryövärijätkä / (Unia) 25,2a -- 01.27,5ake
7v o Ruskon Jupiter / (Unia) 26,1 -- HML3
8v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- K


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 2100m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
1. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 21,5a – 01.23,2ake 4000ve
2. 10v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 22,5 -- 01.23,2ake 2000ve
3. 11v o Josveinkin / (Unia) 22,2a -- 01.23,2ake 1000ve
4. 14v o Viritetty / (Unia) 22,9a -- 01.23,2ake 600ve
5. 7v t K. Caritta Hilla / Jorma (Duo) 24,1 -- 01.23,4ake xx
6. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 24,4ake -- 01.24,4ake xx
7. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 – 01.24,4ake x
14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- K


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v t K. Bam Crown / Emilia (Duo) ei enn – 01.19,2ake 1000ve
2. 2v t Whisper in the Wind / (KaRa) 18,2aly -- 01.19,3ake xx 500ve
3. 2v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) ei enn. – 01.19,3ake x 250ve
4. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.19,6ake 150ve
5. 2v t No Regrets / (KaRa) 18,8ly -- 01.19,6ake 100ve
6. 2v o Know No Better / (KaRa) 18,6ly -- 01.20,2ake x
7. 2v o Big Flash / (KaRa) 17,4aly -- 01.20,5ake
8. 2v t Quick Grand Coast / (KaRa) 17,3aly -- 01.20,6ake
9. 2v o K. Camberg Laser / Kari (Duo) ei enn -- 01.22,3ake
2v o Impasse Pomp / (TeKo) 19,4ke -- K


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 5v t Maxpress Viola / Emilia (Duo) ei enn -- 01.19,2ake x 300ve
2. 4v t Malva Pace / Jani (Duo) ei enn -- 01.19,2ake 200ve
3. 6v t Athena Ariel / Kari (Duo) ei enn -- 01.20,1ake 100ve


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 5v o K. Mr Magoo / Emilia (Duo) 15,2 -- 01.16,2ke 3000ve
2. 5v t Crumblin' Down / (Unia) 15,4a -- 01.16,3ke 1500ve
3. 4v o K. Nassau Kamp / Jani (Duo) 18,3 -- 01.16,4ke 750ve
4. 3v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 17,3a -- 01.16,5ke 450ve
5. 5v o Ancient Highway / (Unia) 15,3a – 01.16,6ke x 300ve
6. 5v o Last Cherokee / (Unia) 16,3a -- 01.17,1ke 300ve
7. 3v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 18,4 -- 01.17,1ke 300ve
8. 4v o Ray Nover / Kari (Duo) 17,4 -- 01.17,1ke xx
9. 3v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,2ke
10. 3v o Gimme Monet / Heli (Team Ninitra) 16,4 -- 01.17,4ke
11. 7v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.18,4ke
12. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 – 01.18,4ke
13. 5v o Raindrops Unia / (Unia) 15,3 -- 01.18,5ke


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 2100m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 5v o Just In Case Unia / (Unia) 14,2 -- 01.13,5ake 4000ve
2. 8v o Canned Heat / (Unia) 12,6a -- 01.14,1ake 2000ve
3. 7v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,2ake 1000ve
4. 10v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.14,4ake 600ve
5. 5v r Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 14,7 -- 01.14,6ake 400ve
6. 8v o Masters of Reality / (Unia) 12,5a -- 01.15,3ake
7. 8v t Pridezilla II / (Unia) 12,6 -- 01.15,4ake
8. 5v o Crimewave / (Unia) 14,4 -- 01.15,6ake x
8v t Quite Jaded / (Unia) 14,2a -- HLL
8v t Revenge Decker / (Unia) 13,4a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.11,5aly -- 01.12,3ake 4000ve
2. 7v o K. Allan Rubin / Jani (Duo) 12,0 -- 01.12,5ake 2000ve
3. 7v o K. Jarret Ligus / Emilia (Duo) 10,3 -- 01.13,3ake x 1000ve
4. 8v t Monique Smoke / (Unia) 12,2a -- 01.13,3ake xx 600ve
5. 5v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.12,2aly -- 01.13,4ake x 400ve
6. 7v o Psychédelic Rus / (Unia) 12,1a -- 01.13,4ake
7. 8v o Danger Zone / (Unia) 12,2a -- 01.13,5ake xx
8. 7v r Crane Force / Kari (Duo) 11,0 -- 01.14,1ake x
9. 8v o Just Chaos / (Unia) 11,8a – 01.14,3ake
12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,2a -- HLL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 2100m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 2100m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 2100m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
PERUTTU


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 2100m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1609m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Little Big Boy / (KaRa) 02.54,4ly -- 02.53,5aly 80ve
2. 3v t Carambola IV / (KaRa) 02.55,5ly -- 02.55,2aly 40ve
3. 3v t Ginger Estate / (KaRa) 02.57,2aly -- 02.56,2aly
3v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.57,3aly -- K

Ryhmä 2.
1. 5v t Laminka Speed / (Unia) 2.53,0 -- 02.52,3aly 100ve
2. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.58,4 -- 02.52,5aly 50ve
3. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.53,1 -- 02.52,6aly 30ve
4. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.53,2aly x 20ve
5. 5v o Al Capony / (Unia) 3.09,3 -- 02.54,2aly
6. 5v o Unian Fairfax / (Unia) 2.52,3 -- 02.56,5aly
5v o Unian Lamborgini / (Unia) 2.53,0 -- HLL

Ryhmä 3.
1. 5v o Unian Revenge / (Unia) 2.29,4a -- 02.39,2aly 120ve
2. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.44,2 -- 02.40,2aly 60ve
3. 6v t Radical Eclipse / (Unia) 2.44,4a -- 02.40,4aly 40ve
4. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.46,2 -- 02.42,3aly x
5. 8v t Narrilaivan Lilith / (Unia) 2.38,1 -- 02.43,5aly xx
11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- HML4

Ryhmä 4.
1. 9v t Medo Metal / (Unia) 2.20,1a -- 02.18,2aly 140ve
2. 9v o Maestro Go / (Unia) 2.17,5 – 02.18,2aly 70ve
3. 9v o Paintthetownred / (Unia) 2.18,4a -- 02.19,4aly 50ve
4. 16v t Narrilaivan Liitäjä / (Unia) 2.19,4 -- 02.19,5aly x
5. 12v o Rásmus SWE / (Unia) 2.18,2 -- 02.19,5aly


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1609m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.18,2aly x -- 02.27,1aly x 80ve
2. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.27,3aly 40ve
3. 3v o Enoc Magnum / (Unia) ei enn. -- 02.28,2aly xx 20ve
4. 3v o Acid Plum / (Unia) ei enn. -- 02.28,4aly x 10ve
5. 3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly -- 02.28,6aly x
6. 3v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.18,3aly xx -- 02.28,6aly
7. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.29,2aly x
8. 3v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.17,4aly -- 02.29,2aly

Ryhmä 2.
1. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.23,2aly 100ve
2. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.23,5aly 50ve
3. 5v t Roseau / (Unia) 2.23,3a -- 02.23,5aly 30ve
4. 4v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) 02.25,5aly -- 02.23,6aly 20ve
5. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.23,6aly 10ve
6. 4v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.23,6aly
7. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- 02.24,4aly xx
8. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.24,6aly xx
9. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.25,2aly

Ryhmä 3.
1. 5v o Liten Lösning / (Unia) 2.13,2a -- 02.15,3aly 120ve
2. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.15,3 -- 02.15,4aly 60ve
3. 11v o Quizle / Pusu (Adina) 2.13,1 -- 02.15,6aly 40ve
4. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.16,2aly 30ve
5. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.16,4aly
6. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.17,2aly
7. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.17,4aly x
15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- HLL

Ryhmä 4.
1. 15v t Toy's Nancy / (Unia) 1.42,4 – 01.58,2aly 140ve
2. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.58,4aly 70ve
3. 9v t Betty Blue RC / (Unia) 1.48,2a -- 01.59,2aly xx 50ve
4. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.59,4aly
5. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 01.59,5aly
6. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 02.00,3aly x

Uutisia
Räntäsadetta ja pohjoistuulta. Ei mikään niin ihana keli ajella kilpaa..

Päivän Symppis:
Viritetty

Paras Valjakko:
K. Bam Crown ja Emilia (Duo)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?