Ravitalli Salta

Lokakuun Villit ravit - 18.10.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 15.10. - 18.10. - 24.10.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Lokakuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt

KOELÄHTÖ 1. Tasoitusajo 2100m Kylmäverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 2. Tasoitusajo 2100m Lämminverisille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve


KOELÄHTÖ 3. Tasoitusajo 2100m Peitsareille
Hyväksytyn juoksun tehneet 50ve



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 3v t K. Tumen Aito / Emilia (Duo) 40,3 -- 01.37,1ly 1000ve
2. 3v o Kuningasjätkä RC / (RDT) 36,3aly -- 01.37,3ly 500ve
3. 3v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.37,3ly 250ve
4. 3v o Saltan Huurteinen / (RDT) 47,0ke -- 01.39,4ly 150ve
5. 3v t Duanin Kultapiisku / (RDT) 46,8ke -- 01.39,5ly 100ve
6. 3v t Radikalin Keruutar / (RDT) 34,2aly -- 01.39,5ly 100ve
7. 3v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 36,6ly -- 01.40,2ly 100ve
8. 3v t Nopsa Aura / Jani (Duo) ei enn -- 01.41,2ly
9. 3v t Snillin Valpuriina / (SnRa) ei enn. -- 01.41,6ly x
10. 3v t Uudenkuun Aina-Unelma / Ida (Uusikuu) 36,3a -- 01.41,6ly
11. 3v o K. Tuulen Luro / Kari (Duo) 41,3 -- 01.42,2ly
12. 3v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 37,0ake-- 01.42,3ly
3v t Snillin Kaarina / (SnRa) ei enn. – HML3
3v t Pompeji Systeemi / (RDT) 46,9ke -- HML4


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ryhmä 1.
1. 5v t Toivon Metsätähti / Cici 39,8ke – 01.35,3aly xx 2000ve
2. 5v t K. Carolin Tilta / Emilia (Duo) 33,6 -- 01.35,4aly x 1000ve
3. 4v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 35,3ly – 01.35,5aly x 500ve
4. 5v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.36,1aly 300ve
5. 5v r Tiedonjano / Sara 35,1ke – 01.36,2aly 200ve
6. 5v t Arvuuttaja RC / (RDT) 32,3ly -- 01.36,4aly
7. 4v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 33,3aly – 01.37,4aly
8. 4v t Viljan Vilma / Jani (Duo) ei enn -- 01.38,2aly
9. 6v o Artturo Kasper / Kari (Duo) ei enn – 01.39,3aly
10. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly -- 01.39,5aly

Ryhmä 2.
1. 7v t Tupla-Tahti / Anton 31,3ke – 01.29,3aly 2000ve
2. 10v t Liljantytön Henkäys / Perho 30,4ke -- 01.29,3aly 1000ve
3. 7v t Repolan Ikiliikkuja / (RDT) 30,2aly -- 01.29,4aly 500ve
4. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 30,4ke -- 01.29,4aly 300ve
5. 4v t Valheenpaljastaja / Ida 31,6ake – 01.30,4aly 200ve
6. 5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly -- 01.31,1aly
7. 5v t Radikalin Villimimmi / (RDT) 31,1aly – 01.31,6aly
8. 5v o Manailla KAS / (RDT) 32,2aly – 01.32,3aly xx
4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 31,6a -- K


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,2ake -- 01.28,2aly 3000ve
2. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 28,8a -- 01.28,2aly x 1500ve
3. 8v o Viekas Kettu / Anton 29,2ke -- 01.28,3aly x 750ve
4. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 29,1ke – 01.28,6aly 450ve
5. 5v t K. Ilo Alma / Kari (Duo) 28,1 – 01.29,2aly x 300ve
6. 6v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 29,0ake – 01.30,3aly x 300ve
7. 5v o O.R Varjotaikuri / Ida 29,3ly – 01.30,4aly
8. 6v o Taivaan Myrskyvaroitus / Perho 29,1 – 01.30,6aly
9. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,1ake -- 01.31,3aly
10. 4v o Vehtari Mestari / Jani (Duo) 28,2 – 01.31,5aly
4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 29,9 -- HPL

Ryhmä 2.
1. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,1 – 01.26,4aly x 3000ve
2. 6v t Tuomen Lumo / Emilia (Duo) 27,2 -- 01.26,4aly 1500ve
3. 11v t Dii-Dii Daalia / (RDT) 27,0ake -- 01.26,4aly 750ve
4. 5v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 27,3ly – 01.27,1aly 450ve
5. 4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 27,2 -- 01.27,4aly xx 300ve
6. 4v o Sotilasmuurahainen / Jukka 27,3ke – 01.27,5aly 300ve
7. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 01.28,2aly
8. 7v t AH Lakuriina / (RDT) 27,6aly – 01.28,3aly
9. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 26,4 – 01.28,3aly x
10. 6v o Encore / (RDT) 26,4ake – 01.29,2aly
11. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 27,2aly – 01.29,4aly
7v t K. Caritta Hilla / Jorma (Duo) 27,1 -- HPL

Ryhmä 3.
1. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) ??25,2aly -- 01.25,1aly 3000ve
2. 7v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly – 01.25,2aly 1500ve
3. 5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly – 01.25,4aly x 750ve
4. 8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,0ake -- 01.26,3aly 450ve
5. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly -- 01.26,4aly 300ve
6. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 25,9ake – 01.26,5aly
7. 6v o Radikaali Weijari / (RDT) 26,3ake – 01.27,5aly
8. 7v t Snillin Havina / (SnRa) 25,1 -- 01.28,3aly
5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 25,9ake -- K
6v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- HLL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 11v t O.K. Javana / (SnRa) 24,5 – 01.23,2aly 4000ve
2. 7v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a – 01.23,3aly 2000ve
3. 7v t Ragnarök / (SnRa) 23,6a – 01.23,3aly 1000ve
4. 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- 01.23,3aly xx 600ve
5. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 – 01.23,4aly 400ve
6. 7v t Snillin Aamutuima / (RDT) 24,5aly -- 01.24,1aly 400ve
7. 8v o Hulivei I.F. / (RDT) 24,4ake -- 01.24,2aly
8. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,7 – 01.24,5aly
9. 8v o O.R. Keisari / (RDT) 24,1ake – 01.24,5aly
10. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 – 01.25,2aly
11. 7v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 24,3ly – 01.25,5aly

Ryhmä 2.
1. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake – 01.22,2aly xx 4000ve
2. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 22,3ake – 01.22,3aly 2000ve
3. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a – 01.22,5aly 1000ve
4. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,4aly -- 01.23,3aly 600ve
5. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 23,2aly – 01.23,5aly 400ve
6. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 -- 01.23,6aly 400ve
7. 8v t Snillin Joperiina / (SnRa) 22,5a – 01.24,1aly x
8. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.24,2aly
9. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake – 01.24,5aly
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly – HPL
7v t Kekan Jekutar / (RDT) 23,4ake -- HPL

Ryhmä 3.
1. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 01.21,5aly 4000ve
2. 14v t Nydelig og Grov / (SnRa) 22,3a -- 01.21,5aly x 2000ve
3. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly – 01.22,1aly 1000ve
4. 14v o Tierra's Vinder / (SnRa) 22,1a – 01.22,4aly 600ve
5. 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.22,5aly 400ve
6. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.23,2aly
7. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,0 -- 01.23,2aly x
8. 11v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a – 01.23,3aly
9. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 -- 01.23,3aly xx
10. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,7 – 01.23,3aly


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Power Snilli / (SnRa) ei enn. – 01.19,5aly x 1000ve
2. 2v o Habitude Pomp / (RDT) 25,8ke -- 01.19,5aly xx 500ve
3. 2v t K. Noose Peppi / Emilia (Duo) ei enn -- 01.20,2aly 250ve
4. 2v t Viva La Vida / Anton 19,6ly -- 01.20,5aly 150ve
5. 2v o Under Amour / Ida 25,6ke -- 01.21,5aly 100ve
6. 2v t Alevtina / Ria (DS) 18,2ly -- 01.22,1aly 100ve
7. 2v o K. Drum Crown / Kari (Duo) ei enn -- 01.22,5aly
8. 2v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.22,5aly
9. 2v t K. Bam Crown / Jani (Duo) ei enn -- 01.23,3aly
10. 2v t Goldenness Duán / Enni (DS) ei enn -- 01.23,5aly
11. 2v o Radical Adrenaline / (RDT) 18,2aly -- 01.23,5aly
2v t Radical Jillabran / (RDT) 17,6ly -- HML4


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 5v t Maxpress Viola / Emilia (Duo) ei enn -- 01.18,2aly x 2000ve
2. 6v t Athena Ariel / Kari (Duo) ei enn -- 01.18,4aly 1000ve
3. 3v t Safe And Sound / Perho 20,5a -- 01.18,5aly 500ve
4. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 -- 01.20,1aly
5. 4v t Malva Pace / Jani (Duo) ei enn -- 01.20,1aly
6. 3v t Geisha Snilli / (SnRa) 19,5a -- 01.20,3aly xx


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v t Ivonne Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.17,2aly x 3000ve
2. 4v o Ray Nover / Kari (Duo) 17,4 – 01.17,3aly 1500ve
3. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 17,1ly -- 01.18,3aly 750ve
4. 3v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 17,2aly -- 01.18,5aly 450ve
5. 3v t Cassandra Snilli / (SnRa) 18,4a -- 01.19,2aly 300ve
6. 4v o K. Nassau Kamp / Jani (Duo) 18,3 – 01.19,3aly xx
7. 3v t Sándrine / Vilma K. (DS) 16,1aly – 01.19,3aly x
4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 16,3aly – HPL
5v t Pretty Sweet RC / (RDT) 16,3ake -- HLL

Ryhmä 2.
1. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.14,1aly 3000ve
2. 4v o Akawain Duán / Billie (DS) 15,3aly – 01.14,4aly x 1500ve
3. 5v t Chocoholic Cram! / (RDT) 15,3aly -- 01.15,2aly 750ve
4. 4v o Less Is More / (RDT) 15,2ly -- 01.15,2aly 450ve
5. 5v o K. Mr Magoo / Emilia (Duo) 15,2 -- 01.15,3aly xx
6. 4v t Fashion Snilli / (SnRa) 15,5 -- 01.15,5aly
7. 4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 15,5aly -- 01.16,1aly
8. 4v t Radical Like No Other / (RDT) 15,2ly -- 01.16,2aly


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 4v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 14,4aly -- 01.13,1aly 4000ve
2. 4v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 14,2ly – 01.13,3aly x 2000ve
3. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 14,5ke -- 01.13,4aly 1000ve
4. 5v o Quousic RAT / Piia (DS) ??14,4aly -- 01.14,1aly x 600ve
5. 4v t Sunzoray Duán / Aave (DS) 14,2ke – 01.14,4aly 400ve
6. 5v t Rosamund Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.14,5aly xx
7. 4v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 14,3ke – 01.15,1aly
8. 4v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 14,3ly -- 01.15,2aly
9. 4v o ?Radisláv Duán / Henna U. (DS) 14,8ke – 01.15,4aly
10. 5v o Russian Roulette / Ida 14,5ke – 01.15,5aly

Ryhmä 2.
1. 4v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) ?14,1aly – 01.13,1aly 4000ve
2. 8v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a – 01.13,3aly 2000ve
3. 5v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 14,1ke – 01.13,4aly x 1000ve
4. 6v o Demonic Foxy / (RDT) 13,3aly -- 01.14,1aly 600ve
5. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 13,4a -- 01.14,3aly 400ve
6. 6v o Radical Wailord / (RDT) 13,1ly -- 01.14,4aly xx
7. 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) ?13,3aly – 01.14,5aly
8. 4v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ?13,5ly – 01.15,4aly
4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) ??14,2ly -- HML2
5v t Imperial Ach / (RDT) 14,1ly -- K

Ryhmä 3.
1. 7v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a – 01.12,2aly x 4000ve
2. 10v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a – 01.12,2aly 2000ve
3. 6v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke – 01.12,2aly 1000ve
4. 6v t Tik Tik Boom RC / (RDT) 12,5ake -- 01.12,3aly xx 600ve
5. 5v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.12,2aly -- 01.12,5aly 400ve
6. 6v o Bennet Cram! / (RDT) 12,3ake - 01.12,5aly x
7. 7v t Radical Perfection / (RDT) 12,1aly -- 01.13,2aly x
8. 7v o K. Allan Rubin / Jani (Duo) 12,0 – 01.14,1aly
9. 10v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a – 01.14,4aly
5v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.11,5aly -- HPL

Ryhmä 4.
1. 8v t Chocoline Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.11,1aly 4000ve
2. 6v o Ubiquitous / Helena (DS) ?11,2aly – 01.11,2aly xx 2000ve
3. 6v o K. Jarret Ligus / Emilia (Duo) 10,3 -- 01.11,4aly 1000ve
4. 8v o Radical Insomnia / (RDT) 11,4aly -- 01.12,3aly 600ve
5. 6v r Crane Force / Kari (Duo) 11,0 – 01.12,5aly 400ve
6. 11v t Nightbird Loisto / (RDT) 11,5aly -- 01.12,5aly 400ve
7. 6v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.12,6aly x
8. 7v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a – 01.13,2aly x
8v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,4a – HLL
11v o Little Rocke / (RDT) 11,3aly -- HLL
4v t Flourish Snilli / (SnRa) 11,3a -- HPL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Captain Snilli / (SnRa) p.16,5a -- p.01.17,2aly 1000ve
2. 2v o Rosenior Stain / Stanley (DP) ei enn -- p.01.17,5aly 500ve
3. 2v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) ei enn – p.01.18,1aly 250ve
4. 2v t Maya Stain / Vilma (DP) ei enn -- p.01.18,1aly x
5. 2v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) ei enn. -- p.01.19,2aly x


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 3v o Iason Duán / Eeva H. (DP) p.16,1aly -- p.01.14,1aly 300ve
2. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.16,6aly -- p.01.14,2aly 200ve
3. 3v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.16,2aly -- p.01.14,5aly 100ve


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 3v o Harlequin Hate / Turo (DP) p.13,1aly -- p.01.11,2ly 3000ve
2. 4v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.11,3aly -- p.01.11,6ly 1500ve
3. 4v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.11,4aly -- p.01.12,2ly 750ve
4. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.11,2a -- p.01.12,4ly x 450ve
5. 4v t Just A Joke / Henna O. (DP) p.11,5aly -- p.01.12,6ly 300ve
6. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.11,3a -- p.01.13,2ly 300ve
7. 4v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.11,2a -- p.01.13,2ly xx 300ve
8. 4v o Flaming Snilli / (SnRa) p.11,5a -- p.01.13,2ly
9. 4v o ?Capitano Duán / Nora (DP) p.11,5aly -- p.01.13,2ly
10. 4v o Assess Duán / Jari K (DP) p.12,2aly -- p.01.13,4ly
11. 4v t Nekhbet Ach / Jenna A. (DP) p.11,2aly – p.01.13,5ly x
12. 4v t Panther Ach / Fia (DP) p.11,2aly -- p.01.13,5ly
13. 4v t Endless Tears / Jarno P. (DP) p.11,3aly -- p.01.13,6ly x
14. 4v t Sleeping Love / Veera P (DP) p.11,4aly -- p.01.14,5ly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 4v t ?Uniqueness Duán / Mia J. (DP) p.09,3aly -- p.01.09,1aly 4000ve
2. 6v o Sensation Duán / Marketta (DP) p.08,5aly? -- p.01.09,2aly x 2000ve
3. 4v o Archangel Duán / Ari (DP) p.10,6aly -- p.01.09,2aly 1000ve
4. 4v t Uniquely Duán / Riina S. (DP) p.09,3aly -- p.01.10,5aly 600ve
5. 7v o Capitaine Duán / Karri K (DP) p.08,9aly -- p.01.11,1aly 400ev
6. 5v t Quaint Duán / Veera (DP) p.08,5aly – p.01.11,4aly
5v o Casper Dominion / Mirka (DP) p.09,1aly?? -- HML4
7v o Aznavour Duán / Taru (DP) p.08,7aly? -- HLL
6v t Glitterlance / Reino (DP) p.08,5aly ?-- HPL

Ryhmä 2.
1. 5v o Draw Your Squad / Magnus (DP) p.08,1aly -- p.01.08,2aly x 4000ve
2. 6v t Aftershock / Marke (DP) p.08,2aly -- p.01.08,2aly x 2000ve
3. 5v o Dasha Ach / Maritta (DP) p.08,0aly -- p.01.08,5aly 1000ve
4. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.09,2aly 600ve
5. 7v o Catamaran Stain / Ville K. (DP) p.08,5aly -- p.01.09,5aly
6. 5v t Doneycoa Duán / Pia (DP) p.08,3aly -- p.01.09,5aly
7. 7v o Dreamkeeper Duán / Helena V. (DP) p.08,3aly -- p.01.09,5aly xx
6v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- HPL


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Toy's Gloria / (SnRa) 3.06,0 -- 03.15,2aly 80ve
2. 3v t Radikalin Tiitinen / (RDT) 3.00,5ly -- 03.15,4aly 40ve
3. 3v t Toy's Marilyn / (RDT) ei enn. -- 03.16,4aly 20ve
4. 3v o Saltas Cuba Libre / (RDT) ei enn. -- 03.17,4aly 10ve
5. 3v t Valentina TP / Ida ei enn. – 03.18,4aly 5ve
6. 3v o Radical Beware / (RDT) 3.11,1ly -- 03.20,2aly x
7. 3v t Toy's Monique / (SnRa) 3.12,2 – 03.21,3aly xx
8. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. -- 03.21,4aly x
9. 3v o Hot-Air Charm RC / (RDT) 3.05,4ly – 03.21,4aly

Ryhmä 2.
1. 4v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.06,3 -- 02.54,3aly 100ve
2. 5v t Radical Elysee / (RDT) 2.52,6aly -- 02.54,4aly 50ve
3. 5v o Jaws Bond / (RDT) 2.53,2aly – 02.55,1aly 30ve
4. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – 02.55,3aly 20ve
5. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.51,6 – 02.55,6aly 10ve
6. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.52,3 – 02.56,2aly
7. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.50,2 – 02.56,3aly
8. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.03,1 -- 02.57,5aly
9. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.59,3 – 02.58,4aly
10. 5v o Toy's Daniel / (RDT) 2.55,3aly – 02.59,5aly x

Ryhmä 3.
1. 5v o Hampus Duán / Henna H. (DS) 2.48,8aly – 02.44,4aly 120ve
2. 6v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.48,2ly -- 02.44,4aly 60ve
3. 5v o Allan Duán / Hilma K. (DS) 2.48,5aly – 02.44,6aly 40ve
4. 11v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.48,3 -- 02.46,3aly x 30ve
5. 7v o Wild Wizard / (SnRa) 2.48,7 -- 02.46,4aly 20ve
6. 7v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 2.46,4aly -- 02.46,4aly x
7. 6v o Ignorant Duán / Romeo (DS) 2.47,3aly – 02.47,4aly
8. 6v t Amalia Duán / Hippi (DS) 2.45,3aly -- 02.47,6aly
9. 11v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.46,7 -- 02.48,4aly
10. 6v t Desideria Duán / Fredrik (DS) 2.44,5aly – 02.48,5aly

Ryhmä 4. Ajettu tasoitusajona!
1. 8v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.33,1 -- 02.33,2ly 140ve
2. 8v o Narrilaivan Giblin / (RDT) 2.30,2aly – 02.33,2ly 70ve
3. 8v o Pleasentville / Ville (DS) 2.31,1aly – 02.33,4ly 50ve
4. 6v o Amonalvin Duán / Ralla (DS) 2.32,5aly -- 02.33,4ly 40ve
5. 8v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.33,9 -- 02.34,3ly 30ve
6. 7v t Daga Ida / Noora (DS) 2.32,3aly -- 02.35,1ly 30ve
7. 6v o Sailin' Light / (SnRa) 2.39,2a -- 02.35,2ly 30ve
8. 9v t Pompeji Suspiria / (RDT) 2.30,4aly – 02.35,3ly x
9. 11v t Neiming Girl / (RDT) 2.31,5aly -- 02.36,5ly x
10. 8v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.32,2a – 02.36,6ly xx
11. 7v o Radical Gotcha! / (RDT) 2.30,2aly -- 02.37,2ly
12. 8v t Radical Distress / (RDT) 2.31,6aly -- 02.37,3ly
13. 7v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,2aly – 02.37,4ly xx
14. 12v t Magic Ghost AD / Minna E. (DS) 2.37,3aly – 02.37,4ly

Ryhmä 5. Ajettu tasoitusajona!
1. 12v t Twinky I.F. / (RDT) 2.15,4ly -- 02.20,1ly 140ve
2. 11v o Toy?s Franklin / (SnRa) 2.14,4a -- 02.20,1ly 70ve
3. 11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 02.20,2ly 50ve
4. 7v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.23,3a -- 02.20,3ly 40ve
5. 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.23,2aly -- 02.20,3ly xx 30ve
6. 11v o Toy?s Hemming / (SnRa) 2.14,8 -- 02.20,6ly 30ve
7. 7v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.27,2aly – 02.21,5ly 30ve
8. 10v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.22,3 -- 02.22,2ly x
9. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.22,4a -- 02.23,2ly
10. 9v t Toy?s Peggy / (SnRa) 2.20,4a – 02.23,5ly x
11. 11v o Toy?s Gullgosse / (SnRa) 2.14,5a -- 02.24,3ly xx
12. 10v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.21,1a -- 02.24,5ly
13v o It's Coming Soon / (RDT) 2.22,5aly -- HLL


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v t Gottagofast / Niklas (DS) 2.25,8ake – 02.23,2aly x 80ve
2. 3v t Hugging NRL / (SnRa) 2.20,1 – 02.23,3aly x 40ve
3. 3v t Toy's Aroania / (RDT) ei enn. -- 02.23,3aly xx 20ve
4. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.23,5aly 10ve
5. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.24,3aly 5ve
6. 3v t Toy's Saga / (SnRa) 2.23,3 -- 02.25,1aly xx
7. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.25,5aly
8. 3v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) ei enn. -- 02.25,5aly
9. 3v o Gillyweed RC / (RDT) 2.25,3aly -- 02.26,2aly
4v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) ei enn. -- HML7

Ryhmä 2.
1. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.20,5 – 02.21,1aly xx 100ve
2. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.24,3 -- 02.21,1aly 50ve
3. 4v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.20,3 -- 02.21,1aly 30ve
4. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.21,3aly 20ve
5. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.21,3aly 10ve
6. 4v o Tomtebos / Ida 2.19,2aly – 02.22,1aly x 10ve
7. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.20,5 -- 02.25,2aly
8. 12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – 02.25,3aly
9. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.19,2 – 02.25,3aly
10. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.25,4aly
18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 -- HLL

Ryhmä 3.
1. 4v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.17,3 – 02.13,3aly 120ve
2. 5v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.13,5aly -- 02.13,4aly 60ve
3. 11v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 – 02.13,6aly x 40ve
4. 5v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.13,3aly -- 02.14,4aly x 30ve
5. 4v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.16,2a -- 02.15,3aly 20ve
6. 5v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.14,2aly -- 02.15,6aly
7. 4v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.17,8 -- 02.17,4aly x
8. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 – 02.17,4aly x
9. 15 t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 – 02.17,4aly
5v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 2.13,2aly – HLL

Ryhmä 4.
1. 5v o William Duán / Aimo (DS) 2.06,5aly -- 02.06,2aly 120ve
2. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.12,3 – 02.06,3aly xx 60ve
3. 5v t Radical Shameless / (RDT) 2.10,1aly -- 02.06,6aly 40ve
4. 7v o Håkan Tor / Sergei (DS) 2.05,1aly – 02.06,6aly 30ve
5. 7v t Love To Bits / (RDT) 2.10,3aly – 02.07,2aly x 20ve
6. 7v t Abbervail / Mirkka (DS) 2.07,7aly -- 02.07,3aly 20ve
7. 5v t Karianne Duán / Bert (DS) 2.07,0aly -- 02.08,6aly
8. 6v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.10,2a – 02.09,2aly
9. 5v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.12,1 – 02.10,3aly x
10. 10v o Sugar Sorrow AD / Janina (DS) 2.06,3aly -- 02.10,6aly xx
5v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.12,3 – HLL
6v t Malena NRL / Malin (DS) 2.06,1aly -- HLL

Ryhmä 5.
1. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 57,3aly – 01.59,2aly x 120ve
2. 7v t ?Sindicate RC / Seppo (DS) 2.04,4aly -- 01.59,3aly 60ve
3. 7v t Tryggve Elsa / Susanna (DS) 58,1aly -- 01.59,3aly 40ve
4. 8v o Hampus NRL / (RDT) 1.59,5aly -- 01.59,3aly 30ve
5. 7v o Tyr B / Sari (DS) 2.04,9aly -- 01.59,4aly 20ve
6. 7v o Frideborg II / Börje (DS) 2.04,5aly – 01.59,6aly 20ve
7. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 – 02.01,3aly
8. 7v t Barbarella RC / (RDT) 2.02,3ly – 02.03,1aly
9. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 02.03,6aly x
10. 6v o Lackadaisical / Gregor (DS) 2.04,1aly -- 02.03,6aly
7v t Statuesque / reino (DS) 58,3aly-- K

Ryhmä 6.
1. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 54,2aly-- 01.53,1aly x 140ve
2. 8v t Bellaire RC / (RDT) 1.55,2aly -- 01.53,2aly 70ve
3. 7v o Top Priority / (RDT) 1.54,4aly -- 01.53,3aly 50ve
4. 8v t Toy's Liselotte / (SnRa) 54,5a – 01.53,3aly 40ve
5. 7v o Daredevil Duán / (SnRa) 56,1a -- 01.54,4aly 30ve
6. 7v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 55,3aly – 01.54,4aly
7. 7v o Radical Grimmer / (RDT) 1.52,3aly -- 01.54,6aly x
8. 7v o Caporeira Warrior / (RDT) 1.54,3aly -- 01.56,2aly
9. 8v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 54,3a -- 01.56,4aly
7v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 55,4a – HLL

Ryhmä 7.
1. 10v o Sjötroll Duán / (SnRa) 44,3a -- 01.45,2aly 140ve
2. 11v o Nappula Speed / (SnRa) 46,8a -- 01.45,3aly 70ve
3. 10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,0 -- 01.45,5aly 50ve
4. 9v t JK Jasna / (SnRa) 47,2 -- 01.46,3aly 40ve
5. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 01.47,2aly 30ve
6. 13v o Toy?s Staffan / (SnRa) 44,2a -- 01.47,3aly
7. 10v t Toy?s Duva / (SnRa) 46,5a -- 01.48,2aly
8. 9v o Jaguar Go / (SnRa) 47,0a -- 01.48,2aly
9. 11v t Aken Sassa / (SnRa) 44,2a -- 01.48,5aly
9v o Toy's Bjarte / (SnRa) 44,9 -- HLL

Uutisia
Puolipilvinen, kolea syyssää

Päivän Symppis:
Ray Nover

Paras Valjakko:
Liian Kimurantti ja Helena (DS)

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?