Ravitalli Salta

Syyskuun Villit ravit - 26.9.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 12.9. - 19.9. - 26.9.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Syyskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.37,2aly xx 1000ve
2. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 01.37,3aly 500ve
3. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 01.37,3aly 250ve
4. 3v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 49,4ke x -- 01.37,3aly 150ve
5. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.37,4aly xx 100ve
6. 3v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 39,2aly -- 01.37,5aly 100ve
7. 3v t Uudenkuun Aina-Unelma / Ida 40,6a -- 01.37,5aly
8. 3v t Vallan Halpa / (KaRa) 38,5ly -- 01.38,3aly
9. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 38,4ly x -- 01.38,5aly
10. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 35,5ake -- 01.39,2aly x
11. 3v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 52,5ke -- 01.39,4aly x
12. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 01.39,6aly


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 – 01.33,2ly 2000ve
2. 4v t Radikalin Villimimmi / Spookiness (RDT) 34,6ake – 01.33,2ly 1000ve
3. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 33,2a -- 01.33,2ly x 500ve
4. 4v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 34,2aly – 01.33,3ly x 300ve
5. 4v o Manailla KAS / Anna (RDT) 32,8ake – 01.33,5ly xx 200ve
6. 10v t Liljantytön Henkäys / Sara 40,4ly – 01.34,1ly 200ve
7. 6v t Repolan Ikiliikkuja / Vilma (RDT) 30,2aly -- 01.34,1ly 200ve
8. 7v t Tupla-Tahti / Ida 32,3ke -- 01.34,2ly
9. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 01.34,4ly
10. 4v t Valheenpaljastaja / Anton 31,6a – 01.34,5ly xx
11. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,5a – 01.34,5ly
12. 4v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.35,2ly
13. 8v o Viekas Kettu / Perho 34,1 -- 01.35,5ly


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 6v t AH Lakuriina / Spookiness (RDT) 29,5ake -- 01.28,1aly 3000ve
2. 5v o O.R Varjotaikuri / Ida 27,9 -- 01.28,3aly 1500ve
3. 5v o Radikaali Weijari / Anna (RDT) 27,4ake – 01.28,4aly 750ve
4. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,4a -- 01.28,5aly 450ve
5. 4v o Sotilasmuurahainen / Sara 29,9 -- 01.29,2aly 300ve
6. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a – 01.29,4aly x 300ve
7. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 28,7a -- 01.29,4aly
8. 6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.29,5aly
9. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 01.30,2aly
10. 5v o Encore / Laura (RDT) 28,9ake – 01.30,4aly x
11. 10v t Dii-Dii Daalia / Maiju (RDT) 27,0ake – 01.30,5aly
12. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a – 01.30,6aly xx

Ryhmä 2.
1. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a – 01.27,1aly x 3000ve
2. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,3aly 1500ve<
3. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a – 01.27,3aly 750ve
4. 6v t Snillin Aamutuima / Esa (RDT) 26,2ake -- 01.27,4aly x 450ve
5. 7v o O.R. Keisari / Liisa (RDT) 25,0ake -- 01.27,4aly 300ve
6. 6v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a -- 01.28,1aly 300ve
7. 7v o Hulivei I.F. / Hanna (RDT) 26,8ake – 01.28,3aly
8. 7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a – 01.28,4aly
9. 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- 01.28,4aly
10. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 26,0a -- 01.29,2aly xx
11. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 26,2a -- 01.29,4aly
6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- HML7


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- 01.24,2aly x 4000ve
2. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a – 01.24,5aly 2000ve
3. 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 -- 01.24,5aly 1000ve
4. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.24,5aly x 600ve
5. 6v t Kekan Jekutar / Spookiness (RDT) 24,3ake – 01.25,1aly 400ve
6. 7v t Ragnarök / (SnRa) 24,0a -- 01.25,1aly xx
7. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- 01.25,5aly
8. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,7 -- 01.25,6aly
9. 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 01.25,6aly
9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 – 01.23,2aly 4000ve
2. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.23,4aly 2000ve
3. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 – 01.23,5aly 1000ve
4. 7v t Snillin Joperiina / (SnRa) 23,1 -- 01.23,6aly x 600ve
5. 7v o O.R. Hotrotti / Ville (RDT) 22,5ake -- 01.24,3aly 400ve
6. 12v t Loisto-Vinha / Anna (RDT) 22,9aly -- 01.24,4aly x
7. 11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- 01.24,4aly
8. 8v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (RDT) 23,2ake – 01.24,5aly
9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- HPL
11v o Amerikan Neilikka / Tuomas (RDT) 22,6ake -- HPL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Big Flash / (KaRa) 17,4aly -- 01.20,2aly x 1000ve
2. 2v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.20,3aly 500ve
3. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- 01.20,5aly xx 250ve
4. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 01.20,6aly 150ve
5. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 01.21,1aly 100ve
6. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 01.21,2aly 100ve
7. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 01.22,1aly
8. 2v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.22,2aly
9. 2v t Viva La Vida / Ida 27,1 -- 01.22,4aly
10. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- 01.22,5aly
11. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 01.22,5aly x
12. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- 01.22,5aly x


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- 01.19,3aly x
2. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 – 01.20,2aly


LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- 01.17,2aly 3000ve
2. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a – 01.17,3aly x 1500ve
3. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 01.17,4aly 750ve
4. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 01.17,5aly 450ve
5. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- 01.17,5aly x
6. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- 01.17,6aly
7. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 01.18,4aly
4v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 17,0ke – HLL

Ryhmä 2.
1. 4v t Chocoholic Cram! / Aino (RDT) 15,3aly -- 01.16,2aly 3000ve
2. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a – 01.16,2aly xx 1500ve
3. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a – 01.16,3aly 750ve
4. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- 01.16,5aly 450ve
5. 3v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 16,8aly – 01.16,6aly 300ve
6. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,8 -- 01.17,1aly
7. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.17,1aly
8. 4v t Imperial Ach / Kalle (RDT) 15,3ake -- 01.17,3aly x
3v o Less Is More RC / Anna (RDT) 16,2ake – HML4

Ryhmä 3.
1. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.15,1aly xx 3000ve
2. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 01.15,2aly 1500ve
3. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 01.15,3aly x 750ve
4. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a – 01.15,3aly 450ve
5. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- 01.15,4aly xx
6. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 01.16,3aly
7. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 01.16,5aly
8. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,6aly x


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.14,1aly 4000ve
2. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- 01.14,4aly x 2000ve
3. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5aly x 1000ve
4. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 01.14,6aly 600ve
5. 7v o Foxpress Snilli / Anna (RDT) 13,6ake – 01.15,2aly x 400ve
6. 5v o Demonic Foxy / Laura (RDT) 14,2ake – 01.15,3aly 400ve
7. 5v o Radical Wailord / Spookiness (RDT) 14,4ake – 01.15,4aly
8. 4v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.14,2ake -- 01.15,5aly xx
9. 10v t Cream Coffee / (SnRa) 13,2a – 01.16,3aly
10. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a – 01.16,5aly
11. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 01.16,5aly
12. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 01.16,6aly

Ryhmä 2.
1. 7v o Radical Insomnia / Vilma (RDT) 12,9ake – 01.13,2aly x 4000ve
2. 12v t In My Mind / Viola (RDT) 12,4ake -- 01.13,4aly 2000ve
3. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 01.13,5aly x 1000ve
4. 11v t Petra Loisto / Oili (RDT) 12,9aly -- 01.14,1aly 600ve
5. 4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.12,6aly -- 01.14,2aly 400ve
6. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a – 01.14,3aly 400ve
7. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a – 01.14,3aly x
8. 5v t Tik Tik Boom RC / Panu (RDT) 12,5ake – 01.14,4aly
9. 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.14,4aly
10. 6v t Radical Perfection / Sinna (RDT) 12,3aly – 01.14,5aly xx
11. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 01.15,3aly
6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,4a -- HPL

Ryhmä 3.
1. 7v t Velocity Foxy / Jaana (RDT) 12,2aly -- 01.12,2aly 4000ve
2. 9v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.12,4aly xx 2000ve
3. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.12,5aly 1000ve
4. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.12,6aly xx 600ve
5. 7v o Radical Razorblade / Elli (RDT) 12,0ake – 01.13,3aly x 400ve
6. 11v t Nightbird Loisto / Ulla (RDT) 12,1aly – 01.13,3aly 400ve
7. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.13,6aly
8. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake – 01.14,1aly
9. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a – 01.14,5aly
10. 5v o Bennet Cram! / Hannu (RDT) 12,3ake – 01.14,5aly x
7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- HLL

Ryhmä 4.
1. 12v t Zar Chil Yel / Alma (RDT) 11,4aly -- 01.12,1aly x 4000ve
2. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly – 01.12,3aly 2000ve
3. 12v o Star Of Legolas / Nea (RDT) 10,4aly -- 01.12,4aly 1000ve
4. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 01.12,5aly x 600ve
5. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,5aly x 400ve
6. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 01.13,3aly
7. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 01.13,3aly
8. 11v o Little Rocke / Tiina (RDT) 11,3aly – 01.13,3aly
9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a – K


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
1. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p.01.13,2aly 3000ve
2. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.15,2a -- p.01.13,5aly 1500ve
3. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.15,2a -- p.01.14,5aly xx
4. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p.01.14,6aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 – 03.11,1aly 80ve
2. 3v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.57,3aly -- 03.11,2aly x 40ve
3. 3v t Radikalin Tiitinen / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.11,5aly 20ve
4. 9v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. – 03.12,4aly 10ve
5. 3v o Hot-Air Charm RC / Laura (RDT) ei enn. -- 03.12,4aly x
6. 3v o Radical Beware / Anna (RDT) ei enn. – 03.13,5aly
7. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 – 03.14,5aly

Ryhmä 2.
1. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 02.53,1aly 100ve
2. 13v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – 02.53,3aly 50ve
3. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.52,3 – 02.53,5aly 30ve
4. 5v t Radikaali Romanssi / Heini (RDT) 2.53,3aly – 02.53,5aly 20ve
5. 4v o Jaws Bond / Tiina (RDT) 2.59,5aly -- 02.54,3aly 10ve
6. 14v o A.D. Typhoon / Ty (Adina) 2.54,5 -- 02.54,5aly 10ve
7. 10v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.51,6 – 02.54,6aly xx
8. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.59,2 -- 02.54,6aly
9. 4v t Radical Elysee / Minna (RDT) 2.59,4aly – 02.55,4aly
10. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.59,3 – 02.56,5aly
11. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- 02.56,5aly xx
12. 4v o Toy's Daniel / Leena (RDT) 2.56,2aly – 02.57,2aly

Ryhmä 3.
1. 10v t Neiming Girl / Usva (RDT) 2.36,3ly – 02.37,2aly 120ve
2. 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- 02.37,2aly 60ve
3. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 02.37,4aly xx 40ve
4. 8v t Pompeji Suspiria / Ville (RDT) 2.35,3aly – 02.38,3aly 30ve
5. 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) 2.50,2 – 02.38,4aly x 20ve
6. 5v o Sailin' Light / (SnRa) 2.46,4 -- 02.39,2aly
7. 7v t Radical Distress / Vilma (RDT) 2.31,6aly -- 02.39,3aly xx
8. 7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 – 02.39,3aly x
9. 6v o Radical Gotcha! / Helmi (RDT) 2.33,2ly -- 02.41,3aly
7v o Narrilaivan Giblin / Hannu (RDT) 2.31,3aly – HLL

Ryhmä 4.
1. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- 02.21,1aly 140ve
2. 12v o It's Coming Soon / Otto (RDT) 2.24,0ly – 02.21,4aly 70ve
3. 11v t Twinky I.F. / Oiva (RDT) 2.15,4ly -- 02.22,4aly 50ve
4. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a – 02.22,5aly 40ve
5. 9v t Toy?s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 02.23,2aly x 30ve
6. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 – 02.24,3aly
7. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- 02.24,4aly
8. 18v t A.D. Beauty Ain't Easy / Jannica (APR) 2.19,6 -- 02.25,4aly
10v o Toy?s Hemming / (SnRa) 2.21,1a -- HML8


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) ei enn. – 02.24,2aly 80ve
2. 3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly -- 02.25,1aly 40ve
3. 3v o Gillyweed RC / Spookiness (RDT) ei enn. – 02.25,4aly 20ve
4. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 – 02.25,4aly x 10ve
5. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 02.26,4aly
6. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 02.26,7aly
7. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 02.26,9aly

Ryhmä 2.
1. 16v o A.D. Jammy Mohican / Masi (Adina) 2.24,3 -- 02.21,3aly 100ve
2. 12v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.23,2aly 50ve
3. 12v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.23,3aly 30ve
4. 12v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.23,6aly xx 20ve
5. 13v o A.D. Ocean Appleton / Aapo (Adina) 2.21,6 -- 02.24,4aly xx
6. 18v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – 02.24,5aly x
18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 – K

Ryhmä 3.
1. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a – 02.15,3aly x 120ve
2. 10v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 – 02.15,4aly 60ve
3. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.12,3 -- 02.15,5aly 40ve
4. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 02.16,1aly 30ve
5. 15v o A.D. Sugar Showman / Sampo (Adina) 2.19,5 -- 02.16,3aly x 20ve
6. 14v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.19,2 -- 02.16,4aly 20ve
7. 13v o Elegant Prince AD / Pekka (Adina) 2.14,5 -- 02.16,5aly
8. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.20,5 -- 02.17,1aly
9. 4v t Radical Shameless / Laura (RDT) 2.12,2aly – 02.17,1aly xx
10. 4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- 02.17,3aly x
11. 13v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 -- 02.18,3aly x
7v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.20,5 -- HLL

Ryhmä 4. Ajettu tasoitusajona!
1. 6v o Radical Grimmer / Alvar (RDT) 1.54,5ly – 01.59,1ly 140ve
2. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- 01.59,2ly x 70ve
3. 6v o Capoeira Warrior / Linda (RDT) 1.57,2aly -- 01.59,4ly 50ve
4. 7v o Hampus NRL / Aimo (RDT) 2.01,2ly – 02.00,1ly 40ve
5. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 02.00,4ly 30ve
6. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 02.02,1ly x 30ve
7. 6v t Barbarella RC / Tiina (RDT) 2.08,2ly – 02.02,3ly 30ve
8. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 02.02,3ly xx 30ve
9. 7v t Bellaire RC / Inka (RDT) 1.58,3ly -- 02.02,6ly
10. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- 02.03,1ly
11. 11v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 -- 02.03,2ly
12. 6v o Top Priority / Henna (RDT) 1.57,9ly -- 02.03,2ly x
13. 9v t Toy?s Duva / (SnRa) 50,4a -- 02.03,3ly
6v t Love To Bits / Anna (RDT) 2.10,7ly -- HLL
7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- HLL
7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- K

Uutisia
Tänään tuli vähän enemmän ja vähemmän vettä, mutta se ei kokonaan vesittänyt iltaa ja rata pysyi aivan hyvänä. Uusia ennätyksiä nähtiin, mutta vauhtijuoksuja tänään ei liioin ollut.
Kylmäveristen alasarja L2 oli erittäin mielenkiintoinen. Laukkoja nähtiin useampikin, mutta tasollaan nämä valjakot pystyivät vielä kirimään rahoille. Muun muassa Manailla KAS laukkasi matkalla pariinkin otteeseen, mutta juoksi silti vielä viidenneksi.
L7/R3 Nähtiin yksi illan kovimmista suorituksista. My Black Velvet laukkasi lyhyesti lähtöön, antoi raville ja laukkasi uudelleen. Se kuitenkin teki käsittämättömän kanuunakirin ja tuikkasi turpansa ensimmäisenä maalilinjan yli.

L13/R4 Toy's Kajsalena ja It's Coming Soon pitivät pintansa tänään ja nappasivat ensimmäiset kaksi sijaa ennätyksen parannuksilla. Myös neljänneksi sijoittunut Toy's Kaspar sai siivet selkäänsä ja tuli sekin maaliin uudella ennätyksellä.

Päivän Symppis:
Caribbean Cocoon

Paras Valjakko:
Snillin Taikaviitta ja (SnRa)
Ori kiihdytti heti keulaan, josta laukkasi etusuoran lopulla. Se joutui loppumatkan juoksemaan kolmatta, mistä käänsi viimeisessä kaarteessa vielä neljännelle ja pyyhkäisi koko lauman ohi voittoon.

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?