Ravitalli Salta

Syyskuun Villit ravit - 12.9.2017

Tervetuloa Saltan järjestämiin raveihin!
Vastuuhenkilönä toimii Ellu (VRL-14177).
Kilpailupäivät: 12.9. - 19.9. - 26.9.
Tulokset arpoo Raviarvontakone

Säännöt

~Rajattomasti hevosia/omistaja/valmentaja.
~Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö. Keksityt ohjastajat sallittu.
~Yksi hevonen yhteen lähtöön/päivä.
~2-vuotiaat lämminveriset ja peitsarit omaan lähtöönsä.
~3-vuotiaat kylmäveriset ja ponit omaan lähtöönsä.
~ikärajat: kts. VRER:n info

Ilmoittautuminen

~Sähköpostiin saltan-vt[at]luukku.com
~Otsikolla Syyskuu (osallistut kaikkiin kuun avoimiin villeihin raveihin) tai ravien pvm (osallistut vain tiettynä päivänä)
~VIP kunnes tulokset tulleet
~Muotoon: ikä skp nimi / ohjastaja (seura/talli) enn. --

Lähdöt



LÄHTÖ 1. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille 3v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 01.33,4aly 1000ve
2. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.34,4aly x 500ve
3. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 01.34,5aly 250ve
4. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 35,5ake -- 01.36,1aly 150ve
5. 3v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 39,2aly -- 01.36,3aly
6. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 01.36,5aly
7. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.36,6aly


LÄHTÖ 2. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille yli 30,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
1. 4v t Radikalin Villimimmi / Spookiness (RDT) 34,6ake -- 01.31,1aly 2000ve
2. 6v t Repolan Ikiliikkuja / Vilma (RDT) 30,2aly -- 01.31,4aly 1000ve
3. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 33,2a -- 01.31,5aly 500ve
4. 4v o Manailla KAS / Anna (RDT) 32,8ake -- 01.32,2aly 300ve
5. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,5a -- 01.32,3aly 200ve
6. 4v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.33,2aly
7. 4v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.33,4aly
8. 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 -- 01.33,5aly
9. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 01.34,1aly


LÄHTÖ 3. Ryhmäajo 1609m Kylmäverille 25,0-29,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 5v o Radikaali Weijari / Anna (RDT) 27,4ake – 01.27,3aly 3000ve
2. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,4a -- 01.27,3aly 1500ve
3. 7v o Hulivei I.F. / Hanna (RDT) 26,8ake – 01.27,3aly x 750ve
4. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 01.27,4aly 450ve
5. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 28,7a -- 01.27,6aly 300ve
6. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a – 01.28,4aly x 300ve
7. 6v t AH Lakuriina / Spookiness (RDT) 29,5ake -- 01.30,1aly x
8. 10v t Dii-Dii Daalia / Maiju (RDT) 27,0ake – 01.30,5aly
9. 5v o Encore / Laura (RDT) 28,9ake – 01.30,5aly
6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- HPL
6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a – HLL

Ryhmä 2.
1. 6v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a -- 01.24,1aly 3000ve
2. 7v o O.R. Keisari / Liisa (RDT) 25,0ake -- 01.24,1aly 1500ve
3. 6v t Snillin Aamutuima / Esa (RDT) 26,2ake -- 01.24,5aly 750ve
4. 7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a – 01.24,6aly x 450ve
5. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 26,0a -- 01.25,3aly x 300ve
6. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a – 01.25,3aly xx 300ve
7. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.25,4aly
8. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 26,2a -- 01.25,6aly
9. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a – 01.27,1aly xx
10. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 01.27,3aly
6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- HPL


LÄHTÖ 4. Ryhmäajo 1609m Kylmäverisille alle 24,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,7 -- 01.23,2aly 4000ve
2. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a – 01.23,4aly 2000ve
3. 7v t Ragnarök / (SnRa) 24,0a -- 01.23,6aly x 1000ve
4. 6v t Kekan Jekutar / Spookiness (RDT) 24,3ake – 01.24,4aly 600ve
5. 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 -- 01.24,5aly x 400ve
6. 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 01.25,4aly x
7. 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- 01.25,6aly xx
8. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.26,3aly
8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- HPL
7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- HLL

Ryhmä 2.
1. 7v t Snillin Joperiina / (SnRa) 23,1 -- 01.22,5aly 4000ve
2. 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- 01.24,2aly x 2000ve
3. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 – 01.24,2aly 1000ve
4. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 – 01.24,5aly 600ve
5. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.24,5aly 400ve
6. 7v o O.R. Hotrotti / Ville (RDT) 22,5ake -- 01.25,1aly
7. 11v o Amerikan Neilikka / Tuomas (RDT) 22,6ake -- 01.25,2aly
8. 12v t Loisto-Vinha / Anna (RDT) 22,9aly -- 01.25,4aly x
11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- HML4
8v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (RDT) 23,2ake – HLL


LÄHTÖ 5. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
1. 2v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.21,2aly 1000ve
2. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- 01.21,3aly 500ve
3. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 01.21,3aly xx 250ve
4. 2v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.21,4aly 150ve
5. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 01.21,5aly 100ve
6. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 01.22,2aly
7. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 01.22,3aly
8. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 01.23,5aly xx
9. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- 01.24,3aly xx
2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- HLL


LÄHTÖ 6. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille yli 19,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
Rutiini!
1. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- 01.20,6aly
2. 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 – 01.21,5aly



LÄHTÖ 7. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille 15,0-18,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
Ryhmä 1.
1. 4v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 17,0ke -- 01.16,5aly 3000ve
2. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 01.17,2aly 1500ve
3. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- 01.17,3aly xx 750ve
4. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- 01.17,4aly 450ve
5. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 01.17,4aly
6. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- 01.17,6aly
7. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 01.17,6aly x
8. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a – 01.18,5aly

Ryhmä 2.
1. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a – 01.15,3aly 3000ve
2. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.15,4aly 1500ve
3. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,8 -- 01.16,3aly 750ve
4. 3v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 16,8aly – 01.16,3aly 450ve
5. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a – 01.16,4aly 300ve
6. 3v o Less Is More RC / Anna (RDT) 16,2ake – 01.16,5aly
7. 4v t Imperial Ach / Kalle (RDT) 15,3ake -- 01.17,2aly
8. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- 01.17,3aly
9. 4v t Chocoholic Cram! / Aino (RDT) 15,3aly -- 01.17,4aly

Ryhmä 3.
1. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 01.15,1aly 3000ve
2. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.15,3aly xx 1500ve
3. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 01.15,5aly x 750ve
4. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- 01.16,4aly x 450ve
5. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a – 01.16,4aly
6. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 01.16,4aly x
7. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 01.16,5aly
8. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,6aly x


LÄHTÖ 8. Ryhmäajo 1609m Lämminverisille alle 14,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
Ryhmä 1.
1. 7v o Foxpress Snilli / Anna (RDT) 13,6ake – 01.14,2aly x 4000ve
2. 5v o Demonic Foxy / Laura (RDT) 14,2ake – 01.14,3aly x 2000ve
3. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a – 01.14,5aly 1000ve
4. 10v t Cream Coffee / (SnRa) 13,2a – 01.14,6aly x 600ve
5. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 01.14,6aly 400ve
6. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 01.15,1aly 400ve
7. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,1aly xx
8. 5v o Radical Wailord / Spookiness (RDT) 14,4ake – 01.15,1aly
9. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 01.15,2aly
10. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- 01.15,2aly
11. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.15,5aly

Ryhmä 2.
1. 7v o Radical Insomnia / Vilma (RDT) 12,9ake – 01.12,1aly 4000ve
2. 6v t Radical Perfection / Sinna (RDT) 12,3aly – 01.12,1aly 2000ve
3. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.12,2aly 1000ve
4. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.12,2aly 600ve
5. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a – 01.12,4aly 400ve
6. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 01.12,5aly 400ve
7. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 01.12,6aly
8. 11v t Petra Loisto / Oili (RDT) 12,9aly -- 01.12,6aly
9. 12v t In My Mind / Viola (RDT) 12,4ake -- 01.13,1aly
10. 5v t Tik Tik Boom RC / Panu (RDT) 12,5ake – 01.13,3aly
8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- HML7

Ryhmä 3.
1. 7v o Radical Razorblade / Elli (RDT) 12,0ake – 01.12,1aly 4000ve
2. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake – 01.12,2aly 2000ve
3. 11v t Nightbird Loisto / Ulla (RDT) 12,1aly – 01.12,4aly x 1000ve
4. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a – 01.12,5aly x 600ve
5. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 01.12,5aly 400ve
6. 5v o Bennet Cram! / Hannu (RDT) 12,3ake – 01.13,2aly
7. 9v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.13,3aly
8. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.13,4aly xx
9. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.13,5aly xx

Ryhmä 4.
1. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly – 01.11,4aly 4000ve
2. 11v o Little Rocke / Tiina (RDT) 11,3aly – 01.11,5aly x 2000ve
3. 12v t Zar Chil Yel / Alma (RDT) 11,4aly -- 01.11,5aly 1000ve
4. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 01.12,3aly 600ve
5. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,4aly 400ve
6. 12v o Star Of Legolas / Nea (RDT) 10,4aly -- 01.12,5aly
7. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a – 01.12,6aly
8. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 01.12,6aly
8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- HPL


LÄHTÖ 9. Ryhmäajo 1609m Peitsarit 2v
1000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
PERUTTU


LÄHTÖ 10. Ryhmäajo 1609m Peitsarit yli p.16,0aik.
2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve
PERUTTU


LÄHTÖ 11. Ryhmäajo 1609m Peitsarit p.11,0-15,9aik.
3000ve - 1500ve - 750ve - 450ve - 300ve
1. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.15,2a -- p.01.13,2aly 3000ve
2. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p.01.13,6aly x 1500ve
3. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p.01.14,2aly xx
4. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.15,2a -- p.01.14,5aly


LÄHTÖ 12. Ryhmäajo 1609m Peitsarit alle p.10,9aik.
4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve
PERUTTU


LÄHTÖ 13. Ryhmäajo 1100m A-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o Hot-Air Charm RC / Laura (RDT) ei enn. -- 03.10,2aly 80ve
2. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- 03.10,6aly 40ve
3. 3v t Radikalin Tiitinen / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.10,6aly 20ve
4. 3v o Radical Beware / Anna (RDT) ei enn. – 03.11,4aly
5. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 – 03.13,2aly x
6. 9v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. – 03.15,5aly

Ryhmä 2.
1. 5v t Radikaali Romanssi / Heini (RDT) 2.53,3aly – 02.53,2aly 100ve
2. 13v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – 02.53,4aly 50ve
3. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 02.54,4aly x 30ve
4. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- 02.54,5aly x 20ve
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.52,3 – 02.54,6aly x 10ve
6. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.59,2 -- 02.55,2aly 10ve
7. 4v o Jaws Bond / Tiina (RDT) 2.59,5aly -- 02.56,3aly x
8. 4v o Toy's Daniel / Leena (RDT) 2.56,2aly – 02.56,4aly
9. 14v o A.D. Typhoon / Ty (Adina) 2.54,5 -- 02.56,5aly
10. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.59,3 – 02.56,5aly x
11. 10v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.51,6 – 02.57,1aly
12. 4v t Radical Elysee / Minna (RDT) 2.59,4aly – 02.57,4aly xx

Ryhmä 3.
1. 6v o Radical Gotcha! / Helmi (RDT) 2.33,2ly -- 02.40,1aly 120ve
2. 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- 02.40,3aly 60ve
3. 8v t Pompeji Suspiria / Ville (RDT) 2.35,3aly – 02.41,6aly x 40ve
4. 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) 2.50,2 – 02.42,4aly x 30ve
5. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 02.42,5aly 20ve
6. 5v o Sailin' Light / (SnRa) 2.46,4 -- 02.43,2aly
7. 7v t Radical Distress / Vilma (RDT) 2.31,6aly -- 02.43,2aly
8. 7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 – 02.43,5aly
9. 7v o Narrilaivan Giblin / Hannu (RDT) 2.31,3aly – 02.44,4aly x
10. 10v t Neiming Girl / Usva (RDT) 2.36,3ly – 02.44,5aly

Ryhmä 4.
1. 10v o Toy?s Hemming / (SnRa) 2.21,1a -- 02.20,3aly 140ve
2. 9v t Toy?s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 02.20,4aly x 70ve
3. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a – 02.20,5aly 50ve
4. 11v t Twinky I.F. / Oiva (RDT) 2.15,4ly -- 02.22,2aly 40ve
5. 12v o It's Coming Soon / Otto (RDT) 2.24,0ly – 02.22,5aly 30ve
6. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 – 02.23,4aly x
7. 18v t A.D. Beauty Ain't Easy / Jannica (APR) 2.19,6 -- 02.24,1aly
8. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- 02.24,4aly
6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- K


LÄHTÖ 14. Ryhmäajo 1100m B-Ponit avoin (3v oma sarja)
Palkinnot 80-140ve ryhmien mukaan
Ryhmä 1.
1. 3v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) ei enn. – 02.24,2aly 80ve
2. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 02.24,4aly 40ve
3. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 02.25,1aly 20ve
4. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- 02.25,3aly
5. 3v o Gillyweed RC / Spookiness (RDT) ei enn. – 02.25,4aly x
6. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 02.26,5aly

Ryhmä 2.
1. 16v o A.D. Jammy Mohican / Masi (Adina) 2.24,3 -- 02.19,2aly x 100ve
2. 12v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.19,3aly x 50ve
3. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 -- 02.19,3aly 30ve
4. 12v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.25,4 -- 02.20,2aly 20ve
5. 12v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.20,2aly
6. 13v o A.D. Ocean Appleton / Aapo (Adina) 2.21,6 -- 02.21,1aly x
7. 18v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – 02.21,3aly

Ryhmä 3.
1. 15v o A.D. Sugar Showman / Sampo (Adina) 2.19,5 -- 02.14,2aly x 120ve
2. 13v o Elegant Prince AD / Pekka (Adina) 2.14,5 -- 02.14,6aly x 60ve
3. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.12,3 -- 02.15,2aly 40ve
4. 4v t Radical Shameless / Laura (RDT) 2.12,2aly -- 02.15,3aly 30ve
5. 10v o Quizle / Pusu (Adina) 2.18,3 – 02.15,3aly xx 20ve
6. 13v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 2.18,4 -- 02.15,6aly 20ve
7. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 02.16,1aly
8. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a – 02.16,4aly
9. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.20,5 -- 02.16,6aly
10. 7v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.20,5 -- 02.17,2aly
11. 14v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.19,2 -- 02.17,5aly x
4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- HLL

Ryhmä 4. Ajettu tasoitusajona!
1. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 02.00,4ly 140ve
2. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- 02.00,5ly 70ve
3. 6v o Top Priority / Henna (RDT) 1.57,9ly -- 02.01,1ly 50ve
4. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 02.01,5ly 40ve
5. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- 02.02,1ly 30ve
6. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- 02.02,2ly 30ve
7. 7v t Bellaire RC / Inka (RDT) 1.58,3ly -- 02.02,3ly 30ve
8. 6v t Barbarella RC / Tiina (RDT) 2.08,2ly – 02.02,3ly 30ve
9. 11v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 -- 02.02,3ly
10. 6v o Radical Grimmer / Alvar (RDT) 1.54,5ly – 02.02,5ly x
11. 9v t Toy?s Duva / (SnRa) 50,4a -- 02.02,5ly xx
12. 6v o Capoeira Warrior / Linda (RDT) 1.57,2aly -- 02.04,3ly
13. 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 02.04,3ly
14. 7v o Hampus NRL / Aimo (RDT) 2.01,2ly – 02.04,4ly xx
6v t Love To Bits / Anna (RDT) 2.10,7ly -- HLL
6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- K

Uutisia
Ensimmäiset lehdet jo tippuvat puista, mutta vielä vähän on lämpöä ja aurinkoa. Taivaanranta meni illan aikana synkäksi, mutta sateelta säästyttiin.

Nuorten hevosten lähtöjä on aina mielenkiintoista seurata. L1 3-vuotiaiden kylmäveristen lähdössä Team Ninitra hallitsi vieden totosijat talliinsa. L5 Oli puolestaan 2-vuotiaden lämminveristen lähtö. Tämäkin oli tasainen lähtö vaikka laukkojakin nähtiin. Radical Jillabran kiri kuitenkin ykköseski ennen oreja.

L14/R4 Tasoitusajoksi muutetutta B-ponien lähdössä oli vauhtia ja vaaratilanteita. Toy's Duva laukkasi ensin lyhyesti, mutta laukkasi heti tämän jälkeen uudelleen kammeten ulkoradalle. Vehkakorven Berit oli sitä juuri ohittamassa, kun tallikaveri kolahti kylkeen. Suuremmalta hässäkältä kuitenkin vältyttiin tämän tapahtuessa takajoukoissa. Vehkakorven Beritiltä meni rengas kokonaan solmuun ja se joutui keskeyttämään. Lähdön voitti A.D. Sugar Delux, ollen täysin tietämätön mitä taustalla tapahtui.

Päivän Symppis:
Simpleliesrbest

Paras Valjakko:
Snillin Joperiina ja (SnRa)
Tamma piti lähdössään muita pilkkanaan ja voitti ylivoimaisesti.

Copyright © Ellu (VRL-14177) ellei toisin mainita -- saltan-vt[at]luukku.com
Tämä on Virtuaalitalli, mikään ei ole todellista - This Is A Sim-Game Stable, nothing is real
Tämä on Virtuaalihevonen - This Is A Sim-Game Horse
Mikä on Virtuaalitalli?