Ravitalli Salta

Lokakuun Villit ravit - 24.10.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 15.10. - 18.10. - 24.10.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Lokakuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve
1. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) ei enn. -- 01.39,7ke Hyv. 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 3v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.37,1ly 1000ve
2. 3v t Snillin Kaarina / (SnRa) ei enn. – 01.37,2ly xx 500ve
3. 3v t Uudenkuun Aina-Unelma / Ida (Uusikuu) 36,3a -- 01.37,2ly 250ve
4. 3v o Kuningasjätkä RC / (RDT) 36,3aly -- 01.37,3ly 150ve
5. 3v t Pompeji Systeemi / (RDT) 46,9ke -- 01.37,3ly 100ve
6. 3v t Nopsa Aura / Jani (Duo) ei enn -- 01.37,5ly 100ve
7. 3v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 40,3 -- 01.38,4ly xx 100ve
8. 3v t Duanin Kultapiisku / (RDT) 46,8ke -- 01.38,4ly
9. 3v t Snillin Valpuriina / (SnRa) ei enn. -- 01.38,5ly
10. 3v o Saltan Huurteinen / (RDT) 47,0ke -- 01.40,3ly
11. 3v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 37,0ake-- 01.41,2ly xx
12. 3v t Radikalin Keruutar / (RDT) 34,2aly -- 01.41,4ly x
13. 3v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 36,6ly -- 01.42,2ly x
3v o K. Tuulen Luro / Kari (Duo) 41,3 -- HLL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ryhmä 1.
1. 5v t Arvuuttaja RC / (RDT) 32,3ly -- 01.35,3aly x 2000ve
2. 4v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 33,3aly – 01.36,2aly 1000ve
3. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly -- 01.36,5aly 500ve
4. 5v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.37,2aly 300ve
5. 5v t K. Carolin Tilta / Emilia (Duo) 33,6 -- 01.37,6aly x 200ve
6. 4v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 35,3ly – 01.38,4aly
7. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) ei enn – 01.39,2aly x
8. 5v t Toivon Metsätähti / Cici 39,8ke – 01.39,3aly
9. 4v t Viljan Vilma / Jani (Duo) ei enn -- 01.39,4aly
10. 5v r Tiedonjano / Sara 35,1ke – 01.39,6aly

Ryhmä 2.
1. 5v t Radikalin Villimimmi / (RDT) 31,1aly – 01.29,2aly 2000ve
2. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 30,4ke -- 01.29,3aly 1000ve
3. 5v o Manailla KAS / (RDT) 32,2aly – 01.29,5aly 500ve
4. 4v t Valheenpaljastaja / Ida 31,6ake – 01.30,3aly 300ve
5. 7v t Repolan Ikiliikkuja / (RDT) 30,2aly -- 01.31,1aly 200ve
6. 10v t Liljantytön Henkäys / Perho 30,4ke -- 01.32,4aly
7. 7v t Tupla-Tahti / Anton 31,3ke – 01.33,2aly xx
4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 31,6a -- HPL
5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly -- HML6


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,2ake -- 01.28,1aly x 3000ve
2. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,1ake -- 01.28,4aly 1500ve
3. 6v o Taivaan Myrskyvaroitus / Perho 29,1 – 01.28,5aly xx 750ve
4. 5v o O.R Varjotaikuri / Ida 29,3ly – 01.28,6aly 450ve
5. 4v o Vehtari Mestari / Jani (Duo) 28,2 – 01.29,1aly 300ve
6. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 29,1ke – 01.29,5aly 300ve
7. 8v o Viekas Kettu / Anton 29,2ke -- 01.29,5aly x
8. 5v t K. Ilo Alma / Kari (Duo) 28,1 – 01.31,4aly
9. 6v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 29,0ake – 01.31,5aly
4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 29,9 -- HPL
5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 28,8a -- HPL

Ryhmä 2.
1. 11v t Dii-Dii Daalia / (RDT) 27,0ake -- 01.26,3aly 3000ve
2. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,1 – 01.26,4aly 1500ve
3. 4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 27,2 -- 01.26,5aly 750ve
4. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 01.27,2aly x 450ve
5. 7v t K. Caritta Hilla / Jorma (Duo) 27,1 -- 01.27,3aly x 300ve
6. 6v t Tuomen Lumo / Emilia (Duo) 27,2 -- 01.27,4aly 300ve
7. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 26,4 – 01.27,6aly
8. 5v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 27,3ly – 01.28,2aly x
9. 6v o Encore / (RDT) 26,4ake – 01.28,4aly xx
10. 4v o Sotilasmuurahainen / Jukka 27,3ke – 01.29,4aly
11. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 27,2aly – 01.29,4aly
12. 7v t AH Lakuriina / (RDT) 27,6aly – 01.29,5aly

Ryhmä 3.
1. 5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly – 01.25,3aly 3000ve
2. 6v o Radikaali Weijari / (RDT) 26,3ake – 01.25,5aly 1500ve
3. 6v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- 01.25,6aly xx 750ve
4. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 25,9ake -- 01.26,5aly 450ve
5. 7v t Snillin Havina / (SnRa) 25,1 -- 01.27,2aly 300ve
6. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) ??25,2aly -- 01.27,6aly
7. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 25,9ake – 01.28,2aly xx
8. 8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,0ake -- 01.28,4aly
10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly -- K
7v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly – HLL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 7v t Ragnarök / (SnRa) 23,6a – 01.23,3aly xx 4000ve
2. 7v t Snillin Aamutuima / (RDT) 24,5aly -- 01.23,4aly x 2000ve
3. 8v o O.R. Keisari / (RDT) 24,1ake – 01.23,5aly 1000ve
4. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,7 – 01.24,2aly 600ve
5. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 – 01.24,3aly 400ve
6. 7v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 24,3ly – 01.24,6aly 400ve
7. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 – 01.25,1aly xx
8. 11v t O.K. Javana / (SnRa) 24,5 – 01.25,2aly
9. 8v o Hulivei I.F. / (RDT) 24,4ake -- 01.25,3aly x
10. 7v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a – 01.25,4aly x
9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.22,2aly 4000ve
2. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 -- 01.22,4aly xx 2000ve
3. 8v t Snillin Joperiina / (SnRa) 22,5a – 01.22,4aly 1000ve
4. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake – 01.22,5aly x 600ve
5. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake – 01.23,4aly x 400ve
6. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 22,3ake – 01.24,4aly 400ve
7. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a – 01.24,5aly
8. 7v t Kekan Jekutar / (RDT) 23,4ake -- 01.24,6aly
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly – HLL
8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 23,2aly – HML3
9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,4aly -- HLL

Ryhmä 3.
1. 11v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a – 01.21,3aly 4000ve
2. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 -- 01.21,5aly x 2000ve
3. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.22,1aly 1000ve
4. 14v t Nydelig og Grov / (SnRa) 22,3a -- 01.22,3aly 600ve
5. 14v o Tierra's Vinder / (SnRa) 22,1a – 01.22,3aly 400ve
6. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly – 01.22,5aly
7. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 01.22,6aly
8. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,0 -- 01.23,1aly
9. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,7 – 01.23,3aly xx
8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- HPL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Habitude Pomp / (RDT) 25,8ke -- 01.19,4aly 1000ve
2. 2v t K. Noose Peppi / Emilia (Duo) ei enn -- 01.19,4aly xx 500ve
3. 2v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.19,6aly x 250ve
4. 2v t Radical Jillabran / (RDT) 17,6ly -- 01.20,3aly xx 150ve
5. 2v t Viva La Vida / Anton 19,6ly -- 01.20,3aly x 100ve
6. 2v o Radical Adrenaline / (RDT) 18,2aly -- 01.21,2aly 100ve
7. 2v o Under Amour / Ida 25,6ke -- 01.21,5aly xx
8. 2v t Goldenness Duán / Enni (DS) ei enn -- 01.22,2aly x
9. 2v t Alevtina / Ria (DS) 18,2ly -- 01.23,1aly x
10. 2v o K. Drum Crown / Kari (Duo) ei enn -- 01.23,3aly
11. 2v t K. Bam Crown / Jani (Duo) ei enn -- 01.23,6aly
2v o Power Snilli / (SnRa) ei enn. – HLL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 4v t Malva Pace / Jani (Duo) ei enn -- 01.18,1aly xx 2000ve
2. 3v t Geisha Snilli / (SnRa) 19,5a -- 01.18,4aly 1000ve
3. 6v t Athena Ariel / Kari (Duo) ei enn -- 01.18,4aly x 500ve
4. 3v t Safe And Sound / Perho 20,5a -- 01.18,4aly x
5. 5v t Maxpress Viola / Emilia (Duo) ei enn -- 01.19,3aly
6. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 -- 01.21,3aly x


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v t Ivonne Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.17,6aly x 3000ve
2. 3v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 17,2aly -- 01.17,6aly 1500ve
3. 3v t Sándrine / Vilma K. (DS) 16,1aly – 01.18,3aly 750ve
4. 4v o Ray Nover / Kari (Duo) 17,4 – 01.18,3aly 450ve
5. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 16,3aly – 01.18,5aly x 300ve
6. 4v o K. Nassau Kamp / Jani (Duo) 18,3 – 01.18,5aly
7. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 17,1ly -- 01.19,1aly
8. 5v t Pretty Sweet RC / (RDT) 16,3ake -- 01.19,2aly
9. 3v t Cassandra Snilli / (SnRa) 18,4a -- 01.19,6aly

Ryhmä 2.
1. 4v t Radical Like No Other / (RDT) 15,2ly -- 01.14,1aly 3000ve
2. 4v t Fashion Snilli / (SnRa) 15,5 -- 01.14,5aly 1500ve
3. 4v o Akawain Duán / Billie (DS) 15,3aly – 01.15,2aly x 750ve
4. 4v o Less Is More / (RDT) 15,2ly -- 01.15,3aly 450ve
5. 4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 15,5aly -- 01.15,5aly
6. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.15,6aly
7. 5v o K. Mr Magoo / Emilia (Duo) 15,2 -- 01.16,4aly
5v t Chocoholic Cram! / (RDT) 15,3aly -- K


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 5v o Russian Roulette / Ida 14,5ke – 01.13,2aly 4000ve
2. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 14,5ke -- 01.13,4aly 2000ve
3. 4v o ?Radisláv Duán / Henna U. (DS) 14,8ke – 01.13,5aly 1000ve
4. 4v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 14,2ly – 01.13,5aly 600ve
5. 4v t Sunzoray Duán / Aave (DS) 14,2ke – 01.14,4aly 400ve
6. 4v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 14,3ke – 01.15,2aly
7. 5v t Rosamund Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.15,3aly
8. 4v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 14,4aly -- 01.15,3aly
5v o Quousic RAT / Piia (DS) ??14,4aly -- HLL
4v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 14,3ly -- HLL

Ryhmä 2.
1. 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) ?13,3aly – 01.13,1aly 4000ve
2. 4v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ?13,5ly – 01.13,1aly 2000ve
3. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 13,4a -- 01.13,1aly 1000ve
4. 5v t Imperial Ach / (RDT) 14,1ly -- 01.13,2aly xx 600ve
5. 8v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a – 01.14,5aly 400ve
6. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) ??14,2ly -- 01.15,3aly
7. 5v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 14,1ke – 01.15,4aly
8. 6v o Radical Wailord / (RDT) 13,1ly -- 01.15,5aly x
4v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) ?14,1aly – HPL
6v o Demonic Foxy / (RDT) 13,3aly -- HML7

Ryhmä 3.
1. 7v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a – 01.12,1aly x 4000ve
2. 5v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.11,5aly -- 01.12,2aly x 2000ve
3. 6v t Tik Tik Boom RC / (RDT) 12,5ake -- 01.12,5aly 1000ve
4. 7v o K. Allan Rubin / Jani (Duo) 12,0 – 01.12,5aly x 600ve
5. 5v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.12,2aly -- 01.12,5aly x 400ve
6. 10v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a – 01.13,3aly x
7. 6v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke – 01.14,4aly
8. 10v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a – 01.14,5aly
6v o Bennet Cram! / (RDT) 12,3ake - HPL
7v t Radical Perfection / (RDT) 12,1aly -- HLL

Ryhmä 4.
1. 8v t Chocoline Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.11,1aly 4000ve
2. 6v o Ubiquitous / Helena (DS) ?11,2aly – 01.11,1aly 2000ve
3. 6v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.11,3aly 1000ve
4. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.11,5aly 600ve
5. 7v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a – 01.11,5aly 400ve
6. 6v o K. Jarret Ligus / Emilia (Duo) 10,3 -- 01.12,3aly x 400ve
7. 11v o Little Rocke / (RDT) 11,3aly -- 01.12,4aly xx
8. 6v r Crane Force / Kari (Duo) 11,0 – 01.12,6aly x
9. 8v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,4a – 01.13,1aly
10. 11v t Nightbird Loisto / (RDT) 11,5aly -- 01.13,4aly
11. 8v o Radical Insomnia / (RDT) 11,4aly -- 01.13,5aly xx


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Captain Snilli / (SnRa) p.16,5a -- p.01.17,2aly 1000ve
2. 2v t Maya Stain / Vilma (DP) ei enn -- p.01.17,3aly 500ve
3. 2v o Rosenior Stain / Stanley (DP) ei enn -- p.01.18,1aly xx 250ve
4. 2v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) ei enn – p.01.18,5aly
5. 2v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) ei enn. -- p.01.18,5aly xx


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 3v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.16,2aly -- p.01.14,4aly 300ve
2. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.16,6aly -- p.01.15,3aly 200ve
3. 3v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.16,1aly -- p.01.15,5aly 100ve


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 4v o Flaming Snilli / (SnRa) p.11,5a -- p.01.11,1ly x 3000ve
2. 4v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.11,2a -- p.01.11,3ly 1500ve
3. 4v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.11,5aly -- p.01.11,5ly xx 750ve
4. 4v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.11,2aly – p.01.11,5ly 450ve
5. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.11,2aly -- p.01.11,6ly 300ve
6. 4v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.11,4aly -- p.01.12,1ly x 300ve
7. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.11,3a -- p.01.12,3ly x 300ve
8. 4v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.11,4aly -- p.01.12,3ly x
9. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.11,2a -- p.01.13,2ly x
10. 4v o Assess Duán / Jari K (DP) p.12,2aly -- p.01.13,6ly xx
11. 4v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.11,3aly -- p.01.14,4ly x
12. 4v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.11,3aly -- p.01.14,5ly xx
3v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.13,1aly -- HPL
4v o ?Capitano Duán / Nora (DP) p.11,5aly -- HLL


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.09,3aly x 4000ve
2. 7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly? -- p.01.09,5aly 2000ve
3. 5v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.09,1aly?? -- p.01.10,2aly 1000ve
4. 4v o Archangel Duán / Ari (DP) p.10,6aly -- p.01.10,5aly 600ve
5. 6v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly ?-- p.01.11,1aly 400ve
6. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly? -- p.01.11,4aly
7. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly – p.01.11,5aly
4v t ?Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.09,3aly -- HML2
4v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.09,3aly -- HPL

Ryhmä 2.
1. 6v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.08,2aly 4000ve
2. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly -- p.01.09,3aly 2000ve
3. 5v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.09,5aly 1000ve
4. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly -- p.01.09,6aly 600ve
5. 6v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- p.01.10,5aly xx
6. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,5aly
7. 5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.10,5aly
5v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,1aly -- K


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Radikalin Tiitinen / (RDT) 3.00,5ly -- 03.15,1aly 80ve
2. 3v o Hot-Air Charm RC / (RDT) 3.05,4ly – 03.15,2aly 40ve
3. 3v t Toy's Marilyn / (RDT) ei enn. -- 03.16,6aly 20ve
4. 3v o Radical Beware / (RDT) 3.11,1ly -- 03.17,4aly x 10ve
5. 3v t Toy's Monique / (SnRa) 3.12,2 – 03.21,1aly xx 5ve
6. 3v t Toy's Gloria / (SnRa) 3.06,0 -- 03.21,3aly xx
7. 3v o Saltas Cuba Libre / (RDT) ei enn. -- 03.21,4aly x
3v t Valentina TP / Ida ei enn. – HLL
10v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. -- HLL

Ryhmä 2.
1. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.51,6 – 02.54,3aly x 100ve
2. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.03,1 -- 02.54,4aly 50ve
3. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.59,3 – 02.54,6aly 30ve
4. 5v o Jaws Bond / (RDT) 2.53,2aly – 02.55,5aly 20ve
5. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.50,2 – 02.57,5aly 10ve
6. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.52,3 – 02.59,2aly
7. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – 02.59,3aly
4v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.06,3 -- HLL
5v o Toy's Daniel / (RDT) 2.55,3aly – HLL
5v t Radical Elysee / (RDT) 2.52,6aly -- HML2

Ryhmä 3.
1. 6v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.48,2ly -- 02.44,3aly xx 120ve
2. 7v o Wild Wizard / (SnRa) 2.48,7 -- 02.44,3aly 60ve
3. 11v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.48,3 -- 02.45,2aly 40ve
4. 7v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 2.46,4aly -- 02.45,2aly 30ve
5. 6v t Amalia Duán / Hippi (DS) 2.45,3aly -- 02.45,6aly x 20ve
6. 6v t Desideria Duán / Fredrik (DS) 2.44,5aly – 02.46,1aly
7. 6v o Ignorant Duán / Romeo (DS) 2.47,3aly – 02.46,1aly
8. 11v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.46,7 -- 02.46,3aly
9. 5v o Hampus Duán / Henna H. (DS) 2.48,8aly – 02.47,5aly
10. 5v o Allan Duán / Hilma K. (DS) 2.48,5aly – 02.48,1aly

Ryhmä 4. Ajettu tasoitusajona!
1. 8v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.33,1 -- 02.33,1ly 140ve
2. 8v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.32,2a – 02.33,3ly 70ve
3. 11v t Neiming Girl / (RDT) 2.31,5aly -- 02.33,3ly xx 50ve
4. 9v t Pompeji Suspiria / (RDT) 2.30,4aly – 02.34,5ly 40ve
5. 8v o Narrilaivan Giblin / (RDT) 2.30,2aly – 02.35,5ly x 30ve
6. 8v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.33,9 -- 02.36,2ly 30ve
7. 6v o Amonalvin Duán / Ralla (DS) 2.32,5aly -- 02.36,3ly x 30ve
8. 7v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,2aly – 02.36,4ly
9. 12v t Magic Ghost AD / Minna E. (DS) 2.37,3aly – 02.36,6ly
10. 8v t Radical Distress / (RDT) 2.31,6aly -- 02.37,2ly x
11. 7v t Daga Ida / Noora (DS) 2.32,3aly -- 02.37,2ly
12. 6v o Sailin' Light / (SnRa) 2.39,2a -- 02.37,3ly
13. 8v o Pleasentville / Ville (DS) 2.31,1aly – 02.37,4ly xx
14. 7v o Radical Gotcha! / (RDT) 2.30,2aly -- 02.37,4ly x

Ryhmä 5. Ajettu tasoitusajona!
1. 9v t Toy?s Peggy / (SnRa) 2.20,4a – 02.20,2ly x 140ve
2. 11v o Toy?s Hemming / (SnRa) 2.14,8 -- 02.20,2ly 70ve
3. 7v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.23,3a -- 02.20,3ly 50ve
4. 11v o Toy?s Franklin / (SnRa) 2.14,4a -- 02.20,5ly x 40ve
5. 11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 02.21,3ly 30ve
6. 12v t Twinky I.F. / (RDT) 2.15,4ly -- 02.22,2ly 30ve
7. 13v o It's Coming Soon / (RDT) 2.22,5aly -- 02.22,5ly 30ve
8. 11v o Toy?s Gullgosse / (SnRa) 2.14,5a -- 02.23,4ly
9. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.22,4a -- 02.23,6ly
10. 10v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.21,1a -- 02.24,4ly
11. 10v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.22,3 -- 02.24,4ly
12. 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.23,2aly -- 02.24,6ly x
7v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.27,2aly – HLL


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.23,2aly x 80ve
2. 3v t Toy's Aroania / (RDT) ei enn. -- 02.24,1aly 40ve
3. 3v t Toy's Saga / (SnRa) 2.23,3 -- 02.24,3aly 20ve
4. 4v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) ei enn. -- 02.24,4aly 10ve
5. 3v o Gillyweed RC / (RDT) 2.25,3aly -- 02.24,5aly x 5ve
6. 3v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) ei enn. -- 02.24,6aly
7. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.27,2aly x
8. 3v t Gottagofast / Niklas (DS) 2.25,8ake – 02.27,2aly x
9. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.27,3aly
3v t Hugging NRL / (SnRa) 2.20,1 – K

Ryhmä 2.
1. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 -- 02.21,2aly 100ve
2. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.24,3 -- 02.21,3aly 50ve
3. 4v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.20,3 -- 02.21,4aly 30ve
4. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.20,5 – 02.23,2aly 20ve
5. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – 02.23,4aly 10ve
6. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.24,6aly 10ve
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.25,3aly
8. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.25,4aly
9. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.19,2 – 02.25,5aly x
15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.20,5 -- K
4v o Tomtebos / Ida 2.19,2aly – HLL

Ryhmä 3.
1. 15 t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 – 02.13,3aly 120ve
2. 5v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 2.13,2aly – 02.13,5aly 60ve
3. 4v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.17,3 – 02.14,2aly xx 40ve
4. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 – 02.14,3aly 30ve
5. 4v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.16,2a -- 02.14,5aly 20ve
6. 5v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.13,5aly -- 02.14,5aly x
7. 4v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.17,8 -- 02.15,2aly
8. 5v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.14,2aly -- 02.16,3aly
9. 5v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.13,3aly -- 02.17,4aly
11v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 – K

Ryhmä 4.
1. 7v t Abbervail / Mirkka (DS) 2.07,7aly -- 02.06,3aly xx 120ve
2. 5v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.12,3 – 02.06,3aly 60ve
3. 6v t Malena NRL / Malin (DS) 2.06,1aly -- 02.06,5aly 40ve
4. 5v t Karianne Duán / Bert (DS) 2.07,0aly -- 02.06,6aly 30ve
5. 5v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.12,1 – 02.07,5aly 20ve
6. 7v o Håkan Tor / Sergei (DS) 2.05,1aly – 02.08,1aly xx 20ve
7. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.12,3 – 02.08,3aly x
8. 5v o William Duán / Aimo (DS) 2.06,5aly -- 02.08,4aly
9. 6v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.10,2a – 02.08,4aly x
10. 5v t Radical Shameless / (RDT) 2.10,1aly -- 02.09,5aly
11. 10v o Sugar Sorrow AD / Janina (DS) 2.06,3aly -- 02.10,3aly
7v t Love To Bits / (RDT) 2.10,3aly – HLL

Ryhmä 5.
1. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 – 01.59,1aly 120ve
2. 7v t Tryggve Elsa / Susanna (DS) 58,1aly -- 02.00,2aly xx 60ve
3. 7v t ?Sindicate RC / Seppo (DS) 2.04,4aly -- 02.00,2aly 40ve
4. 6v o Lackadaisical / Gregor (DS) 2.04,1aly -- 02.00,3aly x 30ve
5. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 02.00,4aly 20ve
6. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 57,3aly – 02.01,3aly 20ve
7. 7v o Tyr B / Sari (DS) 2.04,9aly -- 02.01,4aly xx
8. 8v o Hampus NRL / (RDT) 1.59,5aly -- 02.01,5aly x
9. 7v o Frideborg II / Börje (DS) 2.04,5aly – 02.02,4aly
10. 7v t Barbarella RC / (RDT) 2.02,3ly – 02.03,3aly xx
7v t Statuesque / reino (DS) 58,3aly-- HLL

Ryhmä 6.
1. 7v o Radical Grimmer / (RDT) 1.52,3aly -- 01.53,5aly 140ve
2. 7v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 55,4a – 01.54,5aly x 70ve
3. 8v t Toy's Liselotte / (SnRa) 54,5a – 01.55,1aly 50ve
4. 8v t Bellaire RC / (RDT) 1.55,2aly -- 01.55,2aly 40ve
5. 7v o Caporeira Warrior / (RDT) 1.54,3aly -- 01.55,4aly 30ve
6. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 54,2aly-- 01.56,3aly xx
7. 7v o Top Priority / (RDT) 1.54,4aly -- 01.56,4aly
8. 7v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 55,3aly – 01.57,2aly xx
9. 8v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 54,3a -- 01.57,4aly
7v o Daredevil Duán / (SnRa) 56,1a -- HLL

Ryhmä 7.
1. 11v o Nappula Speed / (SnRa) 46,8a -- 01.45,1aly x 140ve
2. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 01.45,2aly 70ve
3. 10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,0 -- 01.45,4aly 50ve
4. 10v o Sjötroll Duán / (SnRa) 44,3a -- 01.45,4aly x 40ve
5. 9v o Toy's Bjarte / (SnRa) 44,9 -- 01.45,5aly 30ve
6. 9v t JK Jasna / (SnRa) 47,2 -- 01.46,1aly
7. 11v t Aken Sassa / (SnRa) 44,2a -- 01.47,6aly
8. 10v t Toy?s Duva / (SnRa) 46,5a -- 01.48,2aly
9v o Jaguar Go / (SnRa) 47,0a -- HLL
13v o Toy?s Staffan / (SnRa) 44,2a -- HLL

Uutisia
Jaksoi aurinkokin pilkistää pilvien lomasta. Kylmä tuulenvire kävi pohjoisesta.

Päivän Symppis:
Snillin Havina

Paras Valjakko:
Saltan Rovasti ja Ronni (DS)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?