Ravitalli Salta

Syyskuun Villit ravit - 19.9.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 12.9. - 19.9. - 26.9.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Syyskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt


LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,3aly x 1000ve
2. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,4aly 500ve
3. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 35,5ake -- 01.36,1aly 250ve
4. 3v t Uudenkuun Aina-Unelma / Ida 40,6a -- 01.36,3aly xx 150ve
5. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 01.37,5aly x
6. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 01.38,1aly
7. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 01.38,4aly
3v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 39,2aly -- HPL


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Ajettu tasoitusajona!
1. 4v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 34,2aly – 01.33,2ly 2000ve
2. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 33,2a -- 01.33,2ly xx 1000ve
3. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 01.33,2ly 500ve
4. 4v t Radikalin Villimimmi / Spookiness (RDT) 34,6ake – 01.33,3ly 300ve
5. 10v t Liljantytön Henkäys / Sara 40,4ly – 01.33,5ly 200ve
6. 6v t Repolan Ikiliikkuja / Vilma (RDT) 30,2aly -- 01.34,2ly 200ve
7. 4v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.34,5ly xx 200ve
8. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,5a – 01.35,1ly
9. 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 – 01.35,5ly
10. 8v o Viekas Kettu / Perho 34,1 -- 01.36,4ly
11. 4v o Manailla KAS / Anna (RDT) 32,8ake – 01.36,5ly
7v t Tupla-Tahti / Ida 32,3ke -- HLL
4v t Valheenpaljastaja / Anton 31,6a – HLL


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 5v o Radikaali Weijari / Anna (RDT) 27,4ake – 01.27,1aly 3000ve
2. 10v t Dii-Dii Daalia / Maiju (RDT) 27,0ake – 01.27,1aly xx 1500ve
3. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a – 01.27,2aly x 750ve
4. 6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.27,4aly 450ve
5. 6v t AH Lakuriina / Spookiness (RDT) 29,5ake -- 01.27,6aly 300ve
6. 5v o Encore / Laura (RDT) 28,9ake – 01.27,6aly 300ve
7. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,4a -- 01.28,2aly xx
8. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 01.28,4aly
9. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a – 01.29,2aly
10. 4v o Sotilasmuurahainen / Sara 29,9 -- 01.29,4aly
8v o AH Vildvittra / (SnRa) 28,7a -- K
5v o O.R Varjotaikuri / Ida 27,9 -- HPL

Ryhmä 2.
1. 6v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a -- 01.26,1aly 3000ve
2. 7v o Hulivei I.F. / Hanna (RDT) 26,8ake – 01.26,5aly x 1500ve
3. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 26,2a -- 01.26,6aly 750ve
4. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 26,0a -- 01.27,3aly 450ve
5. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a – 01.27,5aly 300ve
6. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a – 01.27,5aly 300ve
7. 6v t Snillin Aamutuima / Esa (RDT) 26,2ake -- 01.27,6aly
8. 7v o O.R. Keisari / Liisa (RDT) 25,0ake -- 01.27,6aly
9. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.28,2aly
10. 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- 01.28,2aly x
11. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 01.28,3aly
7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a – HML3


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,7 -- 01.24,1aly 4000ve
2. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a – 01.24,2aly 2000ve
3. 6v t Kekan Jekutar / Spookiness (RDT) 24,3ake – 01.24,4aly x 1000ve
4. 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- 01.24,5aly 600ve
5. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.25,4aly 400ve
6. 7v t Ragnarök / (SnRa) 24,0a -- 01.26,2aly
7. 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 -- 01.26,2aly
8. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- 01.26,5aly
6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- HML6
8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- 01.23,2aly 4000ve
2. 12v t Loisto-Vinha / Anna (RDT) 22,9aly -- 01.23,2aly 2000ve
3. 7v o O.R. Hotrotti / Ville (RDT) 22,5ake -- 01.23,3aly 1000ve
4. 7v t Snillin Joperiina / (SnRa) 23,1 -- 01.23,5aly 600ve
5. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 – 01.23,5aly x 400ve
6. 11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- 01.24,4aly x
7. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.24,5aly
8. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 – 01.25,4aly x
9. 8v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (RDT) 23,2ake – 01.25,5aly x
11v o Amerikan Neilikka / Tuomas (RDT) 22,6ake -- K


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.19,3aly 1000ve
2. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 01.19,3aly x 500ve
3. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 01.20,1aly 250ve
4. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- 01.20,2aly x 150ve
5. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- 01.20,2aly 100ve
6. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 01.20,3aly 100ve
7. 2v t Viva La Vida / Ida 27,1 -- 01.20,6aly
8. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 01.21,1aly
9. 2v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.21,4aly
10. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 01.21,5aly
2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- HLL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 – 01.19,3aly xx
2. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- 01.19,5aly xx



LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 4v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 17,0ke – 01.17,1aly 3000ve
2. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 01.17,1aly 1500ve
3. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- 01.17,2aly 750ve
4. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 01.17,4aly x 450ve
5. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 01.18,4aly
6. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- 01.19,3aly
7. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a – 01.19,5aly
3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- HLL

Ryhmä 2.
1. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.15,3aly x 3000ve
2. 4v t Imperial Ach / Kalle (RDT) 15,3ake -- 01.15,5aly 1500ve
3. 4v t Chocoholic Cram! / Aino (RDT) 15,3aly -- 01.16,2aly 750ve
4. 3v o Less Is More RC / Anna (RDT) 16,2ake – 01.16,3aly x 450ve
5. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,8 -- 01.16,4aly 300ve
6. 3v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 16,8aly – 01.16,5aly
7. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a – 01.17,1aly
8. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a – 01.17,3aly
4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- HML7

Ryhmä 3.
1. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.15,2aly 3000ve
2. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a – 01.15,3aly 1500ve
3. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 01.15,4aly 750ve
4. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 01.15,4aly 450ve
5. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,5aly
6. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 01.16,2aly
7. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 01.16,4aly
8. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- 01.17,2aly


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a – 01.13,3aly x 4000ve
2. 5v o Demonic Foxy / Laura (RDT) 14,2ake – 01.13,3aly 2000ve
3. 4v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.14,2ake -- 01.13,5aly 1000ve
4. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 01.13,6aly 600ve
5. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- 01.13,6aly 400ve
6. 7v o Foxpress Snilli / Anna (RDT) 13,6ake – 01.14,2aly xx 400ve
7. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 01.14,4aly
8. 5v o Radical Wailord / Spookiness (RDT) 14,4ake – 01.14,4aly x
9. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 01.15,2aly xx
10. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,2aly
11. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.15,4aly
10v t Cream Coffee / (SnRa) 13,2a – HLL

Ryhmä 2.
1. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 01.13,2aly xx 4000ve
2. 5v t Tik Tik Boom RC / Panu (RDT) 12,5ake – 01.13,3aly 2000ve
3. 12v t In My Mind / Viola (RDT) 12,4ake -- 01.13,4aly 1000ve
4. 11v t Petra Loisto / Oili (RDT) 12,9aly -- 01.13,4aly x 600ve
5. 7v o Radical Insomnia / Vilma (RDT) 12,9ake – 01.13,5aly x 400ve
6. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a – 01.14,3aly 400ve
7. 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.14,4aly
8. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.14,5aly x
9. 4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.12,6aly -- 01.15,3aly
10. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a – 01.15,3aly
11. 6v t Radical Perfection / Sinna (RDT) 12,3aly – 01.15,4aly
12. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 01.15,4aly x

Ryhmä 3.
1. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.12,3aly 4000ve
2. 7v t Velocity Foxy / Jaana (RDT) 12,2aly -- 01.12,3aly 2000ve
3. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a – 01.12,4aly 1000ve
4. 11v t Nightbird Loisto / Ulla (RDT) 12,1aly – 01.12,5aly 600ve
5. 9v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.13,1aly x 400ve
6. 5v o Bennet Cram! / Hannu (RDT) 12,3ake – 01.13,5aly 400ve
7. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.13,5aly x
8. 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.14,3aly
9. 7v o Radical Razorblade / Elli (RDT) 12,0ake – 01.14,4aly
10. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.14,4aly
11. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake – 01.14,5aly x

Ryhmä 4.
1. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.11,2aly 4000ve
2. 12v t Zar Chil Yel / Alma (RDT) 11,4aly -- 01.11,3aly 2000ve
3. 11v o Little Rocke / Tiina (RDT) 11,3aly – 01.12,1aly x 1000ve
4. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 01.12,4aly xx 600ve
5. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a – 01.12,4aly x 400ve
6. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly – 01.12,5aly
7. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 01.13,1aly x
8. 12v o Star Of Legolas / Nea (RDT) 10,4aly -- 01.13,1aly x
9. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 01.13,3aly x


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
1. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p.01.12,3aly 3000ve
2. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.15,2a -- p.01.12,4aly 1500ve
3. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p.01.13,1aly
4. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.15,2a -- p.01.13,6aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 – 03.12,3aly 80ve
2. 3v o Hot-Air Charm RC / Laura (RDT) ei enn. -- 03.12,3aly 40ve
3. 3v o Radical Beware / Anna (RDT) ei enn. – 03.12,4aly 20ve
4. 9v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. – 03.13,2aly xx
5. 3v t Radikalin Tiitinen / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.14,4aly
4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 5v t Radikaali Romanssi / Heini (RDT) 2.53,3aly – 02.52,2aly 100ve
2. 13v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – 02.52,2aly 50ve
3. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 02.52,2aly xx 30ve
4. 4v t Radical Elysee / Minna (RDT) 2.59,4aly – 02.52,6aly 20ve
5. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- 02.52,6aly 10ve
6. 4v o Jaws Bond / Tiina (RDT) 2.59,5aly -- 02.53,2aly 10ve
7. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.52,3 – 02.53,3aly
8. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.59,3 – 02.54,4aly
9. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.59,2 -- 02.55,1aly
10. 14v o A.D. Typhoon / Ty (Adina) 2.54,5 -- 02.55,1aly
11. 4v o Toy's Daniel / Leena (RDT) 2.56,2aly – 02.55,3aly
12. 10v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.51,6 – 02.55,5aly

Ryhmä 3.
1. 7v o Narrilaivan Giblin / Hannu (RDT) 2.31,3aly – 02.37,3aly 120ve
2. 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) 2.50,2 – 02.37,6aly 60ve
3. 7v t Radical Distress / Vilma (RDT) 2.31,6aly -- 02.38,3aly 40ve
4. 8v t Pompeji Suspiria / Ville (RDT) 2.35,3aly – 02.38,5aly 30ve
5. 6v o Radical Gotcha! / Helmi (RDT) 2.33,2ly -- 02.39,5aly 20ve
6. 10v t Neiming Girl / Usva (RDT) 2.36,3ly – 02.40,2aly
7. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 02.40,3aly
8. 5v o Sailin' Light / (SnRa) 2.46,4 -- 02.40,5aly
7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- K
7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 – HLL

Ryhmä 4.
1. 9v t Toy?s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 02.23,4aly 140ve
2. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- 02.23,4aly xx 70ve
3. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- 02.23,6aly 50ve
4. 11v t Twinky I.F. / Oiva (RDT) 2.15,4ly -- 02.24,3aly 40ve
5. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 – 02.24,3aly 30ve
6. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a – 02.24,4aly
7. 10v o Toy?s Hemming / (SnRa) 2.21,1a -- 02.25,3aly xx
8. 12v o It's Coming Soon / Otto (RDT) 2.24,0ly – 02.25,6aly
18v t A.D. Beauty Ain't Easy / Jannica (APR) 2.19,6 -- HLL


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 02.24,2aly x 80ve
2. 3v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) ei enn. – 02.25,1aly 40ve
3. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- 02.25,2aly 20ve
4. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 02.26,1aly
5. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 02.26,3aly
6. 3v o Gillyweed RC / Spookiness (RDT) ei enn. – 02.26,5aly

Ryhmä 2.
1. 12v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.20,1aly 100ve
2. 12v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.20,3aly 50ve
3. 16v o A.D. Jammy Mohican / Masi (Adina) 2.24,3 -- 02.20,5aly x 30ve
4. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 – 02.20,6aly x 20ve
5. 13v o A.D. Ocean Appleton / Aapo (Adina) 2.21,6 -- 02.21,2aly xx
6. 18v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – 02.22,1aly
7. 12v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.22,2aly xx

Ryhmä 3.
1. 4v t Radical Shameless / Laura (RDT) 2.12,2aly – 02.15,1aly 120ve
2. 15v o A.D. Sugar Showman / Sampo (Adina) 2.19,5 -- 02.15,3aly 60ve
3. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 02.15,3aly 40ve
4. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a – 02.15,5aly 30ve
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.20,5 -- 02.16,5aly 20ve
6. 7v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.20,5 -- 02.17,2aly x 20ve
7. 14v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.19,2 -- 02.17,2aly
8. 13v o Elegant Prince AD / Pekka (Adina) 2.14,5 -- 02.17,3aly
9. 10v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 – 02.17,6aly
10. 13v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 -- 02.18,3aly
11. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.12,3 -- 02.18,3aly
12. 4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- 02.18,5aly x

Ryhmä 4. Ajettu tasoitusajona!
1. 6v o Capoeira Warrior / Linda (RDT) 1.57,2aly -- 02.00,2ly 140ve
2. 6v o Top Priority / Henna (RDT) 1.57,9ly -- 02.00,2ly 70ve
3. 11v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 -- 02.00,3ly 50ve
4. 9v t Toy?s Duva / (SnRa) 50,4a -- 02.00,3ly 40ve
5. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- 02.00,4ly 30ve
6. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- 02.00,5ly 30ve
7. 6v t Love To Bits / Anna (RDT) 2.10,7ly -- 02.01,2ly x 30ve
8. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- 02.01,4ly 30ve
9. 6v o Radical Grimmer / Alvar (RDT) 1.54,5ly – 02.01,4ly
10. 7v o Hampus NRL / Aimo (RDT) 2.01,2ly – 02.01,5ly
11. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- 02.02,1ly
12. 7v t Bellaire RC / Inka (RDT) 1.58,3ly -- 02.03,1ly xx
13. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 02.03,1ly
14. 6v t Barbarella RC / Tiina (RDT) 2.08,2ly – 02.03,4ly
15. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 02.03,4ly
16. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 02.03,6ly

Uutisia
Syksyinen sää antoi merkkejään kylmällä pohjoisviimalla. Vesisateelta sentään säästyttiin, mutta katsomon piha-alue näytti tänään autiolta.

L3/R2 Snillin Donatello hallitsi lähtöä mielensä mukaan. Se haki helposti keulapaikan takasuoralla, mistä sääteli vauhdin mieleisekseen ja erkani lopussa helposti muilta.
L8/R3 Oli erittäinen tasainen maaliintulon kannalta. Ulkoa kiri parhaiten Raging Speed ja Velocity Foxy, joiden kesken voitto ratkaistiin vasta maalikameran tarkastelussa, kun taas keulasta juossut Nightbird Loisto joutui vähän antautumaan.

L14/R2 Lähtö oli B-ponien vauhtijuoksu. Heti lähdöstä pidettiin tasoon nähden kovaa tempoa yllä ja kaikki ponit selvisivät kunnialla ja uusilla ennätyksillä maaliin.

Päivän Symppis:
Snillin Käpyvaras

Paras Valjakko:
Radical Elysee / Minna (RDT)
Nuori tamma pysyi hyvin kovassa vauhdissa mukana ja teki kovimman parannuksen ennätykseensä ollen neljäs maalissa.

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?